Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A pedagógusoknak miért olyan...

A pedagógusoknak miért olyan középkorias a felfogása ebben az országban?

Figyelt kérdés

A nővérem diplomás ápolóként dolgozik, ebből adódóan nem hülye az egészségügyhöz.Nekem is állandóan a folyadékbevitelt hajtogatja.


Volt egy kisebb összetűzése az egyik pedagógussal, aki nem engedte,hogy a fia igyon órán engedély nélkül.

Testnevelés óra volt, ami után fokozott, lassú folyadékbevitel szükséges.Átöltözni volt idő, de mellette kortyolgatni nem, rövid volt a szünet.

Kapott írásbeli fegyelmeztetőt a gyerek, aki természetesen visszabeszélt,hogy az édesanyja azt mondta, inni kell,hogy ne dehidratálódjon.


Nyilván, nővérem bement az iskolába és "eligazította" a pedagógust, jelezte, most nem kíván panaszt tenni a fenntartónál, csak akkor, ha újra előfordul ilyesmi.



Én azt gondoltam, azért valami fejlődött már az oktatás, mióta én végeztem, nem számítottam nagy dologra, de hogy semmit.

Az illető pedagógus is, megértés terén, emberség terén 1-es osztályzatra vizsgázott.


És ez nem egyedi eset, rengeteg ilyen van, csak nem derülnek ki.

Az iskola nem katonaság vagy munkatábor, ahol a tábornoktól kell engedély,hogy levegőt vegyen valaki.


2023. máj. 29. 14:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
13%
Nehéz elhinni, hogy ne lehetne megoldani az ivást szünetben. Én 17 évig jártam nappali oktatásra, és meg tudtam oldani, soha nem ittam órán. Nem, nem haltam bele.
2023. máj. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
12%
Általánosítani nem lehet. Lányom osztályában, aki tizedikes, van valóban eléggé konzervatív 55 év körüli tanárnő. Van egy 28 éves magyar tanárnő az evést ivást nem tiltja. Arra figyelmeztet csak, hogy a chipsek és túl cukrozott sütemények, valamint az energia italok nem egészségesek. A május 15 körüli napokban 12 14 fok volt nappal, az iskolában is nagyon hideg lett ettől , ez a tanárnő direkt mondta, hogy aki fázik, vegye fel a kabátját. Aki annyira fázott, még vastag pufikabátban is lehetett, azt is fel lehetett venni.
2023. máj. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
33%
Annyira imádom hogy az ilyen kérdéseknél a válaszok egynegyede mindig arról szól, hogy "nem mindenki ilyen!!! Nem kell általánosítani!!" Érdekes, ha én meglátok egy kérdést, hogy pl "milrt aranyásók a nők?" akkor nem lesz 200 a vérnyomásom és írom oda hogy "hát tudd meg hogy nem mindenki, én ugyanis nem vagyok az!" mert fel tudom fogni, hogy nem rám vonatkozik a kérdés. Hihetetlen, hogy már mindenhova oda kell írni, hogy tisztelet a kivételnek, meg hogy "néhány" "nyilván nem mindenki" mert különben mindent magukra vesznek az emberek.
2023. máj. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
66%

Életem első 40 évében gyakorlatilag egész nap nem ittam semmit sem. Nyáron sem. Nem, mert cipelni kellett volna, nem, mert mindenhol leszerelték a nyomóskutakat, ergo lehetőség se volt vízhez jutni, és nem, mert a legtöbb városban képtelenség közszemérem sértés nélkül hová pisilni! Nem lehet. Ezért az ember bölcs, és nem iszik. Még arról is vannak emlékeim, hogy egy általános iskolai vécét se tudtam volna pisilésre használni, mert ott dohányzó, verekedős, többször bukott huligánok terrorizálták a kisebbeket, aki könnyen lehet hogy a gatyája, sapkája, tolltartója nélkül került volna vissza a folyosóra, ha oda be merészel menni... Természetesen 40 év után egészségügyi problémáiból már megtanultam a saját bőrömön, mért fontos a folyadékbevitel, az embernek kell innia, még akkor is, ha nem szomjas.

