Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tehetnék, hogy könnyebbé...

Mit tehetnék, hogy könnyebbé tegyem a tesiórákat?

Figyelt kérdés
Az osztályban ki vagyok közösítve, és szinte minden tesi órán párban kell csinálni a feladatokat. Mindig én vagyok az akinek nincs párja, ezért a tanár ordít velem, hogy nem igaz hogy nem vagyok képes azt csinálni amit mond, keressek már magamnak valakit, vagy álljak be harmadiknak valahova... Szóval megpróbálom bekönyörögni magam valamelyik párhoz harmadiknak, de nyilván mindenki elhajt, így a végén kínosan állok és nézem ahogy mások csinálják, vagy megpróbálom egyedül. A tanár állandóan megaláz meg kiabál velem emiatt, mindenki mást magáz, csak engem tegez, és mindenért beszól... Már minden tesi előtt gyomorgörcsöm van, és sírni tudnék. Felmentést nem hiszem hogy tudnék szerezni, semmi betegségem nincs.

2022. nov. 17. 16:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Szia! Ez nagyon szomorú, hogy kiközösítenek. Vannak olyan ember/emberek akikkel szoktál azért pár szót váltani/jóban vagy kicsit velük? Illetve hányadikas vagy? Mert ha mondjuk most váltottál iskolát, akkor lehet később hozzájuk szólsz. Én is így vagyok, most egy teljesen új iskola, közösség vesz körül és próbálok beilleszkedni. Ha szeretnéd, hogy kicsit beszéljünk + lehet tudok neked segíteni, akkor írj privátot. Nem biztos, hogy egyből vissza írok, de probálok segíteni, ha szükséged van rá! 😉🙂
2022. nov. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Nem kell keresni párt - egyszerűen feljebb kell lépni egy szinttel... és szépen kitálalni, hogy az osztály kiközösített, közutálat tárgya vagy, és nincs szükséged még ezek mellé a tanár "kedves" szavaira... reméled a változást, máskülönben komolyabb lépéseket vagy kénytelen megtenni...
2022. nov. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
8%
Olyan nagy dolgokat talán nem kell csinálni tesiórán. Te miért nem vagy képes megcsinálni, ráadásul miért vagy olyan szinten béna, hogy a tanár ennyire ordít veled, és mindenki elhajt? Hogy tudnál javítani magadon, és tedd is meg. Ha ezeket az egyszerű feladatokat se bírod végrehajtani, akkor viszont lehet van betegséged, és felmentésed sincs. Ha egyik fenti se igaz, akkor beszélnék a szüleimmel, hogy intézzék el a dolgot a tanárral meg az igazgatóval, mert elfogadhatatlan, hogy kipécézett téged. Ha van indoka, de nagyon durva stílusban ordít veled, akkor is szülő, mert ilyet nem lehet tenni.
2022. nov. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
Ajánld fel a "tanárnak", hogy (kiabálás helyett) végzed vele párban a gyakorlatot, - ha már minden áron ragaszkodik ahhoz, hogy párban elvégzendő gyakorlatokat erőltet!
2022. nov. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
14%

2. vagyok


Egy felvetés: mi a helyzet akkor, ha épp hiányzik valaki és épp párosan vagytok? Akkor nem tudsz harmadik lenni, hiszen valakinek ugyanúgy nem lesz párja, mint neked.

Ilyenkor mi történik?

2022. nov. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#1 és #3 3 éve járok ide, és az elején mindent megtettem, hogy legyenek barátaim. Nyáron ráírtam egy csomó emberre, a gólyanapon is próbáltam barátkozni, odamentem hozzájuk, hogy akarnak-e együtt pingpongozni, vagy akármi, próbáltam beszélgetést kezdeményezni, elmentem minden programra. Mégse jött össze, és onnantól sokáig zaklattak, a végén már fizikálisan is, aztán elegem lett és kiálltam magamért, utána lassan abbahagyták. Azóta úgy tesznek, mintha nem léteznék.

#2 Ha párosan vagyunk akkor nyilván van párom, de ez elég ritka.

2022. nov. 17. 17:17
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Mond el a tanarnak h mi a szitu.. ha tovabbra is paraszt menj az igazgatohoz 🤷
2022. nov. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Mikor még tavaly az igszgatóságon kötöttem ki (hosszú sztori) és felmerült, hogy milyen a kapcsolatom a társaimmal, kiröhögtek, és közölték hogy az én hibám, mert elzárkózok, és nem nyitok feléjük. A verbális és fizikai bántalmazás után. Szóval az igazgatót inkább hagyjuk...
2022. nov. 17. 17:21
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha bántalmazás van, és ezt komolyan mondod, akkor fegyelmit kell indítani...
2022. nov. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%

Kérd meg a tanárt, hogy legyen a párod.

Egyébként meg milyen tesióra az, ahol szinte mindig páros gyakorlatok vannak? Ez nem normális. Egyéni és csoportos gyakorlatok is kellenek, bemelegíteni és nyújtani egyedül is lehet.

Szóval a tesitanár sem teljesen oké szerintem.

Hol van ez?

2022. nov. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!