Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek miért kerülök...

Szerintetek miért kerülök mindig kellemetlen helyzetbe?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, négyes tanuló egy erős gimnáziumban. Elég félénk vagyok és visszahúzódó, ráadásul tavaly terjedt rólam egy gonosz pletyka, ami miatt ki voltam sokáig közösítve. De amúgy érdemes még tudni, hogy mindig udvariasan, tisztelettudóan viselkedtem mindenkivel. A tanárok közül kettő van, aki talán megért valamennyire, de alapvetően nekik sem vagyok a szívük csücske szerintem. Egyébként kicsit szétszórt vagyok meg figyelmetlen, és emiatt követek el néha kisebb hibákat,de alapvetően arra törekszem, hogy mindent jól csináljak, és ne én legyek reflektorfényben a hülyeségem miatt.De valahányszor elkövetek valami hibát, a tanárok ezt rendszeresen kiemelik, és az osztály előtt szidnak le, én meg nem tudom zavaromban, hogy egyáltalán merre nézzek ilyenkor. Az osztály pedig nevetni szokott, mikor a tanárok beszólnak. Csak azt nem értem, hogy vannak itt olyanok, akik tényleg rosszul viselkednek és szándékosan zavarják az órát, meg flegmák is néha a tanárral,de őket kevesebbszer szidják le, meg őket nem neveti ki senki. Ah, nem tudom, nagyon megalázva érzem magam, meg szinte már úgy érzem, hogy mindenki engem gondol a leghülyébbnek. Mit tegyek szerintetek? Az is lehet, hogy csak túlságosan magamra veszem?

2023. jún. 6. 17:31
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Te szerinted miért kerülsz?

Mi a gonosz pletyka, mit tettél?

Milyen hülyeség miatt emelnek ki, mi az a valami hiba?

2023. jún. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A pletykának nincs semmi valóságalapja, de azt terjesztette rólam egy lány, hogy fel akarom jelenteni. A hibák pedig:nem találom meg rögtön azt az oldalt a könyvben ahol vagyunk, rossz jegyet kapok,helytelen választ mondok néha a feladatra
2023. jún. 6. 18:00
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Lehet iskolát kéne váltanod.
2023. jún. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

határozd el mostantól, hogy más lesz, és figyelj arra, hogy mostantól jól alakul minden. A félelmet zárd ki minden egyes órán, és koncentrálj arra, hogy –jól alakuljanak mostantól a dolgaid, összeszedett és fegyelmezett vagyok minden óra előtt mond ezeket a szavakat, mától megváltozik az életem és minden jóra fordul, ezekhez hasonló pozitiv szavakat mondogass.


Tanári részről mélyen hibázik, hogy mindenki előtt megaláz, ez pedagógusi hiba amiért figyelmeztetésben részesülne. Komoly károkat okoz egy kisfelnőtt életében ezzel a viselkedéssel.

Egyet tudsz tenni, hogy nem mész bele ebbe a játékba, és nem érzed magad úgy ahogyan a tanár és a többiek szeretnék.

A z érzelmeket és a gondolatokat csak hisszük, ezek tőlünk függetlenek, nem vagyunk vele azonosak. Te se azonosulj vele, mindenki hibázik, és senki sem robot.

Kérdés amit tegyél fel sokszor, választ nem kell azonnal elmével várni rá, jönni fog majd, elvárás nélkül. Mit kell tennem, ahhoz, hogy elmúljon ez az egész iskolai probléma? többször tedd fel kiváncsisággal tedd fel a kérdést jó?

2023. jún. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ilyesmi velem is történt,csak általánosban.Engem is sokszor megaláztak.Volt egy tanárom,aki folyamatosan bántott.Ha az osztálytársaim követtek el hibát,(pl. zsírkrétával írtak a táblára) nem történt semmi,még egy leszídást sem kaptak.Viszont ha én nem tudtam pl.egy verset felmondani,vagy nem tudtam egy fogalmazást rendesen megírni,a tanárnő az osztály előtt minden alkalommal szabályosan fejen ütött.Sokszor sírva mentem haza.Ez így ment két évfolyamon keresztül.Velem mindig durván bánt.Volt úgy,hogy egyszer tornaórán a tornacipőm kicsit koszos lett.S az osztálytársaim árulásának köszönhetően,nem a tanárnő rendesen megalázott itt is,s nem engedett tornázni sem.Ugyanez történt a játszótéri séta alkalmával is.Nem játszhattam.Csak azért,mert nem voltam jó az olvasásból.Gondoltam arra,hogy én is iskolát váltok,de aztán maradtam.Ballagás után viszont úgy döntöttem,megszakítom a kapcsolatot osztálytársaimmal.

Az általad leírt,sajnos szomorú eset nagyon hasonló az én visszaemlékezéseim által leírt történetre.Én is félénk voltam akkor.Úgy gondolom,nem veled van a baj.Mindenki követ el hibákat,de a tanároknak nem lenne szabad kivételezniük:az osztálytársaid hibáit ugyanúgy ki kellene emelni az osztály előtt.Elvégre ők sem különbek.Csak akarják használni a félénkségedet,ezért bántanak,s ezért aláznak meg.Szerintem először beszélni kellene az iskolaigazgatóval,s ha vele sem lehet szót érteni,én is az iskolaváltást tudom ajánlani!

2023. jún. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ma is megalázott az osztályfőnök az osztály előtt, erre kitört belőlem a sírógörcs. Ő meg annyit mondott, hogy fejezzem be a hisztit
2023. jún. 9. 10:56
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Baratnom lanya elit gimnaziumban ment tonkre, es rossz jegyei voltak. Atment egy normal gimnaziumba, es hirtelen hulyegyerekbol jo tanulo lett.

Amiket irsz, az amugy megengedhetetlen lenne, ez nem a katonasag. Tenyleg masik iskola kellene, nincs vesztenivalo.

2023. aug. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Még azóta is oda jársz?
febr. 18. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Versenyzővagyok válasza:
Iskolavaltas
febr. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!