Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Kihasznál a padtársam ??

Kihasznál a padtársam ??

Figyelt kérdés
Tizedikes vagyok. Idén év elején az osztályfőnök mellém ültette az egyik fiú osztálytársunkat. (33-an vagyunk, ebből 28 lány, köztük én is) A probléma, hogy ez a srác konkrétan sose beszél velem, még csak rám se köszön ha reggel megérkezik, de mikor kell neki valami, mint például íróeszköz (amit sose hoz magától iskolába így ezt minden egyes nap eljátszuk), akkor adjak már egyet kölcsön vagy ha nem tud valamit a dogában, (mert szinte sose tanul semmit) akkor súgjam már meg neki a válaszokat. Ezeket eddig mind el is tűrtem, de most már ott tartunk, hogy szinte én írom meg az ő dolgozatait is. Mikor hiányzik iskolából mindig nekem kell elküldenem a pótólnivalót (amiket ő persze nem pótól be, de azért küldjem el) és a dolgozat válaszait is, amit ő nem írt meg. Mindezekért a szívességekért persze a hála még a legkisebb jeleit se mutatja, sose nem is viszonozza őket és amint korábban írtam, máskor még csak hozzám se szól. A gyerek tényleg sose tanul, semmilyen órára nem készül és mikor a tanórán a tanár valamilyen páros feladatot ad ki, akkor se képes velem együttműködni, így ezeket is egyedül csinálom meg, mert ő elfoglalt a telefonja nyomkodásával. Teljesen kihasználva érzem magam és nem tudom hogyan és meddig tudom még kibírni mellette. Az osztályfőnök borzasztó szigorú velünk, és nem engedi hogy amellett üljünk aki mellett mi szeretnénk, így az az opció hogy üljek máshova nem lehetséges. Kérlek segítsetek, hogy hogyan tudnám ezt elviselni, mert kezd nálam betelni a pohár :c

2022. okt. 29. 02:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kihasznál. Ha ez zavar, innentől pont annyit segíts neki, amit ő neked, és ezt magyarázd is el neki.
2022. okt. 29. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mond el szüleidnek és akkor Ők menjenek be és beszéljenek az osztályfőnökkel, hogy az a diák csak lehúz téged és kihasznál. Ha az ofő nem enged akkor a dirivel beszéljenek a szüleid.
2022. okt. 29. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Én először megpróbálnék erről beszélni a fiúval, megpróbálnám elmondani neki, hogy zavar téged az, hogy így viselkedik. Ne érezd magad hibásnak azért, mert fel szólalsz, mert neked ez a helyzet nem tetszik, hiszen nem vagy az anyja, hogy mindig utána nézz, te adj neki tanszereket az órákra és megírd a háziját. Persze azért próbáld meg neki úgy elmondani, hogy ne legyen ebből egy konfliktus köztettek. Ha ezután sem változtatt a viselkedésén próbálj meg beszélni az osztályfőnökkel. Mondd el neki, hogy zavar téged a viselkedése, hogy mindig tőled kér tanszereket, zavar az odafigyelésben a tanórákon. Szerintem ne hagyd szótlanul a dolgot, de azért legyél óvatos, hiszen lehet nem tudsz mindent a fiúról és könnyen megbánthatod, ha túl kemény vagy vele. Én először csak röviden elmondanám neki, hogy zavar a viselkedése, aztán meglátnám majd, hogy változtatt-e majd rajta.
2022. okt. 29. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
10%

Igen.

Áno.

Так.

Da.

да.

Yes.

Ja.

Sí.

Oui.

2022. okt. 29. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Fölösleges időhúzás a sráccal beszélni, 90%-ban sosem müködik ez a megoldás.


Beszélj az osztályfőnökkel, ha nem vet rá figyelmet, akkor a szüleiddel, és menjetek az igazgatóhoz.. Minél előbb annál jobb..

2022. okt. 29. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Nem megbeszélni kell vele a dolgot, hanem kijelenteni hogy ennyi volt, itt a határ. Nem adsz tollat, nem segítesz.

A közös feladatoknál pedig jelezd a tanárnak, hogy nem tudsz vele együtt dolgozni (hidd el, biztos észre vette már hogy link a tanulója).

2022. okt. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
De még mennyire. Itt kell nemet mondani. Próbáld ki, hogy a folyosón vagy szünetben. Barátnőd nincs, akivel kibekkeled a szünetet, hogy ne menjen oda hozzád?
2022. okt. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igen.
2022. okt. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!