Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ilyenkor melyikünknek kell...

Ilyenkor melyikünknek kell előreköszönni?

Figyelt kérdés

a suliban járok edzésre és nálam 1-2 évvel idősebb fiúk is járnak.

ha találkozunk a folyosón, akkor nagyrészt nem köszönünk egymásnak.


ha pl az utcán szembejön valamelyikük, akkor ott köszönnek és általában előreköszönnek.


mert ugye fiatalabb köszön az idősebbnek, és fiú a lánynak.


na most ilyenkor mi a helyzet? :D



2016. ápr. 29. 20:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Így van. Fiú a lánynak, fiatal az idősnek (ha a lány fiatalabb, akkor is előre kell köszönni a fiúnak, ha ő maga idősebb.) Viszont az egészet felül írja az a szituáció, mikor valakihez/valahova megy valaki. Ilyenkor mindig az köszön az ott lévőknek aki éppen megérkezett.
2016. ápr. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ilyen nem szokott lenni, hogy odamegyünk egymáshoz, max. elmegyünk egymás mellett a folyosón
2016. ápr. 29. 20:17
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt hozzátenném az előttem szólókhoz, hogy szerintem az sem túl illedelmes, ha észreveszek egy ismerőst, és nem köszönök neki, hanem megvárom, hogy ő köszön -e, csak mert pl. fiatalabb. Etikett ide vagy oda, én rögtön ráköszönök arra az ismerősre, akit meglátok.
2016. ápr. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ahogy logikus.

Senkinek sem kell, sot köszönni sem.

Amelyik tudatni akarja magat vagy kis pozitiv kapcsolatot létesíteni, meg ha csak par másodpercre js.

2016. máj. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!