Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért probléma sok lánynál...

Miért probléma sok lánynál menstruáció esetén a testnevelés óra?

Figyelt kérdés
Miért nem akarnak sokan tesizni, ha megvan a menzesz, felsőben/középiskolában? Milyen hátulütői vannak mensi alatti tesiórának?

2023. jan. 18. 19:39
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
33%
Hasi görcsök lehetnek valakinek erősebb valakinek gyengébb,de van olyan akinek annyira fáj,hogy mozdulni alig tud és már sírva fakad (ismerek ilyet), erősebbé válik a vérzés a mozgás miatt,nem kényelmes betéttel bukfencezni és egyéb mozdulatokat végezni.
2023. jan. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
33%

Tini koromban voltak a legdurvább görcseim plusz rosszul is voltam, hányingerem volt. Ilyenkor a hormonok még nincsenek annyira beállva mint felnőttként, szóval elég csúnya tud lenni a hónap azon szakasza.

Én pl elég aktív tini voltam, sokszor meg is sérültem (volt könyöktörésem, ficamaim, volt, hogy a gerincemre estem egy szikláról, ami utána hetekig fájt, stb) szóval nem voltam egy nebánts virág, de attól, hogy menstruálás alatt még köröket futkossak, kirázott a hideg.


Eléggé kellemetlen tud lenni amikor egy belső szerved leveti magáról a nyálkahártyáját, pláne, hogy miközben ez a nyálkahártya leszakad, többszáz apró szakadást is eredményez az említett belső szerveden. Értem én hogy kicseszésnek tűnik hogy a lányok felmentést kérnek tesiről ezért, miközben te nem kérhetsz, de összességében jogos.

2023. jan. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
27%

A belenyilalló fájdalom mellett, az első 2-3 napon nekem is nagyon rossz közérzetem van. Szédülök, állandó hányinger kerülget, alig tudok enni.

Magas fájdalomtűrőképességem van, az első napot mégis Algopyrin és társai segítségével tudom gond mentesen átvészelni, emellett nagyon gyenge, erőtlen is vagyok, és bármennyire kínos is leírni, sokszor az ágyból való felkelés gondot tud okozni, rosszabb napokon legalább is. A tesi olyankor... konkrét kínszenvedés tudott lenni, és ezt nem-panaszkodósként írom.

2023. jan. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
15%
Azért a csajoknak nagy szivás lehet ez a mindennapi testnevelés. Majd a választásokon jusson eszetekbe, hogy mennyít szivtatok Orbán Viktor és bandája miatt.
2023. jan. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
13%

Oké, én elhiszem, hogy sok nő nagyon szenved, de azért nem kellene ezt a proli picsás kioktató stílust tolni. Senki sem bántott titeket csajok, mit kell hisztizni?


Engem nem igazán viselt meg a menstruációm. Régebben, mikor túlsúlyos voltam, durván görcsöltem, mióta lefogytam, egész tűrhető, 1-2 nap van csak, amikor beleszúr a medencémbe egy-egy olyat, hogy csillagokat látok. De a normális testsúly sokat segített ezen. És edzeni is rendszeresen járok akkor is, ha épp megvan, mert a sport is segít a fájdalmon. Ezt nem csak én mondom, hanem kutatások is. Amennyire nehéz nekiállni, annyira jó utána.


Egyébként én is tampon párti vagyok, régebben használtam betétet, állandóan csúszkált, mellévéreztem és ilyen penetráns büdös szaga volt már egy óra után is, úgyhogy gyorsan letettem róla. Megértem az előnyeit, de számomra undorító bocs :D

2023. jan. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
70%
Mosakodni kell, és nem bűzlesz be, pickme.
2023. jan. 19. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
58%

Úgy látom, sok nő megbukott itt biológiából. Semmi baj a tamponnal. Egyáltalán nem érzi az ember, ha jól helyezi fel. Nem szabad fél napig benn hagyni és nem is vérzel át. Kislányok vagytok, majd rájöttök később. Edzés előtt és után kell közvetlenül cserélni és minden jó.


Ezzel a primitív hisztivel és ok nélküli támadással tényleg csak magatokat égetitek.

2023. jan. 19. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
87%
Egyik idézett választ sem én írtam. Azt meg nem értem, hogy csak azért, mert te zsírdisznó vagy, mindenkit annak hiszel? Ez honnan jön?
2023. jan. 19. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
1%
Nőj fel kislány, ne velem balhézz hajnali 3-kor. Holnap suli.
2023. jan. 19. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
84%
Nem is neked írtam, nagyi.
2023. jan. 19. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!