Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy tehetném túl magam ezeken?

Hogy tehetném túl magam ezeken?

Figyelt kérdés
Általános iskolás koromban kis különc voltam, sok beszólást kaptam. Mindegyiken túl tettem magam, viszonylag gyorsan, mikor gimnáziumba kerültem. Egy szigorú iskolába és kollégiumba kerültem. Szerencsére elhagytam a különcségemet, be tudtam illeszkedni, többnyire teljes értékű embernek éreztem magam az iskolában és a kollégiumban. A minden napjaimat a prefektusom rontotta el, miként folyamatosan ki akart túrni a kollégiumból, úgymond rohadt almaként tekintett rám, akinek mennie kellene ebből a közösségből. Ezért így is bánt velem, hétfőtől-péntekig elvette a telefonomat, csak napi 20 percet használhattam esténként. De nem a hasonló szivatások estek rosszul, hanem a folyamatos véget nem érő beszólogatásai, lealacsonyító viselkedése, pedig tényleg nem szoktam a múlton ilyen mértékben rágódni. Napi szinten eszembe jut amiket mondott/ tett vagy a legnagyobb dühöt érzem vagy csak borzasztóan elkezdek sírni. Nem szeretnék a múltban élni, ne szeretnék szabad időmben ilyeneken gondolkodni, persze eltudom terelni a figyelmem, de legjobb lenne, ha nem ekkora fájdalommal jutna eszembe. Próbáltam leírni másoknak, nem gondolni rá, megbocsátani( talán ez segített egy kicsit). De még mindig itt van a gondolataimban túl gyakran. Hogy tehetném túl magam rajta?
2023. márc. 19. 10:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell megbocsátanod neki. Nem érdemli meg. Nem is akarja, hogy megbocsáss, akkor meg miért adnád meg neki ilyen könnyen ezt a dolgot. Foglalkozz többet magaddal, sportolj valamit, tereld el a figyelmed! Örülj neki, hogy már vége annak a rémálomnak. Tudom, hogy csupa közhelyet írtam most le, de azért közhelyek, mert ezek valóban segítenek. Ne agyalj annyit, sokkal jobb lesz hidd el!
2023. márc. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Túl akarod tenni magad? Eddig mit tettél érte?
2023. márc. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

11.10-es:

Akkoriban apukámat behívtam, hogy beszéljen vele, sajnos egy tanár sem állt annyira közel hozzám, hogy erre megkérjem. Mostanság, mikor eszembe jut tönnyire elkezdek csinálni valamit, akármit, hogy ne gondoljak rá. Néha barátoknak is leírom, próbálok megbocsátani neki

2023. márc. 19. 11:16
 4/16 anonim ***** válasza:
Értem. Sajnálom. Nem tartasz még ott valószínűleg, hogy valóságosan tegyél. De nincs ezzel semmi gond.
2023. márc. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Valami a jelenedben nem stimmelhet, ha ennyire bele vagy ragadva a múltba! Ha most minden körülményed rendben lenne, akkor már a múlt ködébe veszett volna ez a bántalmazás. Hogy vagy ma?
2023. márc. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

11.45-ös:

Lehet igazad van, viszont nem mondanám azt, hogy rosszul vagyok. Az egyik ok lehet, hogy egy büfében dolgozok, ahova ahol nem nekem kell elkészíteni a szendvicseket és vendégek sincsenek nagyon. Nagyon kevés dolgom van, unalmamban olvasni meg tanulni is van időm. Lehet találn túl sok időm van a lelkemmel foglaljozni, azért jártatok ilyeken is az agyam?

A másik oka talán a párom lehet, szakításon gondolkozok, mert a szerelmem nem teljes felé. Viszont tudom, ha most tenném meg azt megbánnám, mert nagyon sok élményt átélhetünk még majd közösen és azért meg kell hagyni jól érezzük magunkat együtt. 3-4-5 hónap múlva tervezem a szakítást vagy akkor mikor már tényleg nem szeretem.

2023. márc. 19. 13:03
 7/16 A kérdező kommentje:
Pontosabban, a barátom iránt azt érzem, hogy régen tényleg teljesen szerettem, most is szerelmes vagyok belé, csak mintha kevésbé lennék az.
2023. márc. 19. 13:11
 8/16 anonim ***** válasza:

Hát ezt a szakítás-dolgot nehezen tudom így értelmezni. Nekem az fekete-fehér: vagy szeretem, és vele akarok lenni, vagy nem. De az, hogy most még érezzem magam jól vele 3-5 hónapig, de aztán a hosszú távú tervem a szakítás, mert már akkor nem fogom szeretni, és ezt már most elhatároztam, ez nekem nagyon fura.

A munkaidődbeni üresjáratokat töltsd nyelvtanulással.

2023. márc. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Biztos egyszerűbb, így fehér-feketén, lehet jobb lenne, ha nekem is így menne.. Viszont ettől függetlenül én is párommal akarok még lenni. Ezt ahhoz lehet hasonlítani, amikor valakivel együtt vagy kapcsolatban, szereted, de tudod, hogy nem fog örökké tartani. Azt a 3-5 hónapot úgy besaccoltam.
2023. márc. 19. 14:07
 10/16 anonim ***** válasza:
Hogyhogy tudod, hogy nem fog örökké tartani? Akit szeretek meg ő is engem, azzal az a kiindulás, hogy örökké fog tartani. Pont nemrég olvastam a kötődési zavarokról. Van, aki annyira fél az elhagyástól, attól, hogy ő nem elég jó, hogy mikor már közel kerülnek egymáshoz, inkább ő szakít, nehogy őt rúgják ki. Keresem az összefüggést az alapkérdéseddel, hát rímel, hogy valaki, akitől függtél, ki akart vetni az akkori helyedből, és ezt nem szeretnéd újra megélni.
2023. márc. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!