Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit lehet az ellen tenni ha...

Mit lehet az ellen tenni ha fotóznak az osztálytársaim órán?

Figyelt kérdés
2023. febr. 17. 12:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Szólsz a tanárnak.
2023. febr. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A tanár az le se szarja... az se érdekelné ha bevinne valaki egy M4-et és lelőne mindenkit
2023. febr. 17. 12:11
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Akkor az igazgatónak.


Utána jelzed a tankerület felé, hogy a pedagógusok továbbra is semmibe veszik a veled szembeni jogsértést, és ha ez így marad, jogi útra terelitek az egészet.

2023. febr. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Rendőrség, minimum.
2023. febr. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
13%

Ha nem osztják meg szanaszét az interneten a fotókat/videókat, akkor pár év múlva tök jó visszanézegetni. Pl. én anno ilyen 2009 környékén simán levideóztam, amikor fizikaórán kísérletezett a tanár és a napokban néztem vissza. Több mint 10 éves felvételek és nem szólt érte senki hogy nem szabad, a tanár is tudta hogy videózóm.

Volt hogy osztálytársaimat fotóztam, de soha nem sunyiban vagy viccnek, én mindig megmutattam utána a képeket, volt hogy felvettem ahogyan felel valaki és elküldtem neki. Ilyesmik. Persze akkoriban más volt az oktatási színvonal meg összetartóbb osztályok voltak, nem volt olyan hogy kiközösítés vagy megszólt volta volna bárki a másikat.

Meg hát 2009 körül, még a fizikatanár is úgy jött oda hogy megnézheti a telefonom? Hozzáteszem azt szüleimtől azért kaptam, mert kitűnő lettem az azt megelőző év végén.

2023. febr. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Menj a rendőrségre.
2023. febr. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

#5 vagyok, a kérdésből nem esett le hogy közvetlen téged fotóznak...


Amúgy igazgatóiba bekopogtatsz, elmondod hogy ez a probléma, az iskolavezetés meg akár bevezetheti hogy óra előtt be kell rakni a telefonokat egy kosárba, vagy ilyesmi. Ezt nem a te feladatod megoldani, de nyugodtan szólhatsz erről bármelyik tanárnak, osztályfőnöknek.

2023. febr. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%
Videózzad a tanárt, amikor közlöd a problémádat és közöld vele, ha nem tesz semmit,hogy most ezért neki is lesz problémája;)))
2023. febr. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Creepy Me válasza:

Na sziasztok!

Ilyesmi problémája volt egy barátom barátjának is. Ugyanazt fogom javasolni mint akkor. Ez a személyes jogok megsértése, más néven zaklatás. Bírósági eljárás is indítható emiatt, de minimum rendőrségi.

Tehát az illető feljelenthető. Megpróbálhatod ezt elmondani nekik, hátha megijednek. Vagy szólhatsz felnőttnek, javasolt szüleidnek, vagy igazgatónak. Elvileg nem fogják figyelmen kívül hagyni, de ha azt teszik, akkor polgári jogod jelentést tenni a rendőrségen.

2023. febr. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Személyi jogok megsértése. - Feljelentés.
2023. febr. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!