Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hol van a csúsztatás a B....

Hol van a csúsztatás a B. Zsolt sztoriban... Melyik törvény engedi meg, hogy nevelési viszonyban álló tanár 15 éves diákjával szexeljen?

Figyelt kérdés

Hol, mikor maradhattam ki a törvénymódosításból, ami ezt lehetővé teszi?

Hogyan hivatkozhat b.zsolt egy akármilyen pedagógus szakszervezetre, ami egy esetleges perben mögötte állna/állhatna?


2023. febr. 15. 10:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

"Melyik törvény engedi meg"

. Melyik tiltja?


"nevelési viszonyban álló tanár 15 éves diákjával szexeljen"

. Én sehol nem olvastam arról, hogy nevelési viszonyban lennének. Éppen az ellenkezőjét: a a 15 éves fiú egy másik iskolában tanul.


"Hogyan hivatkozhat b.zsolt egy akármilyen pedagógus szakszervezetre, ami egy esetleges perben mögötte állna/állhatna?"

. Úgy, hogy nem mond igazat?

2023. febr. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
59%

Hogyan hivatkozhat b.zsolt egy akármilyen pedagógus szakszervezetre, ami egy esetleges perben mögötte állna/állhatna?


Nyilván hasonló "tisztességes" alakok vannak még bőven arrafelé, és bízik a támogatásukban.

2023. febr. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem maradtál le semmiről, ugyanis ez nem volt tiltva. Az van tiltva, hogy a pozíciójával visszaéljen annak érdekében, hogy az aktus létrejöjjön. Tehát mondjuk nem teheti meg, hogy hátrányosan megkülönbözteti, ha nem hajlandó belemenni az aktusba. Meg pénzt nem adhat érte. De egyébként attól, hogy ő tanár, nem lesz kevesebb joga, mint másnak.
2023. febr. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
81%

Még csak nem is hallhattál 12-13 éves roma anyákról, hiszen a törvény tiltja a szexet ilyen fiatalon. Érted... senki sem szorítja a törvénykönyvet a térdei közé, mert az írás szerint nem szabad még.


Nem a csúsztatást kell keresni, hanem a motivációt, hogy miért akarja valaki a tanártársadalmat bemocskolni az aktuálisan üldözött meleg-pedo propagandával.

Ha a négy fal között csinálod, nem tud róla senki és nem fáj senkinek. De a médiában haknizni azzal, hogy kivel baszol, egy tudatos dolog.

2023. febr. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
ha nem tanítja , szexelhet vele.
2023. febr. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon a beleegyezési korhatár 14 év.

Ha nem vagy a gyámja, tanára stb, akkor a törvény nem tiltja az aktust.

2023. febr. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
69%
Btk. És amit a jog nem tilt, azt enged. Magyarul: 14 (12) év a beleegyezési korhatár, ha elmúlt az "alany" nyitva az "ajtó"..vagy más. Ez van. Pont ezért féreg az ilyen, mert pontosan tudja, hogy milyen jogai vannak. Ezért nem kell vele jogászkodni, hanem amikor senki nem látja elverni mint a sz*rt.
2023. febr. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
64%
Jogilag nem bizonyítható, hogy elverted, tehát azt sem tilos...
2023. febr. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat

3 as válaszoló válaszol nagy baklövés... Ugyanis ha neveltségi viszonyban vannak... A törvény szerint az már alapból kizáró ok.... Mindenféle visszaélés vagy megkülönböztető bánásmód nélkül is... Ezt raktározd el az agyadban.

Valószínűleg nem ismertem teljesen a sztorit, mert ha nem áll fent közöttük a neveltségi viszony, akkor a törvény lehetővé teszi vagyis nem tiltja

Más kérdés, hogyha egy tanár ilyet propagál, 'reklámoz' az a jó ízlés nek jó erkölcsnek mindenképpen ellene van.... És bár ha a törvény megengedi és azt a magatartást, az ő munkáltatója nyilvánvalóan megtalálhatja rá az elfogadható indokot hogy elbocsássa.... És bármelyik más oktatási intézmény vezetője megtalálhatja rá az okot hogy ne vegye fel dolgozójának, vagyis ne alkalmazza.

Természetesen egy normális erkölcsű országról beszélek...

Én Magyarországot nem tartom ilyennek Ez az én saját véleményem ezt se tiltja a törvény, hogy én így vélekedjek. Véleményem szerint ez az ország 2010 óta erkölcsileg zuhanórepülésben van....

2023. febr. 15. 11:19
 10/20 anonim ***** válasza:
18%

7-8: Ja, jó. Gondolom a hétvégén a két náci aki az utcán hanyagul szétdobált viperákban megbotlott és kétszer is combon szúrta magát az egyik, őket az arra sétáló városnéző maszkos csoport csak felsegítette a földről, azért kerültek oda. 4 ember szava a 2 ellen eleve nyert ügy.

JoGiLaG nEm BiZoNyÍtHaTó!!44

2023. febr. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!