Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nagyon magányos vagyok egyetem...

Nagyon magányos vagyok egyetemen!?

Figyelt kérdés

Elso eves vagyok, alapvetoen egy nagyon nyitott ember vagyok es az tolt fel, ha masokkal toltok idot, de sajnos nem sikerult egyetlen baratot sem szereznem.

Voltam golyataborban, sok emberrel beszelgettem ott, de nem ugy jottem el, hogy mekkora baratsagokat alakitottam volna. Egy lannyal joba lettem, csak az a baj, hogy o bejaros es konkretan egyetlen kozos orank sincs igy vele sosem tudok talalkozni.

Az egyetem elott megfogadtam, hogy minden ora elott oda fogok menni egy emberhez beszelgetni es ezt sikerult is betartanom. El tudok az egyetemen beszelgetni ezekkel az emberekkel, de valahogy egyik ismerettseg sem ment tovabb.

Kollegista is vagyok, de ez csak megjobban megneheziti az egeszet, itt mindenkinek vannak baratjai, mindig a folyoson ordibalva rohognek, nagy tarsasagokban jarkalnak es nekem meg majdnem minden este panikrohamom van, mert annyira felemeszt a magany, ahogy hallom, hogy masok jol erzik magukat es en szenvedek az egyedullettol. Olyan szinten durva a helyzet, hogy szeptember ota tobbszor is majdnem kiiratkoztam az egyetemrol, mert olyan panikrohamaim lettek, hogy azt ereztem nem tudom ezt az egeszet tovabb csinalni, a mentalis egeszsegem rovasara megy.

Kerlek adjatok tanacsot, hogy mit csinaljak, nagyon el vagyok keseredve!


2022. nov. 8. 20:51
 1/8 anonim válasza:
52%
Az hogy megpróbáltál nem is egy emberrel beszélgetni, le a kalappal. Ez az jelenti, hogy kitartó vagy, ami jó is. Ezt tartsd is meg. Mindenfajta kapcsolathoz türelem kell. Próbálkozz továbbra is viszont figyeld meg, hogy miket mondasz, hogyan viszonyulnak hozzád, mennyire vagy közvetlen stb. Nézz utána dolgoknak pl. asszertív kommunikáció, önismeret, hogyan kommunikáljunk másokkal? és még több dologra. Ha ezek után sem alakul ki barátság valakivel, akkor lehet nem veled van a baj.
2022. nov. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is hasonló a cipőben vagyok, bár én inkább introvertáltabb vagyok, és ennyire nem visel meg. Voltam gólyatáborban, az ottani csapattársak közül pár emberrel tartom a kapcsolatot, úgy ahogy, de ők szaktársak, nulla darab közös órám van velük, az egyetlen emberrel, akit még gólyatáborban ismertem meg és van is közös óránk nem vagyunk hú de baráti kapcsolatban. Szaktársaim közül néhány emberrel beszélek órák előtt, de akikkel jobban kijövök, azok vagy bejárósak és nem érnek rá, vagy másik koliban vannak és ott van nekik az ottani, nálam közelebb álló társaságuk. Szobatársakkal jól kijövök, mármint két szobára van egy közös fürdőnk, közös előtér, közös hűtő, tehát a szobatársak alatt azokat is értem, akikkel van közös tér. De ők meg összeszokott társaság, nélkülem is mennek helyekre, meg ilyenek, nekik is meg van a kis szociális életük egyenként is az egyéb saját társaságokkal is.

De max annyit tudok segíteni a helyzeteden, hogy ha te is Debrecenben vagy... :D

2022. nov. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nemaar, en meg pesten vagyok:(
2022. nov. 8. 22:50
 4/8 anonim ***** válasza:
Ismerkedés kategóriában talán nagyobb szerencséd lehet.. egyébként pedig én a szobatársakat céloznám meg, vagy nézz ki egy szimpatikus társaságot, és velük kezdeményezz beszélgetést. Főleg olyan tagokkal, akik épp egyedül vannak. Ha egy-két emberrel onnan sikerül jó kapcsolatot kiépítened, ők majd biztosítanak zöldutat a nagy társaságba tapasztalatom szerint. Esetleg kérdezz rá mit csinálnak, és csapódj melléjük. (pl. megkérded, mit csinálnak este, mert neked semmi tennivalód, és unnád magad, majd megkérdezed, elmehetsz-e velük esetleg) Persze ehhez egy-két beszélgetésen túl kell lenned, és jó, ha tudják, ki vagy. Ilyen közösségépítő "jótékonykodás" is rejt magában potenciált, főzz mondjuk egy pörit vacsorára a szobatársaidnak, ha vannak. Remélem tudtam segíteni.
2022. nov. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
2 fos szobaban vagyok es a szobatarsam szinte sosincs a koliban, legutoljara 4 hete lattam, azota nem alszik itt. Amikor meg itt aludt, azzal sem voltam sokkal elorebb, mert habar nem vagyunk rosszban, joban sem. En probaltam baratkozni vele, beszelgetni, de latszik rajta, hogy olyan szinte nem akar baratkozni velem, hogy ha kerdezek valamit tole, mindig csak egyszavas valaszokat ad, meg tobbszor mondta, hogy nem akar beszelgetni.
2022. nov. 8. 23:38
 6/8 A kérdező kommentje:

Egyebkent pedig mint irtam, az egyetemen minden ora elott van kivel beszelnem, ezek az emberek kozul mar tobbet is probaltam elhivni valahova, de mindig csak a kifogasok mentek. Tobb lanynak is mondtam, hogy menjunk egyutt bulizni, ismerkedjunk palikkal. Hat o nem szeret bulizni, mondom akkor menjunk el vasarolni, vagy kavezzunk egyet. Hat o most nem er ra stb. -stb.

Azert vagyok tenyleg elkeseredett, mert valoban sok embernel probalkoztam, nem is tudom arra fogni, hogy azert nem lettek barataim, mert nem probalkoztam. Lehet egyebkent rossz kozegben keresgelek, mivel Btk-s vagyok es nagyon sokan mondtak mar nekem, hogy nem ugy nezek ki, mint egy btk-s, sokkal extrovertaltabb vagyok, mint nagy altalanossagban a karra jaro emberek.

2022. nov. 8. 23:48
 7/8 anonim ***** válasza:
Melyik egyetemen tanulok? :)
2022. nov. 9. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tanultok*
2022. nov. 9. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!