Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Iskolai problémák, mit tudnék...

Iskolai problémák, mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

16/L


Röviden annyi hogy nem érzem jól magam az iskolában. Mindenki annyira különbözik tőlem. Hangosak, trágár szavakat használnak, mindwnki tiszteletlen eggyes tanárokkal, és osztálytársainkal szemben. E miatt már a gimi kezdete óta csendben ültem a padban, s ez vezetett ahhoz hogy már nyilvánosan kibeszélnek. Pedig nem tettem semmi rosszat. Viccet csinálnak belőlem, hülyének néznek. Egy két olyan osztálytársam van akikkel el tudnék beszélgetni, d enekik is ki van alakítva a kis baráti körük amiben én nem vagyok benne. Minden reggel hányimger gyötör mert nem akarok bemenni, közöttük lenni. Néha csak beülök a wc-be és becsöngetésig sírok. Nem akarom ezt, de a szüleimnek nem szeretnék szólni. Valószínüleg csak olyat javasolnának hogy beszéljek a tanárral, vagy az osztállyal. De nem tudok. Nem tudok megszólalni, beszészélni velük, a "vicces" ki beszólásaikon is csak mosolygok, és egy "Igennel" le is zárom. Barátaim régebről nincsenek. Legalábbisolyanok akiknek ezt elmondhatom. Így kérlek, segítsetek, mit csináljak? Előre is köszönök minden választ!



2023. febr. 13. 22:52
 1/7 A kérdező kommentje:
Helyesírási hibákért elnézést kérek, őszintén, nem olvastam át hogy mit írtam el, vagy mit írtam le kétszer😅
2023. febr. 13. 22:53
 2/7 anonim ***** válasza:
válts sulit
2023. febr. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Sajnos minden suli ilyen, én 4 általánosba és 2 gimibe jártam, mindenhol ugyanaz. Annyit tudsz tenni, hogy éld túl, ne foglalkozz velük, legyenek barátaid sulin kívülről, nekem a netes barátkozás vált be, ahol nagyon kedves embereket sikerült megismernem, suli után és szünetekben sokféle programot csináltunk (egyszer a tavaszi szünetet önkényesen meghosszabbítottam, mert az ottalvós programot úgy tudtuk megoldani, hogy egy napra már a suliba lógott, de inkább a barátaim választottam a börtön helyett).
2023. febr. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Vagy válts iskolát - minden gond nélkül megteheted ha van a közelben gimi, vagy keress iskolán kívül olyan társaságot akikkel viszont jól érzed magad és a velük töltött idő, a közös tevékenység feledtetni tudja az iskolai napokat!

ha ennyire nem érzed jól magad abban a közösségben akkor vagy a közösséget kell lecserélned, vagy tenni mellé egy másikat amiben meg jól érzed magad és így már kevésbé lenne zavaró hogy a suliban meg nem.

Nem kell mindenkinek jól éreznie magát abban az iskolában, lehet, hogy neked egy másik lenne jó.

2023. febr. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Te depressziós vagy írással Frontint. Próbáld ki.
2023. febr. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
95%
Beszélj a szüleiddel. Mondd el nekik a problémát és így közösen könnyebben tudtok megoldást találni. Ha van lehetőség iskolaváltásra, akkor érdemes lenne megfontolni. Nem jó dolog több éven keresztül ilyen stressznek kitenni magad.
2023. febr. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%
Beszélj a szülőkkel,hogy váltsatok sulit,de az a baj,ha ott is csak ülsz és semmit se csinálsz előbb vagy utóbb ott is menni fog a kibeszélés és ott se lesznek barátaid vagy tényleg éld túl valahogy ezt a pár évet esetleg próbálj meg csatlakozni azokhoz az emberekhez akikkel tudsz beszélgetni.
2023. febr. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!