Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tanárok ezentúl csakis a...

A tanárok ezentúl csakis a matematikai átlagot adhatják félévi és éves zárójegynek? helyeslitek a házirend változását?

Figyelt kérdés

Szülői kezdeményezésre komoly változás kerül be az SMSZ-be és a házirendbe. Az új félévtől (jan 21-től) kezdődően egy tanárnak sem lesz joga más jegyre zárni a félévet /évet mint amit a jeygek matematikai kerekített átlaga kiad.

A jegyek súlyozottak, sima jegy 100% súly, dolgozatjegy 150% súly, TZ jegy 200% súly. És ezek kiadnak egy matematikai átlagot pl. 3,87 azt kerekítik = 4 és a tanár semmiféle más jegyet nem adhat pl félévkor mint ezt.


Örökre vége a pofára meg pucsításra osztályozásnak, pl nekem volt részem 4,8-ra 4-est kapni év végén, meg 3,77-re 3-ast. Ok: nincs. Mert az X tanárka így látta jónak. Na ennek örökre vége.


Ott vannak a jegyek a krétában, a rendszer súlyozza átlagot ad, azt kerekíti és ott az évvégi jegy. És a tanár azt és csak azt adhatja és semmi mást.


Mit szóltok ehhez? Jó nem?


2023. jan. 15. 11:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem nagyon jó.
2023. jan. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Bár engem már nem érint de igen, ez egy nagyon jó változtatás és örülök, hogy meglépték mert én is mindig stresszben éltem néhány tantárgy esetén még úgyis, hogy amúgy kerekítve 3asra álltam de a tanár bukással fenyegetőzött.


Így már nincs mitől tartania senkinek.

2023. jan. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is nagyon jó változtatás, mindig így kellett volna lennie. Az is egy rendkívül alja dolog, amit kérdező ír (pofára osztályzás) de nekem attól is herótom van, mikor a tanár azért adja a rosszabbik jegyet, merthogy a diák nem elég aktív órán. Nálunk van egy társaság (4-5 gyerek) aki minden órán bekiabálja az eredményt, és ők kapják a jó jegyet merthogy jaj milyen aktívak. Nekem (meg a többieknek) esélyem sincs megszólalni, a jelentkezést meg mire észreveszi a tanár, már hárman bekiabálták a megoldást -.-" Bár szerintem az lenne az igazi, ha az osztályzást törvényesen az érettségihez kötnék (hogy ugyanannyi % legyen pl a kettes egy tanórán, mint az érettségin) mert félő hogy a tanárok azzal fogják ezt ellensúlyozni, hogy minél magasabbra teszik a ponthatárt. De ez csak zárójeles megjegyzés.
2023. jan. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én tanárom 4,6-től adja meg az ötöst. A jobb jegyet 6 tizedtől adja meg.

Nálunk benne van a házirendben, hogy 7 tizedtől kötelező megadni a jobb jegyet, de egyéni elbírálás alapján 5 tized és 7 tized között a tanár joga eldönteni, hogy megadja e a jobb jegyet vagy sem. Ezt sokan pofára osztályzásnak veszik, de szerintem ez nem az. Az osztálytársamnak volt egy balesete ami miatt két hónapot nem járt. Ő megkapta 4,5-re az ötöst én meg nem.


Ha 5 tizedtől kell megadnia a tanárnak a jobb jegyet, akkor a százalékos határok fognak emelkedni. Például 90%-tól ötös, 80%-tól négyes, 70%-tól hármas és 60%-tól kettes. Szerintem ezzel sokkal jobban jártok.

2023. jan. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk eddig is így volt.
2023. jan. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mintha ezzel nem lehetne játszani. Ha nem adhatsz más jegyet mint amit a gép kiszámol, akkor annyi új jegyet generálsz és írsz be, amennyi a kívánt átlag felé eltolja majd a végeredményt.

Ha a tanár jobb jegyet akar neked adni de nem adhat, akkor (tegyük fel nincs csalás, nem fog beírni fiktív jegyeket) elkezd annyiszor feleltetni, hogy nyomja felfelé az átlagot. Te pedig ha épp nem tanultál eleget vagy elég jól, és lerontod saját magadnak, még pluszban stresszelhet a még nagyobb teljesítési kényszer.

2023. jan. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem így igazságosabb. Nekem anno volt, hogy 4,6-ra nem adta meg az ötöst, mondván 4,7-ől kerekít felfelé. Másnak meg megadta 4,5-re. Szerintem rengeteg ilyen eset volt, nem véletlenül vezették ezt most be.
2023. jan. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"annyi új jegyet generálsz és írsz be, "


És MIRE? A SEMMIRE? A kamura?

Nekem volt hogy tanár ott sem levő diáknak FELELÉSRE írt be jegyet. miközben 2 hete benn se volt... na ennek a szar kamunak is vége.

2023. jan. 15. 15:02
 9/12 anonim ***** válasza:
95%
Balázska, neked és a mindennapi provokációnak lehetne már végre vége.
2023. jan. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
#9 Szerintem előbb omlik össze a Gyk rendszere és áll le az oldal örökre. Sajnos.
2023. jan. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!