Na de hogy egy 45 perces órát szünetig ne lehessen kibírni evés-ivás-zörgés nélkül, azt azért ne akarjuk előadni. Azt se, hogy a két tanterem közti átfutás közben ne lehetett volna húzni egyet egy flakonból.

Azt se gondolom, hogy olyan gyereket fognak a sárga földig leteremteni, aki X évig meg se pisszent, aztán most zörgött egyet. Lesz azért ott más is.

Amúgy ne gondolja senki, hogy védem az iskolát, pont hogy ellenzője vagyok, mert mindettől függetlenül én már rég betiltottam volna a tankötelezettséget, mint olyat, ami semmi másra nem való, mint belenevelni az újabb és újabb nemzedékbe, hogy meg lehet velük csinálni bármit, hogy minden pillanatban más mondja meg, mit csinál épp, mikor kel, hová megy, mi a következő lépése, aztán legyen ott állandó szorongásban megfélemlítve, és ezt a világot szokja meg normalitásnak. Ez nem tanulás, (amit az ember tud, régen sem az iskolában szedte össze, pláne az internet korában,) ez diktatúraalany-képzés. Rég a történelem szemétdombján lenne a helye ennek a jelenlegi formátumnak, de az utolsó utáni érvem lenne az "ivás jogában való korlátozás", ennél sokkal súlyosabb elvi problémák vannak az egésszel... Eleve az ember életével, évtizedeivel való jogtalan visszaélés az egész. Akik még az iskolát sem tudják megkérdőjelezni, azokat lehet aztán vinni ellenvetés nélkül sorkatonának, háborúba, temetőbe. Pont erre lett kitalálva kétszáz éve az iskola, hogy lehessen. Tehát ne csodálkozzunk rajta, hogy poroszos katonai mintára van az egész.

Tessék csak belegondolni, nemhogy inni, hanem gyakorlatilag megmozdulni nem lehet, bármennyire is fáj már a tönkreroncsolt gerinced a hetedik órán.

Egyébként érti mindenki az ellentmondást: A gyerek visszaszól a tanárnak, és elkezdi magyarázni, hogy neki jogai vannak és igaza van: Hát a poroszos iskolarendszer meg pont arra van, hogy a gyerek jogait letörjék! Az alany kussban van, félelemben van, és retteg a felettesétől. Ezt kell húsz évnyi iskola alatt elsajátítani.

2023. máj. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
9%
Hát például van osztályfőnököm akinek nincs középkorias felfogása mert nagyon kedves és elérte hogy osztályban legmenőbb lány legyek mert előtte csúfoltak egész reggel és én sírtam s ő megvigasztalt és utána kitalált nekem egy nagyon jó becenevet amit mindenki menőnek talált és azóta így hívnak és csúfolt alanyból lettem legmenőbb lány és ezt osztályfőnökömnek köszönetem aki azzal hogy menő becenevet adott legmenőbbé varázsolt engem osztályunkban.
2023. máj. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
41%

Kérdező, ne aggódj, már csak 1-2 évet kell várni és nem lesz egyáltalán semmilyen tanár. Nézzük meg ennek az okait.


"Kapott írásbeli fegyelmeztetőt a gyerek, aki természetesen visszabeszélt"


Természetesen visszabeszélt... Innentől kezdve egyébként a tanárnak van igaza, ha nekem egy gyerek visszabeszélne, felőlem mondhatna akármit, én akkor sem engednék meg neki semmit. Vagy megvan a normális hozzáállás, vagy felőlem szomjan is halhat onnantól kezdve, hogy nekem visszabeszél.


"Nyilván, nővérem bement az iskolába és "eligazította" a pedagógust, jelezte, most nem kíván panaszt tenni a fenntartónál, csak akkor, ha újra előfordul ilyesmi."


Ja, nyilván bement a nővéred az arrogáns, fölényes, lekezelő, tipikus szülői mentalitással. Azután csodálkozott, hogy a tanár még inkább nem lett partner a szituáció megoldásában.


"Az illető pedagógus is, megértés terén, emberség terén 1-es osztályzatra vizsgázott."


Nem. Te és a testvéred vizsgáztatok nullára. Ha nem vagytok képesek normálisan viselkedni, ne várjátok a másik féltől sem az együttműködést. Itt nem a tanárok nem fejlődtek semmit, hanem a jól neveltség, a viselkedéskultúra színvonala esett vissza, és ezt te mutattad itt be azzal, ahogyan éppen ti viselkedtetek a tanárral.


