Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ma este is sajnos arról...

Ma este is sajnos arról lehetett olvasni, hogy egy fiatal fiút ismét addig terrorizáltak az osztálytársai, ameddig öngyilkos nem lett. Ebbe az irányba halad a társadalom? Mit lehetne tenni ez ellen a trend ellen?

Figyelt kérdés

Egyre többször olvasok ilyen és ehhez hasonló történeteket, és elborzadok ettől.


Nem is tudom mi visz rá embereket, hogy folyamatosan bántsak a másikat, engem pl annó soha nem érdekelt a másik ember annyira, hogy folyamatosan csesztessem ha valami nem tetszett benne.


Nem érzik az emberek, hogy hol van a határ? Vagy ez miért teszi boldoggá őket? Miért van egyre több ilyen eset?


Hogyan lehetne esetleg segíteni a hasonló cipőben járó embereknek, akár így magánszemélyként is?


2021. szept. 8. 21:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
43%
Nem halad erre, hisz ez nem újdonság, régen is voltak ilyenek.
2021. szept. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%
Undorom a mai társadalomtól. Nincs már szigor egyáltalán a média és az internet teljesen átformálta az embereket. Gyerek vállalás előtt állok lassan, de ebbe a világba hát nem szívesen. Sajnos aki lelkileg nagyon érzékeny és nem tud kiállni magáért, akkor nagyon könnyű célpont lesz. Az a baj, hogy az embernél nincs gonoszabb lény a földön. Akik pedig terrorizálják a másikat lenne ötletem mit csinálnék velük... 30/f
2021. szept. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

Ide törvényi szigorítások kellenének. Rejtett kamerákat elhelyezni a tantermekbe, és a szekálókat példásan megbüntetni. Akik ezt a fiút a halálba kergették, minimum több év börtönt érdemelnének.


Engem is sokat szekáltak, és párszor én is elgondolkodtam, hogy öngyilkos, de végül valahogy kibírtam a dolgot.

2021. szept. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos szomorú.


Azt sajnálom igazán, hogy akit a öngyilkosságba kergetnek, az eldob magától egy csomó lehetősége, hiszen később akár normális élete is lehetne.


Sajnos valamit tenni kellene, mert nem nromális ahogy az iskola rendszerünk múködik.


Engem gyerekként kiközösítettek, terrorizáltak, családom se volt rendbe. Egész fiatalkorom depresszióban és az öngyilkosság gondolatának árnyékában telt.


Aztán felnőttem, megszabadultam a múltamtól és felnőttként alapvetően teljesen normális és átlagos ember lett belőlem. Sőt azt mondom, hogy boldog is vagyok.


Sajnos rohadtul nem mindegy, ki hol nő fel.


Van munkatársam aki olyan helyekre tervezi járatni a gyerekét, ahova politikusok, felsővezetők gyerekei járnak. Ez évi több millió Forint kiadás. És hát valljuk be, marhára nem mindegy, hogy kik között nőssz fel, az "elit" gyerekei között, vagy leszakadt prolik kölykeivel.


Én sajnos utóbbiak között nevelkedtem, milyen kapcsolatot építettem volna velük, mikor az volt a címszó, hogy tanulni szégyen és az élet úgyis csak a kötelező munkáról szól majd.

2021. szept. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
72%

Engem is bántották és nekem is megfordult már a fejemben az öngyilkosság.. De utólag visszanézve erősebb lettem tőle de mindenki másképp dolgozza fel az ilyesmit.


3-as


Ezt a kamerás dolgot támogatom, talán valamennyire visszavetné ezeket a szekálókat..

2021. szept. 9. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%
A szülők nem nevelik ami kijött belőlük, csak pénzelik az iskolát, hogy nézze el a gyerekük mocskosságát. Nálunk is ez volt anno, esélyem sem volt a jogász és orvos szülők gyerekeivel szemben, inkább otthagytam az iskolát, mielőtt halálba kerget. Így is olyan anorexiás voltam, hogy kezdtek leállni a szerveim
2021. szept. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
97%

Ebbe az irányba halad a társadalom? Mit lehetne tenni ez ellen a trend ellen?

