Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek, ha betegesen...

Mit tegyek, ha betegesen kötődöm a tanáromhoz?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem birok vele mit csinálni. Alapvetően egy szorosabb tanár-diák kapcsolatról van szó. Nagyon sokat dumálunk és az ölelés is rendben van. Mindketten nők vagyunk mielőtt valaki megkérdezi:)

3 éve tart ez az egész. Elején csak a kedvencem volt és ennyi. Aztán egyszercsak azt vettem észre, hogy a téli szünet vége fele hiányzik. Egyre többet beszélgettem vele és egyre több volt az ölelés is. Egyre rövidültek az időtartamok ami után már elkezdett hiányozni. Kicsit úgy érzem megőrültem. Mostmár borzasztóan hiányzik. Sokat gondolok rá és ez valami borzalom. Ő tudja, hogy birom meg minden, de ezt azért nem tudja. Mit tegyek ezzel? Van erre valami szakszó(erre a kötődésre)? Megőrültem? Hova tudok fordulni ezzel?



2023. júl. 25. 20:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
19%
lesby vagy
2023. júl. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem. A fiúkhoz vonzódom.
2023. júl. 25. 20:38
 3/17 anonim válasza:
37%

Két kérdést tegyél fel magadnak:

Szexuális kapcsolatot el tudnál vele képzelni?

Szex nélküli szerelmit?

Ha igen a válasz vmelyikre, akkor biszexuális vagy, ha nem mindkettőre, akkor passz, nem találgatnék.

Nekem a lányommal hasonló érzéseim vannak, de nem biztos, hogy ugyanaz az ok.

2023. júl. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Pfujj. Egyiket sem.
2023. júl. 25. 20:53
 5/17 anonim ***** válasza:
9%
Szanalmas gyaszkeret vagy.
2023. júl. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem írni, hogy iszonyatos megfelelési kényszerem van és félek attól, hogy megharagszik rám. Ha valamit kér azonnal megcsinálom. Meg akarok neki felelni. Ha nem sikerül magamat emésztem és ostorozom. Ez beteges kötődés?
2023. júl. 25. 21:01
 7/17 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ez nagyon nem egészséges és ezt te is látod. Valószínűleg akár "anya pótlék"-ként nézel rá, még akkor is ha normális a kapcsolatod anyuddal. Én a helyedben felkeresnék egy pszichológust, mert ez csak rosszabodhat vagy a jövőben mással is ilyen érzésed lesz.
2023. júl. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Hát tényleg kicsit anyapótlék. Néha azt mondom magamba, hogy a második anyám. Ja azt lefelejtettem, hogy 17L
2023. júl. 25. 21:06
 9/17 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös!

Használható és értelmes válaszokat várok.

2023. júl. 25. 21:09
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor jön a felmentő sereg, mert én is mentem át hasonlón.


Egyet tudok előre mondani megnyugtatásnak: egy időben azt veszed észre, hogy aki egykor a világot jelentette, az már semmit sem jelent. Tehát emiatt nem kell aggódni, amikor kikerülsz onnan, más dolgok és emberek vesznek körbe és, bár most hihetetlenül hangzik, észreveszed, hogy egyszer már nem érdekel.

Hidd el, 33 évesen van tanárom gimiből is, egyetemről is, de általánosból is, akikétt akkor rajongtam, de most csak kedves emlékek. Néha eszembe jutnak, de már nem gondolok úgy rájuk, mint annakidején. Most már más dolgok és emberek vesznek körbe.


Ez nem leszbikusság, nem is anyapótlék. Valószínűleg nem kaptad meg senkitől a biztonságérzetet, a feltétel nélküli szeretet, mindig éreztették veled, hogy kevesebb vagy, kivették inkább a kezedből a dolgokat vagy túl nagyok voltak az elvárások és itt van egy felnőtt, aki más, aki megadja ezt a biztonsági érzetet vagy bármi más.


Először is vezesd azt vissza, hogy mikor kezdődött, hogy te nem érezted magad elfogadottnak vagy mi lehetett az eset, ami nyomot hagyhatott benned. Ha ez megvan akkor könnyebben érted meg azt is, hogy valójában nem önmagában a tanárnőért rajongsz, csak a törődés esik jól. Ahhoz, hogy ezt feltárd, jó ötlet a pszichológus, de, ha anyagilag nem megoldható, rengeteg önsegítő könyv van a könyvtárakban. Nyári programnak nem is rossz megismerni saját magad. :)


Utána már azt is könnyebben látod, hogy a tanárnő egy személy saját magánélettel, akitől szép, hogy lelkileg átsegít a gimnáziumon, de ezen túl van egy magánélete, amibe már nem tartozol bele, mert a diákja vagy, ezért felesleges is, hogy ő a tiedbe beletartozzon.


Így azt is jobban megérted, hogy igazából a jó érzéseknek a forrása TE vagy, hiszen TE keresed azt aki vagy ami megadja ezt neked. Így megoldhatod, hogy akkor is találj egy társaságot vagy egy hobbit, ami megadja a jó érzéseket, amikor nem vagy az iskolában és tudatában legyél annak is, hogy a kapcsolatokban vannak határok. Így nem ruházol fel az érzéseidtől vezérelve másokat számodra hízelgő tulajdonságokkal, vagy nemes egyszerűséggel, nem tőle függ majd az életed.


Fontos, hogy a hobbikat ne görcsösen keresd. Ne céltalanul szaladj bele, hanem először próbáld megismerni az ízlésed, az érdeklődésed. Így elkerülöd a frusztrációt, hogy notóriusan mindent félbehagysz, hiszen ez idővel vezethet ahhoz az összegzéshez, hogy téged semmi sem izgat, ami nem igaz.

Biztos találnál több dolgot is, ami leköt, így folyamatosan lenne az életedben, csak mielőtt belevágsz valamibe, ismerd meg azt a tevékenységet is, a velejáróját és, hogy ez így okés lenne-e, te azt a dolgot annyira imádod, hogy mindent imádnál a tevékenység közben.

2023. júl. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!