Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A matek tanár miért nem írja...

A matek tanár miért nem írja be a fiú osztálytársamnak a gyenge jegyeket?

Figyelt kérdés

Van egy fiú az osztályban, aki bármikor ír rossz jegyet, neki szinte soha nem írják ezeket be. Nekem bezzeg ha néha becsúszik egy-egy hármas, azt mindjárt beírják. Nem csak a matek tanárnál vettem ezt észre, hanem a magyarnál is: mindig ötösre felel, miközben többször megakad és belekérdez a tanár (erről írtam ki egyszer egy kérdést). Most láttuk a naplóban a jegyeket és emlékszik mindenki, hogy volt a fiúnak egyese és hármasa is, de nincs benne, így van neki most 4.7 átlaga. (Ennek ellenére nekem matekból még mindig jobb átlagom van.)

Bár engem nem izgat már, hogy "miért", de gyenge tanulókkal szemben ez r.hadtul nem fair. Én büszke vagyok az eredményeimre, mert saját önerőből, tanulási nehézséggel a tanulmányi átlagom 4.83.


2022. dec. 9. 06:18
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Egyszerűen szar a sulid...

Van jónéhány ilyen intézmény hazánkban. Ez a magyar oktatás... A demokrácia úgy működik, hogy az van, amit én akarok... Márpedig az egyenlőknék mindig vannak egyenlőbbek. Érdekes lenne megnézni, milyen az iskola és a családjának a kapcsolata. Lehet, szépen el van ez rendezve a háttérben.

A színvonal nem számít. A kérdés, hogy érettségin meg merik-e ezt csinálni, ahol már központi az elbírálás...

A helyedben lehet, keresnél egy korrekt sulit, mert ez nem oké így, de ha komolyan foglalkoztat az ügy, elindíthatsz egy fegyelmit is, ahol kivizsgálják az ügyet. (hacsak nem az ottani illetékesek is benne vannak)

2022. dec. 9. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%

Ne irigykedj.


Amit ésszrevettél az valójában az , hogy a szülei gazdagok és nyomják a borítékot a tanárnak.

2022. dec. 9. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk is volt ilyen, szerintem ne foglalkozz ezzel!
2022. dec. 9. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Valszeg javíthat
2022. dec. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
3%
Vagy a tanár rendes, és látja/tudja azokat a nehézségeket, amik miatt segíteni próbál szerencsétlenen. Motiválni próbálja valamilyen formában. Nem írnék róla regényt. Neked az adhat motivációt, hogy beírja a hármast, ezért a következőt mindenképpen 5-re akarod, hogy javíts. Neki meg az, hogy nem kerül reménytelen helyzetbe év elején. Aztán a másik véglet, hogy valóban van a háttérben valamilyen nyomás, ami miatt a gyereket tolni kell. De gyerek vagy te még hozzá, hogy ezeket a dolgokat lásd.
2022. dec. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mármint milyen naplóban? Az elektronikusban? Mert már kötelező beírni a krétába a jegyeket, nem? Emellett szerintem meg sokan max. emlékeztetőnek rögzítik a papíron.
2022. dec. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező

A diákok egy részének vannak tanulási nehézségei, amik miatt orvosi, szakértői felmentése van bizonyos dolgok alól. Az ilyen diáknak mindig más az amit előírnak, hogyan is kell számon kérni, osztályozni. Van akinek többlet idő kell, van akit nem lehet szóban kérdezni vagy térképpel dolgoztatni, mert nem képes rá. Van akit meg pont írásban nem lehet feleltetni simán, hanem megírja ő is a dolgozatot, majd külön szóban is végig kell tőle kérdezni a feladatokat, mert valóban van valamiféle korlátja, ami miatt a tudását nem tudja úgy visszaadni.

Mivel nem ismerlek titeket, nem tudom mi ott a helyzet. De simán lehetséges, hogy az osztálytársadnak a pszichológus, fejlesztő pedagógus és egyéb szakemberek szerint valahogy másképpen kell az osztályzását végezni és amiről te azt hiszed, hogy volt egyese, hármasa, azokat valóban jobb jegyre javította amikor megfelelő módon utólag kikérdezték.

Egyáltalán nem jelenti azt hogy a diákon te bármit is észrevennél, általában az osztálytársak nem is tudnak ezekről, hogy kinek mi alól van felmentése, kinek mi van előírva, hogyan kell számon kérni, milyen szakértői vizsgálatok vannak már a diáknál.

2022. dec. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kettős mérce meg kivételezés sajnos az élet minden területén van.

Próbálj saját magadhoz és a lehetőségeidhez képest a legjobban teljesíteni, az igazságtalanságokkal pedig ne foglalkozz! Nem lehet mit tenni az ilyen dolgok ellen.

2022. dec. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

6: igen, a Krétában láttam mindenkinek a jegyét (kivetítette a projektoron a tanárnő szerdán). Ott látszott, hogy neki hiányzott két dolgozatjegy, ami a többieknek bent volt.

7: nekem van tanulási nehézségem, ennek a fiúnak egyáltalán nincs. Úgyhogy igazából nekem járhatna valamilyen "kedvezmény" motiválás céljából. Járok heti egyszer fejlesztő órára is és az érettségi vizsgákra többlet időt kapok.

Amúgy a fejlesztésre a matek tanáromhoz járok 2 másik osztálytársammal együtt. Ennek ellenére mindig megjegyzi, ha hibázok a dolgozatban (mindenki előtt).

Az utolsó tz-m 90%os lett, határesettel ötös és nyíltan kimondta a véleményét, hogy milyen amatőr baklövéseket követtem el. "Mostanában kezdesz leereszkedni, mert már nem írsz hibátlan dolgozatokat és az órákon is elkalandozgatsz." Hihetetlen... Nem hogy örülne, hogy ilyen szép eredményeket érek el annak ellenére, hogy fejlesztésre járok (ráadásul hozzá).

2022. dec. 9. 21:23
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem kérdeztél rá?
2022. dec. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!