Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Iskolát kéne váltanom vagy nem?

Iskolát kéne váltanom vagy nem?

Figyelt kérdés
11edik osztályos tanuló vagyok müvészeti iskolából. 11-edikig nyugis volt és nem volt sok szakórám. 11ediktől viszont szakosodás vólt, és sokkal komojabb és több órám lett. Új tanárok, akik már úgy taníttanak, hogy egyetemre készülünk a szakból. Tudni levő, hogy érteségizni lehet, tehát nem ojan szakiskola, ahol nem lehet. Én folytatni nem akarom, nekem nem ér meg 7év egyetemet nem is szeretem amit csinálunk,plusz az órarendet kiálhatatlan, mert legtöbbször 10re megyek és 6kor jövök, tehát időm nem is nagyon jut másra. A tanárok is utalgatnak arra hogy nem vagyok odavaló, ezelött is én voltam a leggyengébb. Mondtam a szüleimnek is hogy jó lenne iskolát váltani, de nem pártólnak, azt mondják inkább gyakoroljak, de amikor nem is akarom fojtatni, és nem is szeretem amit csinálunk akkor sok érzelmét nem látom az eröltetésnek, plusz ha most nem megyek el, akkor meg fogok bukni szakból, s akkor 12re kell új helyet keressek. Összegezve a kérdés az lenne, hogy húzzam még az időt 11edikbe, ameddig megkérnek az iskolából, hogy mennyek el? Vagy már most oldjam valahogy meg, csak akkor hogyan beszéljem meg a szüleimmel?

2022. nov. 14. 10:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

És ha nem ez, akkor mi?


Nem értem, honnan veszed, hogy 7 év az egyetem alapból: vannak hároméves képzések.

De akárhogy is, az érettségi nagyon hasznos, vannak nem egyetemi képzések is, amelyekhez feltétel, és munkakeresésnél is messze jobban néz ki, ha van érettségi.

Ettől függetlenül válthatsz, de az érettségit nem hagynám ki.

2022. nov. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"7év egyetemet nem is szeretem"

Bsc 7 félév, nem 7 év. A művészeti azt hiszem nagyrészt osztatlan, de az is kb 5év.



A kérdésre

Szerintem minnél elöbb váltanod kellene. De ha most váltasz akkor nem tudom, hogy a szakot hogyan oldod meg. Szakmai éretségi és/vagy technikusi nélkül egy sima éretségivel nem sokra mész. Kellene utána ugyan úgy az egyetem.


De szerintem minnél késöbb váltasz annál nehezebb lesz. Írásod alapján pedig nem akarod csinálni, így nem láttom értelmét maradni.

2022. nov. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vállaszokat. Egyértelmüen akarok érteségizni, meg egyetemre is menni, csak nem abból amit itt tanulunk. Maga a szakkal van a bajom.
2022. nov. 14. 11:36
 4/5 anonim ***** válasza:
72%

"...nekem nem ér meg 7év egyetemet..."

Ilyen írással tényleg nem menj egyetemre!

2022. nov. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
47%

"Egyértelmüen akarok érteségizni, meg egyetemre is menni"

Akkor a helyesírásra nem ártana alaposan rágyúrni!!

2022. nov. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!