Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Melyikünk reagálta túl a...

Melyikünk reagálta túl a dolgot, a Tanár vagy én?

Figyelt kérdés

11.-es középiskolás lány vagyok és általában kerülöm a bajt, most mégis fegyelmi tárgyalással fenyegetőznek...


Nagyon közeli a kapcsolatom a barátnőimmel, kisvárosban élünk, szóval a legtöbbjüket már óvodában megismertem. Gyakran ölelgetjük egymást, puszit adunk egymás arcára mikor találkozunk, vagy felköszöntjük stb. És igen, gyakran kézen fogva sétálunk a folyosón vagy az utcán.


Nem rég rám szólt az egyik tanár, hogy engedjem el a barátnőm kezét. Nem is arról van szó, hogy odaszólt, ahogy elment mellettünk, hanem fogta, félrehívott és elmagyarázta, hogy "ez sok embernek felkavaró lehet", "még fiatalok vagytok nem kéne ilyen nagy döntéseket hoznotok" és a kedvencem, mikor elmagyaráztuk, hogy csak barátok vagyunk: "azt fogáj hinni, hogy b*zik vagytok".


Akkor nagyon rosszul esett és megszeppenve bólogattam, miközben azonnal elengedtem a barátnőm kezét, egymás szemébe sem tudtunk nézni, nagyon szégyelltük magunkat. Hazaérve viszont felidegesítettem magam a dolgon. MI nem csináltunk semmi rosszat! Itt Ő az aki illetlenül viselkedett!


Másnap reggel ugyanúgy összeakasztottuk a barátnőmmel a kisujjunkat és megbeszéltük, hogy kedves Tanárnő felfordulhat, ha ez annyira zavarja. Zavarta. Mi már csak dacból sem engedtük el egymás kezét. Szét lettünk ültetve az óráján, de szünetben nem tehetett semmit, ekkor kaptuk az első szaktanárinkat. "Illetlenül viselkedtek és többszöri figyelmeztetésre sem hagyták ezt abba."


Mikor a második ilyen is bekerült a krétába, (egy nappal később) anya beszélni ment az igazgatóhoz, nem ért el vele sokat, az igazgató úr azt mondta, majd "belenéz". Nem tette, engem viszont elküldtek hozzá.


Ahogy behívott már bűnözőként kezelt, pedig azt sem tudta miért vagyok ott és én nyilván kiakadtam, nem voltam hajlandó együttműködni. Ekkor kezdett el fegyelmi tárgyalással fenyegetőzni, pedig még egy intőm sem volt.


Nem is ez volt az első ilyen alkalom. Többször ránk kiabált pl. A testnevelés tanárunk, hogy "ne b*ziskodjunk" mikor megöleltük egymást tesi órán, de a rajz tanárunk is sokszor megjegyezte, "ez nem leszbiparti". Ezek mind férfiak voltak és valahol betudtam annak, hogy fenyegetve érzik magukat. Az osztályban a lányoknál az ilyen közelség megszokott volt és én mertem feltételezni, hogy mindenhol az és ha más nem, legalább a női tanárok megértik.


Ez idegesített fel a legjobban. Hogy aki a legmesszebb vitte az ügyet az egy női tanár volt...


Melyikünk reagálta túl? Ő vagy én?

Ha tényleg arra kerülne a sor, megéri kirugatni magam ezért?



2022. dec. 14. 09:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
64%

a kamus megint.

de ha olyan szigorú suli, hogy nem vagy órán?

2022. dec. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
81%

Persze... a fegyelmiről jegyzőkönyv készül, amit megküldenek hivatalosan is: nincs az a tankerület még itthon sem, amely ez alapján elnézne egy kizárást.


Ne komolytalankodjunk már: ennél sokkal durvább dolgok vezetnek egy kizáráshoz.


A szüleidnek kell kiállni a jogaidért. De mintha erről a részről megfeledkeztél volna...

2022. dec. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
21%

1-es és 2-es nem releváns sem itt, sem az életben, szóval ne is figyelj rájuk.


