Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért probléma sok lánynál...

Miért probléma sok lánynál menstruáció esetén a testnevelés óra?

Figyelt kérdés
Miért nem akarnak sokan tesizni, ha megvan a menzesz, felsőben/középiskolában? Milyen hátulütői vannak mensi alatti tesiórának?

2023. jan. 18. 19:39
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
67%
Aktív mozgásra jobban beindulhat a vérzés. Másfelől lehetnek hasi görcs fájdalom is, ami nem kellemes.
2023. jan. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
57%

Én pl. gimisként nagyon görcsöltem 1-2 napig. Semmi kedvem nem volt mozogni. Meg paráztam, hogy mozgás közben "baleset" történik.

De inkább végig szenvedtem a tesiórákat. Nem szerettem volna, hogy a tanár és az egész osztály tudja, hogy éppen menstruálok.

2023. jan. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
44%

Gondolom fiú vagy, nulla empátiával és tudással.

Csak egy példa: ha ilyenkor végzünk felülést, több vér jön ki.

Van, akinek annyira görcsöl a hasam, hogy még a sima mozgás is nehezen megy neki.


Ti, hímneműek, legalább ne problémázzatok ilyenen, hanem maradjatok csendben. Úgyse fogjátok fel, mert nem érzitek át a helyzetet.

2023. jan. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 Cybee válasza:
65%

Sokszor a menstruacio eros fajdalommal jar. Egy gyengebb menstruacios gorcsot egy nagyon eros szimpla gyomorgorcshoz lehet hasonlitani.


Na, most kepzeld el, hogy ugy kell korbe korbe rohangalnod, hogy a fajdalomtol majd osszeesel.


Termeszetesen ez nem faj mindenkinek ennyire, de sokaknak igen.

2023. jan. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
62%
Nekem ezeken kívül, amiket már leírtak, sokszor általános rossz közérzetem van. Ha nem is fáj éppen annyira, valahogy gyengébbnek érzem magam, rossz a gyomrom, kicsit hényingerem lehet, ilyesmik. Nem pusztulok bele épp a fájdalomba, de valahogy olyan érzés, mint amikor beteg leszel.
2023. jan. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
58%

Nekünk nyolcadikig tornadresszben kellett tesizni, és igaz, lehetett felvenni melegítőgatyát rá, de szerintem tök megalázó, hogy tudja mindenki, hogy vérzek, amihez semmi közük.


Plusz engem felnőttként sem lehet rábeszélni a tamponra, és kényelmetlen volt, ahogy futás közben mozog a betét.

2023. jan. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
6-os, mi a baj a tamponnal?
2023. jan. 18. 20:23
 8/26 anonim ***** válasza:
40%
Nem szeretem.
2023. jan. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
32%
Kérdező, dugd fel a seggedbe, de jó mélyre és legyél úgy egy fél napot, plusz menj el futni is azért, és majd megtudod.
2023. jan. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
43%
Azért mert a menstruáció fáj, pláne tini korban, a gimis tesióra pedig nem nyom annyit a latba az életben, hogy megérje extra fájdalomnak kitenni magad miatta.
2023. jan. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!