Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Gáz beismerni, ezt a tényt,...

Gáz beismerni, ezt a tényt, vagy ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy megőrülök a saját szakomtól. Amivel eléggé ambivalens a kapcsolatom. Összetett szak. Nem fogom leírni a szakot.


Egy nem csúsztató beadandót egyszerűen nem tudom megírni, ami 5 választható témából áll. Úgy érzem, hogy ez már önmagában gáz. De nagyon. Belegondoltam, hogy mi lenne államvizsgán, ha ennyi nem megy...

Ennek a ******** tárgynak, vagyis inkább modulnak nevezném, ami a szak főbb tárgya olyan "piti" dolgokból olyan cifrázott irodalma van, hogy én azt el sem hiszem. És rohadjak meg, de nem értem.:(


Jelenleg ki tudnék ugrani az ablakon ha emeletes házban laknék.


Az alap problémám az, hogy másodjára álltam neki a szaknak. Akkor még baleset szólt közbe. Semmi gond nem volt.


Viszont nem azonnal mentem egyetemre, hanem dolgoztam pár évet, a diploma meg nekem cél.


De a fentiekből egész egyszerűen a saját becsületem úgy kívánja, hogy hagyjam a fenébe, és menjek át egy hozzám illő szakra. De közel 30 éves vagyok, és másodéves.


Nem tudom mit kéne tennem... Sok ismerősöm mondja ezt, hogy minden szak szívás valahol, még aki szereti is a szakját vannak olyan vizsgák, amik csúnyán kiborítják. Nekem a szakom egy "moduljával" vannak gondjaim, amivel nagyon nem tudok azonosulni, és bevallom nem is értem, pedig "humán" szakról van szó.


Otthagyni gyávaságnak tartom, meg meglesz a 2. évem. Viszont érzem, hogy tönkremegyek benne, és sokszor fizikálisan vagyok rosszul emiatt. Azt pedig nem szeretném eljátszani, hogy államvizsgán szívjak, ha 5 röhejes téma nem megy.... egész egyszerűen nem, akkor szerintem én államvizsgán elhasalnék.


Mit gondoltok erről, ha értitek a problémám? :(


Nem vizsga időszaki rinya ez. Letudva már technikailag az egész, nem is olyan rossz jegyekkel. Egy 3-asom van. (amiben pofára osztályzást érzek igazából)


De egész egyszerűen utáloooooom és megutáltatta velem az egyetemet is. Úgy érzem félrenyúltam. És mondom, közel 30 évesen!



2023. jan. 21. 05:44
 1/6 anonim ***** válasza:
20%
irány a gyár
2023. jan. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1


Neked.


Dolgoztam gyárban is amúgy.

2023. jan. 21. 09:00
 3/6 anonim ***** válasza:
13%
Meg fogsz is még. Életed végéig.
2023. jan. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Senior Séf ***** válasza:
11%
Be kellene látni végre, hogy nem való mindenkinek az egyetem. És nem szégyellnivaló a kétkezi munka.
2023. jan. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen természetes szerintem, hogy vannak mélypontok. Egyértelmű problémamegoldó tanácsot nem lehet itt adni, de hátha segít valamennyit vagy eszedbe jut egy számodra megfelelő megoldás abból amit írni tudok.

Szóval, ha teheted, engedd el azt a tárgyat egy kicsit, ne foglalkozz vele egyáltalán, próbáld meg kizárni a gondolataidból.

Nem veled van gond, egyszerűen csak az adott tárggyal nem vagy jelenleg kompatibilis. Hiszen te is leírtad hogy amúgy nincs problémád a tanulmányokkal, ez az egy tárgy nem jelenti azt hogy alkalmatlan lennél.

Másik megközelítési lehetőség hogy nem az előírt szakirodalommal foglalkozol, hanem a témán belül könnyedebb, rövidebb, jobban feldolgozható anyagokat keresel. Nem tudom hogy ez lehetséges e az adott témában, de ha igen, akkor segíthet. Aztán így hátha meghozza a kedved hozzá.

Ahhoz hogy a szakhoz újra legyen kedved, esetleg belemélyülhetsz kedvelt témákba, hogy újra megtaláld benne azt, amiért szeretted.

Ne ostorozd magad miatta és próbáld meg egy kicsit elengedni, aztán újult erővel nekiállni.


Remélem sikerül újra megtalálnod az örömöt a szakodban!

2023. jan. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Utolsó kommentelő megértette végre, egyedül; nem a tanulás a gond.


Egyébként 5 lett az említett beadandóm.

A szakommal viszont még mindig gondom van.

2023. febr. 6. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!