Régen tanár voltam, és úgy emlékszem, benne volt a házirendben, hogy nincs az óra alatt evés-ivás. (Ezért, amikor fenyegetitek a tanárt, hogy panaszt tesztek ellene, magatokból csináltok hülyét, de ez most mindegy). Ennek az egyébként az oka, hogy ha félrenyel a gyerek, illetve valami baja lesz, akkor azért ott helyben a tanár a felelős, mivel 18 év alatti gyerekekről beszélünk. Nyilván életszerűtlen elvárni ezt a felelősséget a tanártól, amikor a gyerek bármit bevihet enni-inni, akár az is előfordulhat, hogy akár tévedésből mérgezett vagy romlott ételt visz be, és attól lesz baja. A tanár nem fog olyan dologért felelősséget vállalni, amire neki nincs ráhatása, nem az ő hibája. Ő nem tehet arról, ha egy gyerek félrenyel és akár meghal, arról sem, ha lejárt szavatosságú vagy szalmonellás stb. ételtől a gyerek helyben rosszul lesz és kórházba kerül, mégis akár felelősségre is vonhatják.


Ezért a legegyszerűbb, ha meg van tiltva a tanóra alatt az evés-ivás, erre vannak a szünetek, hogy ott végezzék el az ilyesmit. Egyébként pedig ha meg lenne engedve, abból folyamatos csámcsogás, flakoncsörgés, szénsavas üdítők szisszegése lenne, ez a másik, ami miatt nem engedik ezt meg. Kulturált országokban egyébként van olyan hely, ahol engedik az evés-ivást a gyerekeknek, de nálunk ha engedélyezve lenne, az csak egy újabb frontja lenne a gyerekek pofátlankodásának óra alatt. Ez van, de ez sem a tanár hibája. Ha egy gyereket kienged WC-re, akkor a következő öt percben biztos, hogy az összes elkezd vinnyogni, hogy ki akar menni WC-re, már csak a poén, hecc és a tanár bosszantása kedvéért is. Ezért aztán nem engedik meg senkinek, hogy ne legyen az, hogy "bezzeg a másikat kiengedte". Ugyanez van az evés-ivással is.


Nem, itt nem a tanárok nem fejlődtek semmit, egyáltalán nem erről van szó, messze nem ez a helyzet. Itt az a probléma, az a hozzáállás és mentalitás a tanárokkal szemben, amit te is bemutattál. Na, pont ez az, ami miatt a tanárok olyanok, amilyenek. Ha megkapnák a tiszteletet és normálisan viselkednének velük szemben a diákok és a szüleik is, akkor biztos másmilyenek lennének.


Ha én a tanár helyében lettem volna, és bejön hozzám a szülő, és normális hangon elmondja, hogy szeretné, hogy a gyereke igyon ezért és azért az órán, de tényleg megindokolja és teljesen normál hangnemben elmondja és az engedélyemet kéri, akkor sokkal pozitívabban és segítőkészebben állnék a dologhoz. De az, hogy a gyerek "természetesen visszabeszél" nekem, mert az anyja mondott neki valamit, majd pedig az anyja jön be nekem arrogáns hangnemben ugatni és okoskodni, hát elmentek ti a francba. Nincs evés-ivás, pont. Erre viszont ez a reakció, és teljesen jogosan. Nem a tanár fejlődött itt vissza, nagyon nem...

2023. máj. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
10%

"Egyébként pedig ha meg lenne engedve, abból folyamatos csámcsogás, flakoncsörgés, szénsavas üdítők szisszegése lenne, ez a másik, ami miatt nem engedik ezt meg."

Hát én azért örülök neki, hogy te már nem tanítasz. Miért kell egyből azt feltételezni, hogy a gyerekek barbárok és nem képesek akkor inni, ha szomjasak, normális módon?

Te is az a típus voltál, akit a tanításban leginkább a gyerekek zavartak?

2023. máj. 30. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
10%

"Kérdező, ne aggódj, már csak 1-2 évet kell várni és nem lesz egyáltalán semmilyen tanár. Nézzük meg ennek az okait.


