Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit gondoltok arról,hogy egy...

Mit gondoltok arról,hogy egy tanár picúrkámnak szólítja a gyerekeket?

Figyelt kérdés

2023. márc. 21. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Ha gyerekek, akkor semmit.
2023. márc. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

Azt, hogy remekül megkerülte a névgondokat. :D

Én tanár ugyan nem vagyok, foglalkozásokon, táboroztatáson, gyerekprogramokon stb. foglalkoztam gyerekekkel.

Kb. minden gyereket babámnak hívtam, mert így nem volt cink, ha valakinek a sokból (még) nem jegyezetem meg a nevét, és ők is szerették a kedveskedő megszólítást.


Teszem hozzá, nemcsak a névmemória miatt, ez szimpla szokás kérdése, családban is babámozom a gyereket, kamaszt is (unokahúg, keresztgyerek, ismerősök gyerekei, stb.)


Még soha senki nem vette rossz néven. Nyilván ha a kamasz nagylány azt kérné, ne hívjam így, azt tiszteletben tartanám.

2023. márc. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Az általános iskolás rajztanárom mindig kiscsillagnak hívott minket, mikor ideges volt valakire. Gyerekként is viccesnek és aranyosnak tartottuk, főleg mert látszott rajta hogy legszívesebben sokkal csúnyábbat mondott volna :D Jahj, szép emlékek. Szerintem az ilyen beceneveket a diákok többsége nem veszi komolyan, max mosolyognak rajta. Nem gondolom, hogy ez negatív dolog lenne.
2023. márc. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Nekünk anno régen egyik tanárnő szavajárása volt - ha valamit nyomatékosítani akart - a "na idefigyelj nyuszi-muszi". :)
2023. márc. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%
Egyáltalán nem zavaró,sőt inkább aranyos.
2023. márc. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
Mi Bélám voltunk a régi töritanáromnak. Igaz nemre való tekintet nélkül :D
2023. márc. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem aranyos dolog.

Mi annó általánosban ilyen neveket kaptunk: "Csillagom", "Bogárkám", "Fiam!"


Szerintem az ilyen tanárokat ezekről lehet főleg megjegyezni

2023. márc. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!