Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit csináljak? Hosszú lesz..

Mit csináljak? Hosszú lesz..

Figyelt kérdés

Van két lány a sulimban, akiken azt vettem észre, hogy engem akarnak szándékosan csesztetni. Amikor a termünkből kilépek, ők a semmiből ott teremnek, mert jóban vannak az egyik osztálytársunkkal, és mindig őt várják órák után. Minden egyes áldott nap.


Amúgy szerintem az osztálytársam a főkolompos, mert soha nem voltam vele jóban, és kihasználja, hogy most nincsen egyedül (mert egyedül egy nulla, fél, kell neki a társaság) ezért engem csesztetnek.

Azt csinálják, hogy ha elmegyek mellettük, akkor feltűnően sugdolózni kezdenek, és röhögnek mint a hiénák. Szóltam már itthon, a nővérem beszélt már az egyikük testvérével, akit ismer, hogy álljanak le, de ez nem működött, mert túl bátrak (kilencedikes ringyókról van szó egyébként :D)

Az eddigi sulis éveim nagyon jók és nyugodtak voltak, míg ezek meg nem jelentek az iskolában.


Ha a tanárunknak szólok a szüleimmel, akkor meg azért is én leszek a rossz.



Mit tegyek, mit javasoltok? Nem akarom így leélni ezt a pár gimis évemet, hogy másoktól függ a jókedvem, és tehetetlen vagyok. Azt várom már, hogy elballagjanak, de nekem onnantól csak egy sulis évem lesz hátra, ami szinte semmi…rossz érzés tudnom, hogy kibeszélnek.



2023. febr. 5. 23:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak biztatnalak, hogy menj oda hozzájuk és kérdezd meg tőlük hogy van e kedvük beszélgetni. Tedd félre minden előítéletedet. Asszertiv kommunikáció.


Azokat csesztetik akin látják h lehet. Ha magabiztos vagy és oda mersz menni eléjük, akkor az egyik eset hogy egyenrangunak tartanak majd, a másik hogy feljebb valónak. Jobban Jász, ha előbbit hangsúlyozod a testbeszededdel és nem kozelitesz támadólag.

Inkább legyetek semlegesek/barátok.


Ez a gimiben amúgy elég gyakori.


Sok sikert kívánok!

2023. febr. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A válaszom nagyon rövid lesz!

Sorsukra hagyod őket!

-Az ilyen embereknek "plusz erőt ad", ha látják, hogy a kívánt hatást elérték.

Fél év "bölcsőzsír" után le fognak szakadni rólad, mert ha a produkciójuk nem éri el a kívánt hatást, akkor nem okoz nekik örömet az, amibe eddig is értelmetlenül fektettek energiát.

Bele fognak fáradni abba, hogy a befektetett energiáik nem térülnek meg.

2023. febr. 6. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
#1 Hát engem elég sokat bántottak így tapasztalatból mondom hogy erre a legtöbb bántalmazó csak elröhögné magát hogy mit akar ez itt, hogy gondolja hogy egyáltalán hozzánk szólhat. Én már ordítottam is hogy hagyjanak békén, az egyiküknek neki is mentem, de az se segített. A tanárok semmit nem tesznek, a szülők meg semmit nem érnek általában. Ha egyszer kipécéztek annak akkor lesz vége, mikor elkerül a bántalmazó és a bántalmazott egymás mellől. Szóval a legjobb amit tehetsz kérdező, hogy mielőtt kimész a teremből, bedugod a fülhallgatód és úgy mész mint akin szemellenző van. Ne nézz rájuk, ha beállnak eléd kerüld ki őket. Póker arc közben végig. Sok sikert és őszinte részvétem!
2023. febr. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ilyen jó és segítőkész válaszokat adtatok! Mindenki tanácsát valamilyen formában megvalósítom. :D
2023. febr. 7. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!