Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csináljak ilyen helyzetben...

Mit csináljak ilyen helyzetben? (hosszú)

Figyelt kérdés

Szóval fél éve ismerek egy embert, idén jött az osztályunkba, és mindenkivel jóban akar lenni. Nekem egy barátom van az osztályból, eléggé antiszociális vagyok/lettem mostanában, és egyik nap még szeptemberben beszéltem vele (online), aztán szinte minden nap, egyre többet. Az osztály a háta mögött folyamatosan kibeszéli, de ő azt hiszi, hogy őt mindenki nagyon szereti. Természetesen nem akarok neki rosszat, de volt már, hogy éreztettem vele, hogy mit gondolnak róla a többiek, mert nagyon idegesített, hogy mindenféle hülyeséget összehord, és minden ok nélkül fényezi saját magát. +Egyszer úgy hív, hogy a legjobb barátja vagyok, egyszer meg hülye k*csög. Pedig mindig ugyan úgy viselkedem, amióta ismerem sokat dolgoztam azon, hogy ne legyek ideges mindenféle irritáló dolgai miatt. És folyton olyan dolgokat vág a fejemhez, hogy neki sok barát kell, egy olyan akivel tud kosarazni, egy olyan akivel lehet erről beszélni...(ezzel nem is lenne baj, ha nem szólítana a legjobb barátjának, és nem vágna ilyeneket a fejemhez). Meg hogy ő nem akar velem mutatkozni, mert olyan semmilyen vagyok, meg nem akar velem mutatkozni, mert az egyetlen ember akivel jóba vagyok az osztályból egy "gyökér". Egyébként 1 évvel idősebb a többieknél, és fiú.


Nagyon gyakran megsértődik olyan dolgokon, amiket állít, hogy mi csinlunk, közben pont, hogy ő csinálta azokat a dolgokat.


Borzasztó kettős érzéseim vannak. Egyik oldalról azt érzem, hogy kibeszél és ellenem van, meg kihasznál és valójában utál engem. A másik oldalról pedig jól elvagyunk és már mondott olyat is, hogy "bírlak", de már random emberekről, akik a háta mögött szintén nagyon durván kibeszélik, értük meg úgymond oda van, hogy milyen jófejek.


Ja igen... Rendkívül jófejnek tartja magát folyton. És ezt ki is hangsúlyozza. Valamint olyanokat mond: "Hát elhiszem hogy velem akarsz barátkozni, mert tudom, hogy nagyon jófej vagyok, sokan vannak ezzel így".



A probléma az, hogy nagyon szívesen elengedném, de nem tudom mert azt az 1 barátomat is ellenem hergeli. És ha ő vagy az 1 barátom nincs, akkor egyedül maradok...


Na ilyenkor mit kellene tennem? :D



2021. febr. 2. 01:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom itt elegendően sok párhuzamot fogsz találni:

[link]


Ha van rá mód, szakíts meg vele minden kapcsolatot. Komolyan mondom, ha nem teszed szétcseszheti az egész életedet.

2021. febr. 2. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Az ilyen emberekkel egy baj van, és az otthon. Szegény nagyon nem lehet elismerve/valami ultra gaz dolog kell történjen vagy kellett történjen otthon h ilyen problémái legyenek.

Az emberek maguktól nem leszek önbizalom hiányosak. De igen, javaslom hogy szakítsd meg vele a kapcsolatokat.


Az ilyen típusú emberek csak kihasználni tudnak másokat a saját nyomorukban.


És hidd el ő is tudja magáról h nem igaz, csak valahogy valamivel kompenzálnia a hiányait (ezért is ilyen... hogy mellette is szóljak azért egy picit)


De a te helyzetedben jobb az ilyentől távol maradni, mert később egyre rosszabb lesz a helyzet, esetleg zsarolni fog idővel hogy csinálj meg neki dolgokat...


Szó mi szó, nélküle sok mindentől megszabadulsz előre is


Ügyesen, okosan ;)

2021. febr. 2. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megszakítani vele minden kapcsolatot elég nehéz, mert még 4 évig egy iskolába járunk... :/
2021. febr. 2. 09:42
 4/7 anonim ***** válasza:
Mondd el neki, hogy mindenki kibeszéli, törd le az önbizalmát. Te meg ne legyél ilyen, rossz olvasni is, ilyen ember egy percet sem érdemel! Ne barátkozz vele, tök gáz az alak, csak bajod lesz ebből! Ja és ne hidd el ha hízeleg, mert nem őszinte!
2021. febr. 9. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szóval egy nárcisztikus hülye gyökér.


De amúgy te vagy a buta, hogy futkározol utána, nem vagy ám köteles ezt csinálni.


Úristen ha nekem így verné a nyálát "jajj én jófej vagyok" már rég pofán kúrtam volna.

2021. febr. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az ilyennek vagy nagyon nehéz vagy lehetetlen letörni az önbizalmát. Nem vagy vele köteles beszélni, ha ignorálod még talán észre is veszi hogy le van szarva
2021. febr. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha az a bizonyos barát meg tényleg a barátod, akkor nem tudja ellened hergelni. Ha mégis, akkor nem volt a barátod, és nem veszítettél semmit. Jobb egyedül lenni mint hamis emberekkel körbevéve.
2021. febr. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!