Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Kinek volt ilyesfajta osztályt...

Kinek volt ilyesfajta osztálytársa?

Figyelt kérdés

Elsős gimis vagyok.

Van két olyan kifejezetten "furcsa" lány az osztályban (az egyik év eleje után egy kicsivel jött hozzánk, és nagyon főnökösködő) akik a nap legnagyobb részében mások életével/dolgaival foglalkoznak, és kb. 2-3 hónapja rám lettek szállva, (mostmár nem annyira) ami azt jelenti, hogy eleinte folyamatosan hozzám szólogattak, próbáltak jópofizni olyanokkal hogy: "jaj de rég láttalak úgy hiányoztál!"- és ezt mind ahányszor csak összefutottunk annyiszor mondták. Van, hogy ilyen kisgyerekes módon beszélnek velünk, meg olyanokat kérdezgetnek hogy "otthon van fűtés? ti biztos pénzesek lehettek! honnan volt bakancsra pénzed?" stb..

Meg egyszerűen sokszor lekezelő módon tudnak szólogatni bárkivel is.

Simán megbeszélném velük ezeket a dolgokat, ha esetleg benne van a pakliban hogy azért csinálják mert nem kedvelnek embereket, de velük aztán nagyon sok mindent lehet megbeszélni...

Mi a véleményetek erről?


2023. jan. 10. 21:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus suli r.bije, már elnézést.

Nálunk is volt, már általánosban is. Nem kell velük foglalkozni, valószínűleg nem kapnak otthon elég figyelmet, ezt a suliban próbálják kompenzálni. Tényleg ne törődj velük, mert csak lehúzni tudnak. Most is van 2 ilyen osztálytásam is, levegőnek vannak nézve.

16/L

2023. jan. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Nem kell az ilyen emberekkel foglalkozni.Ha kérdeznek nem kell nekik megindokolni hogy miből van pénz bakancsra inkább csak mondd nekik hogy semmi közöd hozzá hiszen tényleg nincsen.Valószínűleg otthon nem kapnak elég figyelmet vagy ezzel a viselkedéssel akarnak kitűnni a tömegből.
2023. jan. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
általában az ilyeneknek nem lesz 30 évesen se semmi olyanja, amit önerőből ért el, szóval ne idegeskedj miatta :D
2023. jan. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez az első évvel jár, ekkor mennek az ismerkedések, mindenki próbálja a maga helyét megtalálni, a maga arculatát kialakítani és "felnőttebbé válni" az általános iskolából kilépve.

A helyén kell kezelni őket, feleslegesen nem kell vitázni, veszekedni velük, beszólogatni nekik, de ha már szerencsére látod hogy az érdeklődésük nem kedvesség hanem gúny, akkor ezt is kell kimutatni. Tarts tőlük távolságot kicsit!

Lehet, hogy változni fognak és visszavesznek ebből, érdemes megtartani a normális kapcsolat lehetőségét a jövőre, Hiszen holnap összerakhatnak titeket valami közös feladatra és akkor ha ellenségesek vagytok egymással, ez nagyon nehéz lesz.

Röviden: vagy még gyerekesek, éretlenek és ez idővel változik - vagy alapból ilyenek és ilyenek is maradnak, de neked nem kell ugyanígy viselkednek velük. Tarts 2 lépés távolságot, ha éppen rendesek akkor ezt fogadd el de ne hidd hogy 2 perc múlva nem fognak megint gúnyolódni, viszont (ahogy szokták mondani) legyél te a felnőtt, az okosabb és hagyd rájuk!

Néha segít ha az ilyen emberekre pont úgy nézünk, mint aki szellemileg sérült kicsit. Nem bántani kell hanem segíteni, de ettől még nem kell elfogadni azt ha minket akarnának piszkálni, bántani. Szegény ilyen lett.

2023. jan. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

4-es pontosan én is így gondolkoztam ezen, rájöttem, hogy nem is szabad ellenségeskedni/beszólogatni nekik, mert szerintem az csak ront a helyzeten. Ma éppen szinte hozzám sem szóltak, pedig sokszor elmentem mellettük, de ha szólnak is valamit, nem érdemes figyelembe venni. Sajnos vannak ilyenek minden osztályban (véleményem szerint), de az a jó hogy 5 nagyon közeli barátnőm van, akikkel mindent le tudok rendezni, illetve megbeszélni.

2023. jan. 11. 17:05
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Uh, ilyen leányzó nálunk is volt.. a legnagyobb drámák mind hozzá voltak köthetőek.

Az előttem írók mind nagyon jókat írtak, szóval nem ismételném őket, csak annyit mondanék, hogy ne süllyedj le a szintükre. Vannak, akik direkt ezt szeretnék másokból kihozni, és amint ezt meg is kapják, gondoskodnak róla, hogy nemcsak megtudja az egész osztály, hanem tényleg te gyere ki belőle rosszul. Nem számít, hogy nem te kezdted.

Néha nagyon nehéz az ilyeneket ignorálni, de amint látják, hogy nem kapnak reakciót, odébb állnak.

2023. jan. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!