"Undorom a mai társadalomtól. Nincs már szigor egyáltalán a média és az internet teljesen átformálta az embereket."


Le fogtok engem is pontozni, de igen, ez régen is így ment...sőt régen sokkal kevesebb lehetősége volt a kipécézett embereknek. Nem volt internet pl. és én azt hittem teljesen egyedül vagyok ezzel a problémával.

Szóval felesleges a médiát (ebbe azért elég sok minden beletartozik ugye) és az internetet démonizálni.

2021. szept. 9. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
7es vagyok és gyakran a tanárok is szekálják az áldozatot, előbb állnak a "bully-k" oldalára, tapasztalat.
2021. szept. 9. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Csak a gyenge emberek csesztetik a másikat, hogy erősebbnek tűnjenek.

Amúgy ezeket mind meg lehetne előzni célzott iskolai foglalkozásokkal, amit szakemberek tartanak.

Az MTV-N (Music Tv) régen volt egy műsor Ha, igazán ismernél... A téma ugyanez, amcsi középiskolákba mentek és egy egész napos foglalkozás keretében feltárták az okokat és közelebb hozták egymáshoz a diákokat. Amikor kiderül, hogy a tőkéletesnek tartott miss iskolaszépség, fullnépszerű lánynak is gondjai vannak, vagy olyan emberek találnak egymásban közös dolgot, akik amúgy eddig egymáshoz sem szóltak nagyon érdekes dolgokat hoztak, és egy-egy ilyen nap után érezhetően jobbak lettek a közösségek, csökkent a piszkálások száma.

Szerintem hasonlókra szükség lenne itthon is, rá kell világítani, hogy ezek a bántások milyen nyomot hagyhatnak az emberben, másrészt pedig bármikor kerül bárki a másik oldalra.


Van egy ismerősöm ő 14 évesen öngyilkos akart lenni szintén emiatt, piszkálták az iskolában, a neten, sőt még a tanárok is beszóltak neki. Ő begyógyszerezte magát, de időben rátaláltak. Iskolátváltott, senkinek nem mondtak semmit, csak a tanárokat avatták be, az új közeg jól fogadta, lettek barátai, azóta leérettségizett, sőt másodéves egyetemista életvidám lány.

2021. szept. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
96%

Én azt is olvastam, hogy ez egy olyan iskola, ahol a rendőröket képzik ki.Bocsánat, nem mentettem el a posztit, szóval nem tudom megosztani itt, de azért kicsit ijesztőnek tartom, hogy ők lesznek majd a jövőrendőrei?


Mondjuk kamaszkorban mindenki kicsit mulya, van, aki nagyon, de kinöv.


A tanárokat nem hibáztatom.


Sok helyen vannak inkompetens tanárok, ezt aláírom, de őszinte leszek, ha egy gyereket ki akarnak közösíteni, a tanár fejre is állhat, kiközösítik és kész. Akármilyen programot csinálnak, akármilyen szigorú az igazgató, akármilyen lélekmelengető beszédet tart az ofő, akkor is kell egy osztálynak valaki, akit kollektíven szekálnak, akire azt mondhatják, hogy "na, ha nem is vagyok megelégedve magammal, de legalább nem vagyok az ő cipőjében.".


Tapasztalatból mondom. Általános felsőben volt egy fiú, aki labilis volt és, míg mi lányok nem bántottuk, afiúk ebben élvezkedtek, hogy kikészítették őt minden nap. Akármit csináltak a tanárok, nem értek el hatást. Akárhogy védtük mi, nem értünk el hatást. Ez máshol sincs másképp.


Ez egy szörnyű dolog, de természetes egy közösségben, csak sajnos nem mindenkinek van akkora lélekereje, hogy ne roppanjon össze a folyamatos bántalmazásoktól.

2021. szept. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!