Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért kaptam ezért osztályfőnö...

Miért kaptam ezért osztályfőnöki intőt?

Figyelt kérdés

Azt a házifeladatot kaptuk etikán a tanártól, aki osztályfőnök is, hogy írjunk hétvégén 50 jó dolgot a cigánysággal kapcsolatban, és én megszólaltam, hogy rosszat esetleg nem lehetne?


És ezért kaptam egy osztályfőnöki intőt, pedig az ofő sem cigany.


2023. jan. 22. 18:03
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez az ember, - aki az intőt adta ezért, - szimplán nem normális! Ennyi!
2023. jan. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok, kezdjem?! :D


1. Lakókörnyezetük eléggé feltűnő ahhoz, hogy a közelükbe se menjünk... (gyk: putri)


Te jössz, 10-es...

2023. jan. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
2. Nem élnek örökké
2023. jan. 22. 19:46
 14/28 anonim ***** válasza:
69%

3. Ránézésre meg lehet őket ismerni, így elkerülheted őket, illetve felkészülhetsz a harcra.

10#

2023. jan. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
67%
#4 Tudod hogy velük TILOS üzletelni.
2023. jan. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
0%
A #14 szerencsére ránk, magyarokra is érvényes.
2023. jan. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
54%
Tudod, hogy ha beszélnek, hazudnak!
2023. jan. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
91%

Magyar népmesei folklóranyag, illetve magukkal a régi mesemndói közösségekkel kapcsolatos néprajzi anyag megőrzése (ld. Nagy Olga gyűjtései az erdélyi cigányság körében a 70-es években - máshol ez már kutathatatlan volt)


Régi magyar prasztság egyes kisipari termékekkel való ellátása még a körüljáró kézművesek korában


Mai nyelvészek számára jól kutatható nyelvi anyagok megteremtése, főleg a nyelvjáráskutatások terén


A többi nemzetiségünkhöz képest szétszórtabb eloszlásukkal a nemzetiségpolitikának a különlegesebb, posztmodernebb, kevésbé területhezkötött formáit inspirálták


A balkáni Sprachbund (nyelvközösség) - bolgár, szerb, görög, egyes erdélyi magyar nyelvjárások - kutatásában fontos összekötő szerepet töltöttek be (kötőmód nagyobbs szerepe, főnévi igenév hiánya)


valamelyest (mégha kis részben is) de hozzájárultak az európai identitás megteremtéséhez sajátos szerepük, helyzetük révén


Édes Erdélyben a magyar kisebbséget legalábbis a nyelvi szférában többnyire erősítették


Konkrétabb, tettleges támgatás terén Erdélyben: ld, Puczi Béla életútja


Trianonban ,,nem árulták el a magyarságot'', persze ez fellengzős megfogalmazás, inkább konrétabban: bizonyos összekötő, sorksközösség-formáló szerepet töltöttek be az utódállamok között, mégha ezt az egyes utódállamok külpolitikái képtelen is volt kihasználni

2023. jan. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Ami a konrét kérdést illeti: a kérdésre a táanárnak valóban nem kellett volna intőt adnia, hanem talán lehet hogy inkább Émile Durkheim anómia-kutatásaival kellett volna válaszolnia. Sebezhető népeknél könnyebben alakulnak ki anómiajelenségek, az anómia pedig korrelálhat a társadalmi devinciákkal. Ez az, amit egyes polpulista politikusok cigánybűnözés gyanánt mutatnak fel. A megtévesztő az, ha ezt kifordítják. Erős, jól működő lakhatáspolitika, jól működő társadalom mellett a cigányság egész léte hasznosra fordul. Olyan ez, mint a gyerekáldás: a gyerek a jó szülőnek áldás, a rossz szülőnek pokol. A gyerek megszázszorozza a befektetett energiát, és ez egyszerre igaz pozitív és negatív értelemben is: a jót is (ld. jól nevelt gyerekek), a rosszat is (ld. ilyen afrikai diktatúrák pokoli gyerekkatonáit). Magyaroszág cigánysága valóban magába sűríti a magyar társadalom szinte összes súlyos poroblémáját, de akkor sem szabad a kocsit a ló elé fogni. Egy normális, nem szétszakadozott, jó szociális hálóval működő, traumáktól megszabadult, kissé utopikusan kommunisztikus társadalomban az égvilágon semmi nem létezne abból, amit a köznyelv cigánybűnözésnek nevez.
2023. jan. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
30%
5. Nem kell szoláriumba járniuk hogy télen is napsütötte legyen a bőrük.
2023. jan. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!