A tanár reagálta túl. Mi az édesanyja testrészét képzel magáról ez a begyepesedett vén hülye?


Mondd meg nekik, hogy tessék, hívják össze a fegyelmi bizottságot, és kíváncsian várod, milyen szabályt sértettél meg. Majd ott szépen elvégezhetik a bizonyítási eljárást, hozhatnak határozatot, és majd azt is meglátjuk, a bíróság mit szól, ha netán fellebbezel. És ha netán ezért más úton próbálnak retorzióban részesíteni, ne felejtsék el, hogy azt is el lehet vinni bíróságra.


Sajnos még mindig tele van a közoktatás ilyen basáskodó gyökerekkel, akik azt hiszik, élet és halál urai. Mindig nagyon mulatságos arcot vágnak, amikor rádöbbennek, hogy az önkényes kis szabályaik nem sérthetik a törvényeket vagy az Alkotmányt. És még ezek pampognak, hogy több fizetést és megbecsülést akarnak... pff, takarodjanak a kriptába, elég volt belőlük.


Tanár-diák konfliktus egyébként MINDIG a tanár hibája. Akkor is, ha a diák késsel támad rá. A prolik mindjárt jönnek kaffogni emiatt, de nekik nincs agyuk. A tanár foglalkozása ugyanis hivatalosan pedagógus. Nemhogy elvárt tőle, hogy tudjon kezelni egy problémás személyt, de egyenesen ez a hivatása. Ha erre olyannyira alkalmatlan, hogy hisztériás rohamot kap, mert két lány fogja egymás kezét, vagy mert valaki hátrafordult óra közben, azt azonnal ki kell rúgni, mert nemcsak alkalmatlan, hanem károkat okoz.


Ideje lenne a T. pedagógusokat megismertetni a "felelősség" intézményével, úgy általában, és elvenni a kedvüket a folyamatos mártírszereptől.

2022. dec. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
0%
3#- írta , hogy bement az anyja
2022. dec. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
89%

Íme a kérdező másik, ugyanilyen tartalmú kérdése:


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__tanarok-iskolatarsak..


Nyilvánvaló kamu, már csak azért is, mert egy iskolásnak ma 9.22-kor aligha van ideje ilyen litániát írni.

2022. dec. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
18%

Persze, provokáld csak őket tovább. 16-17 évesen kicsit érettebben kellene gondolkodnotok, nem csitriskedni. De ha tovább dacoskodsz és kirúgnak. Akkor mehetsz egy teljesen ismeretlen suliba/közösségbe ahol az összeszokott társaságba nem biztos, hogy be tudsz illeszkedni. 1,5 évvel érettségi előtt szar ám belecsöppenni egy új társaságba.

Szóval igen, túlreagálod. A felnőtt szava szent, hiába van több jogod mint neki. Szóval hagyd abba a csitriskedést, nem az iskolába való. Szabadidőtökben azt csináltok amit akartok de ha úgy tetszik az iskola is munkahely ahol neked is dolgozni kell.

2022. dec. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Ja, írta, hogy bement az anyja, és? Mintha itt félbeszakadna a sztori, ami azért gond, mert

- a retorzió esetén a fokozatosság elvének kell érvényesüélni. Vagyis nem lehet szaktanári intőről fegyelmire ugrani, igazgatói fokozat nélkül.

- a fegyelmit megelőzi mediáció


Szóval kizárt, hogy most az egésznek komolyabb következménye legyen, miközben az egész ott tart, hogy az igazgató azt sem tudja, miről van szó, de belenéz, ha már a szülő annyira kéri.

2022. dec. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
18%
Én ezzel úgy vagyok, hogy nem vagyok kíváncsi arra, ahogy más emberek nyaljákfalják egymást, legyenek azok heterók, bzik, vagy csak két barátnő vagy barát.
2022. dec. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
82%
Aki az ennyire nyilvánvalóan kamu mesesztorikat is beszopja, az hogy boldogul az életben?
2022. dec. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
26%

10

Még ha ő ezt most kitalálta is, attól még lehetne igaz is, szerintem annyira nem nyilvánvalóan kamu.

2022. dec. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!