Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi ilyenkor a megfelelő...

Mi ilyenkor a megfelelő reakció, ha megy a bűntudatkeltés a tanárok részéről az egyetemen?

Figyelt kérdés

A tanszék szokott szervezni (3 naptól 1 hétig terjedő) külföldi kirándulásokat, ezek viszonylag jó áron szoktak lenni, de vagyunk egy páran, akiknek pénzügyileg vagy más okokból így is necces lenne a dolog, szóval mindig vannak emberek, akik ezekből kimaradnak. Sokan azért se mennek, mert általában későn szólnak ezekről a kirándulásokról. Ezzel normál esetben nem is lenne baj, hiszen felnőtt emberek vagyunk, mindenki azt csinál, amit akar, oda megy, ahová akar, arra költi a pénzét, amire akarja.

Van viszont egy tanár a tanszéken, aki már nem először idegesít fel azzal, hogy b@sztatja azt, aki nem megy (néha egy másik tanár is beszáll ebbe). Van, hogy rá is írogat messengeren emberekre külön, hogy menjenek, és ha nem mész, akkor meg kell indokolni, hogy miért, különben megy a nyomasztás, hogy "életed nagy lehetőségét hagyod ki" "pedig ennyi pénzért máskor nem lesz lehetőség menni" "pedig nagyon sokat fejlődnél ott".

Azt még hozzátenném, hogy én értem a jó szándékot emögött, nyilván azért szervezik meg ezeket az utakat kedvezményesen, hogy minél többen el tudjanak menni, értem, hogy nem akarják, hogy kimaradjunk. Viszont a kommunikációjuk nagyon zavar. Tényleg nagyon nyomulósak, mások is mondták már, hogy egy-egy ilyen hegyibeszéd után tényleg rendesen bűntudatuk van, hogy nem mennek.

Mi ilyenkor a megfelelő reakció?



2023. febr. 25. 19:46
 1/8 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

"nem akarják, hogy kimaradjunk."


Nem azért csinálják. Nyilván kell a létszám, ami csak neccesen van meg nekik.

2023. febr. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Meg1szer leirni, koszonod a meghivast de anyagi okokbol..., meloznod kell..., meghalt a papagajod.., ahogy mondod felnottek vagytok. Csak megbirkoztok ilyen emberekkel.
2023. febr. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"meloznod kell..." Egyik szaktársamnak erre egyszer vmi olyasmit mondott, hogy csak ki tudja venni azt a pár napot, dolgozhat még élete végéig, de ilyen lehetősége nem lesz még egy.

Nem nagyon tartják tiszteletben, amit mondasz nekik, az a baj.

2023. febr. 25. 20:11
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Na ja, neki nem lesz lehetősége kijutni ingyen😂
2023. febr. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
Kérdezz vissza: "Miért nem érti meg amit mondok?"
2023. febr. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

úristen és én még azt hittem hogy az a szak volt tiszta óvoda amivel bepróbálkoztam XD

osztálykirándulás, ahol a kicsi diáknak még bűntudata is van hogy nem tömi tovább a tanárbácsi zsebét pénzzel? hagyjál már.

közlöd vele hogy nem a csapatépítő baromkodásért jöttél hanem azon ritka kivételek közé tartozol, akik tanulni vannak itt, szedje be a zsebpénzét mástól mert te nem költesz felesleges hülyeségekre.

2023. febr. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd hogy ez ennyire nyomasszon. Neki kell a darabszám, nem érdekli h ki jön meg ki nem csak a számok legyenek meg. Innentől kezdve nem valid amivel nyomaszt. Közöld vele szépen hogy nincs most lehetőséged erre, aztán annyi. Ne vedd a szívedre ennyire
2023. febr. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kéttannyelvű gimiben csinálták ezt amikor nem akartam részt venni a cserediak programon. Egyrészt nem voltam akkoriban túl szociális, nagyon Magy stressznek éltem volna meg hogy egy full random külföldi családnál lakjak, illetve zavart volna hogy be kell fogadni egy kvázi ismeretlen embert. (nem fikázni akarom a cserediak programot, nagyon hasznos dolog olyanoknak, akik élvezni is tudják, én sajnos nem voltam ilyen akkoriban). Másrészt akkoriban versenyezeruen sportoltam, nem nagyon volt időm kihagyni ekkora időket versenyszezon alatt. Hónapokon keresztül ment a nyomasztás a tanárok felől de aztán csak bele kellett törődniük és lám ugyanolyan jól beszélem a nyelvet mint azok akik kimentek. Biztos érdekes lett volna, de nekem akkor személyes okokból nem volt semmi motivációm ezen részt venni. Ha én gimiskent ezt fel tudtam dolgozni, akkor szerintem egyetemen is menni fog :)
2023. febr. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!