Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mièrt kell egy diákot nyíltan...

Mièrt kell egy diákot nyíltan megalázni?

Figyelt kérdés

Egy kollégista tanárom aszisztált egy megalázásba, ès teljesen rosszul kezelt egy szituációt.



Kolesztársammal történt valami, amire nem büszke, ami egy kicsit "megalázó" számára. Rosszul érzi magát ez miatt, próbál felnőttként viselkedni, egy olyan témában, ami eléggé megoszló. Egy jó akarója megtudta ezt, és elmondta egy kolesz tanárnak.



Tegnap a barátommal mentünk ki a koleszból, és ez a tanár nyíltan elkezdett prédikálni az esetről, hogy ezt kellett volna tenni, meg azt stb. Már-már nekem volt kínos a szitu, barátom meg kezdett ideges lenni. Vègül inkább gyorsan szóltam a tanárnak, hogy 20 diák jelenlétében nem kellene egy olyan dologba ütnie az orrát, ami kollégiumon kívüli a dologba, amihez semmi köze. Nem kellene megalázni egy olyan diákot, aki mellesleg tiszteletben tartja a tanárokat. Mièrt nem lehet egy ilyen témát úgy kezelni, hogy "Szia. Hallottam mi történt veled, és hogy ez miatt rosszul érzed nagad, szeretnél e róla beszélni?" Ha igent mond akkor se a kioktatásra vágyik az ember. Mi ebben az olyan nehéz, miért kell enyire fontoskodónak lenni?


2023. márc. 14. 08:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyen emberek. Nem számít hogy tanár vagy más, minden téren akadnak ilyen bunkók.
2023. márc. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Ilyen emberek miatt sírom vissza a kamrákat...
2023. márc. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Jobban meg kellene gondolnod, kit tartasz "jóakaródnak" és kinek beszélsz a gondjaidról. Ha te nem pletykáltad volna el neki, senki nem tudna róla.
2023. márc. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem "kell".

Nem szabad eltűrni. Álljatok ki magatokért és egymásért is.

2023. márc. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

És mit reagált a tanár?


Én négyszemközt is beolvastam volna neki. Akkor is, ha ennek negatív következménye lett volna rám nézve. Sőt, felesleges vele diskurálni. Van neki egy főnöke. Ahhoz mennék.

2023. márc. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
30%
Aki tanácsokat ad, főleg név nélkül, az rendszerint nem érzi úgy, hogy megalázna bárkit is.
2023. márc. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

5# nem tudom, mert faképpnél, hagytuk. Mondtam neki, hogy most jobb ha mi távozunk.

3# egy olyan ember mondta el, akitől segítèget kèrt. Nekem elmesèlte, meghallgattam, mert erre volt szüksège, nem tudok ebbe úgy segítsèget adni, vèlemènyt, tanácsot kért, én nem adtam tovább...

2023. márc. 14. 08:53
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: jól tetted, hogy megmondtad a magadét a tanárnak. Sokan nem merik megmondani...


Nekem is sajnos sok ilyen tanárom volt, egyfajta elvük volt, hogy ha a gyereket megalázzuk, lehordjuk, akkor majd "jobban fog igyekezni"... Kifejezetten élvezték, hogy mások is jelen vannak, hatalmas, folyamatos üvöltéssel történt a megalázás, hogy bárki, aki jó messze, de hallótávolságban van, az is értesüljön róla.

2023. márc. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8# fordított helyzetben is voltunk, mikor őneki kellett odaállni mellèm, hogy akkor ácsi, mert ez nem így működödik.
2023. márc. 14. 09:12
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó, hogy kiálltok egymásmellett... Az igazi barátság ilyen.
2023. márc. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!