"Kapott írásbeli fegyelmeztetőt a gyerek, aki természetesen visszabeszélt"


Természetesen visszabeszélt... Innentől kezdve egyébként a tanárnak van igaza, ha nekem egy gyerek visszabeszélne, felőlem mondhatna akármit, én akkor sem engednék meg neki semmit. Vagy megvan a normális hozzáállás, vagy felőlem szomjan is halhat onnantól kezdve, hogy nekem visszabeszél."


Ja, persze. Nekem is volt "szerencsém" ilyen tanárokhoz, rohadt nagy élmény volt velük minden óra, gyomorgörccsel. Úgy alázták és bántották a gyereket akit éppen kipécéztek ahogy tudták, és ha meg merte kérdezni hogy ezt most miért kapta, akkor jött az ordítás hogy ne feleseljen. Volt olyan hogy osztálytársam nyugodtan jegyzetelt, erre ráordított hogy nem dolgozik, álljon fel, kisegyes. És mikor mondani akarta hogy csak jegyzetel, megnézheti a füzetét is, jött az említett ordítás. Van egy kicsi húgom, és minden bizonyossággal állíthatom, hogy egy gyerek sokkal inkább betartja a szabályokat, ha tudja miért vannak, mi hasznuk van. Ennek megfelelően ha le van szidva valamiért, és nem tartja jogosnak, akkor az a fejlődését és a jó magatartását segíti ha el van neki magyarázva, hogy miért. Ha csak le van ordítva hogy mert ez a szabály és fogja be a pofáját, akkor egyrészt szorongva fog felnőni, másrészt rohadtul nem fogja betartani a szabályt, max félelemből.

2023. máj. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Nem kell félremagyarázni, amiket írtam. A legtöbb tanárral igenis meg lehet beszélni, ha probléma van, én is írtam, ha tanár lennék és normálisan jött volna oda hozzám a kérdező, akkor partner lettem volna a probléma megoldásában.


De onnantól kezdve, hogy egy gyerek nekiáll feleselni, majd a szülő bejön arrogáns hangnemben, ne várja senki, hogy a tanár partner legyen. Erre a momentumra reagáltam úgy, ahogy. Nem írtam sehol, hogy terrorban tartanám a gyereket, nem kell egyből a másik végletbe esni... Biztos van mindenkinek rossz élménye tanárral, nekem is. De nem azért írtam le a válaszomat, hogy ezeknek a tanároknak feleltessétek meg. Csak az a lényege annak, amit írtam, hogy ha normálisan mentek oda egy problémával valakihez, az normálisan fog reagálni. Ha pedig feleselve és arrogánsan, akkor vérmérsékletétől és idegállapotától függően nem lesz partner... De ez az életben mindenhol így van, nem csak a tanárokkal szemben.

2023. máj. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Azért az is árulkodó, hogy egy ilyen kérdés kapcsán én vagyok az első a 16. válasszal, aki észreveszi, hogy talán ha normálisan mentek volna oda a tanárhoz, talán a probléma is normális mederben lett volna megoldva. Ezt szóvá teszem, erre rögtön két válaszoló már félre is érti, amiket írok, és elkezd beállítani terrortanárnak, és jönnek a saját élményeikkel... Mert ugye, ha valaki szóvá teszi, hogy ha egy tanárral szemben pofátlan a gyerek, és ez a tanárnak nem tetszik, ő már biztosan terrortanár...


Tulajdonképpen ez maga demonstrálja, hogy igazam van, egy tanár ezt a hozzáállást tapasztalja nap mint nap. Nem csoda, hogy egyre kevesebben vannak ezen a pályán, mert ez egy idő után unalmas lesz ez, és senkinek nem lesz kedve tanítani. Ezzel el is érkeztem ahhoz a mondathoz, amivel kezdtem a #16-os válaszomat...


Bár nekem igazából tök mindegy, ha nektek jó, hogy a takarító tartja az informatika órát és a fizika órát a könyvtáros, akkor menjetek oda "természetesen visszabeszélni" a tanárokhoz. Ha nektek ez a természetes, és szerintetek az a jó tanár, aki ezt hagyja, akkor tanítsa nektek a matematikát az utcáról valami kukás... :D

2023. máj. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!