Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mennyire lehet necces 3-5...

Mennyire lehet necces 3-5 hátrányos helyzetű, falusi hetedikes mentorálása?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, aug. 1-ig el kellene döntenem, hogy akarok-e csatlakozni egy mentorprogramhoz. (Amúgy szabválnak beszámítana.) De még nem hoztam meg a végleges döntésemet, holott múlt szeptember óta folyamatosan nagyon akartam, alig vártam.
2023. júl. 30. 23:30
 1/8 anonim ***** válasza:
22%
Szerbusz tezsvírem muti mán mijen telefonod van?
2023. júl. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Online? Személyesen?

Arra számíts, hogy ha elkezded, lelkiismeretesen csinálod akkor lelkileg kötődni fogsz hozzájuk. Lassan belelátsz a mindennapjaikba, a problémáikba, felelősséget érzel irántuk.

Érthető hogy félsz, de "hasznosnak lenni", segíteni embereken, főleg amikor kimászni segítesz egy gyereken olyan lehet, mint amikor saját gyereket nevelsz.

Szerintem beszélj olyannal, aki már csinálta ezt.

2023. júl. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Leginkább személyesen, de két alkalom között lehetőséget kell adni arra, hogy online keressenek.

Igazából egy szaktársammal beszéltem, aki már csinálta, neki nem a diákokkal volt rossz tapasztalata, hanem a mentorprogram bürokratikus részével. Mondjuk ő egészen más habitusú, mint én.

Az az egyik baj, hogy világéletemben szorongtam az elköteleződéstől, és tudom, hogy kötődnék, ha törik-ha szakad alapon végigvinném az első csoportot (ami két teljes tanévet jelent), akkor is, ha rámegy a tanulmányaimra, és attól, hogy az új félévkor megtehetném, hogy nem veszem fel újra a mentorálást, tudom, hogy nem tenném meg, ha elkezdtem. Ráadásul én magam is hajlamos vagyok az érzelmi labilitásra. Egyik pillanatban azt érzem, hogy nagyon jó vagyok, megállíthatlan, minden sikerülni fog, aztán egyszercsak én vagyok a legnagyobb életképtelen fhos. Ezt mondjuk ellensúlyozhatom, mert kb havi két alkalmat kell személyesen biztosítanom (a tájékoztatóból kiindulva)

Viszont mindenképp szeretnék az életem során jó hatással lenni másokra, és ez egy tök jó lehetőség, de nem akarnám elcseszni azzal, hogy nem álltam készen a felelősségre.

2023. júl. 31. 00:05
 4/8 anonim ***** válasza:
33%
Az ember soha nincs kész a felelősségre, hanem hozzá nő a feladathoz.
2023. júl. 31. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"tudom, hogy kötődnék, ha törik-ha szakad alapon végigvinném az első csoportot (ami két teljes tanévet jelent), akkor is, ha rámegy a tanulmányaimra"


Ez alapján neked nem javaslom. A programot konkrétan nem ismerem, de nem valószínű, hogy a célja az, hogy a hallgatók kibukjanak az egyetemről.

Ha rámegy a tanulmányaidra, utána mit fogsz csinálni?

Biztosan gonoszul hangzik, amit írok, de az ilyen támogató programokba csak bizonyos távolságtartással szabad belevágni. Akármennyire közel kerülsz hozzájuk, az ő életüket nem élheted helyettük. Egyrészt a gyerekeknek külső segítségre van szüksége, és nem arra, hogy egymás vállán zokogjatok, másrészt tényleg rámehet az életedre is.

2023. júl. 31. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy neked milyen a személyiséged? Tudsz-e határozott lenni? Következetes tudsz-e lenni? Ha gond van, akkor ki mersz-e állni az igazadért? Mennyi ember közzelében érzed magabiztosnak magadat? Van/lesz-e időd mindig felkészülni tantárgyilag a következő alkalmakra?

Én 1-2 ember kivételével nem tudok sokkal együtt lenni/ddolgozzni, mert zavarnak, és ezt tudom/tudják a környezetemben is.

2023. júl. 31. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ötössel teljes mértékben egyetértek. Most ez egy kicsit off, de annak idején az egyetemen nekem mesélte valaki, hogy a pszichológiát sokan félreértik, mindenki azt hiszi, hogy azoknak való akik a valóéletben is mindenkihez könnyen közel kerülnek, mindenkivel könnyen kialakítanak szoros kapcsolatot, mindenkivel együttéreznek, közben pont az ellenkezője. Annak való a pszichológia aki kellő távolságot tart és pont amiatt, amit leírt az ötös is és ebből kiindulva az ilyen támogató programok is pont az ilyen személyeknek valók.
2023. aug. 3. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
32%
Attól függ mit ért a kérdező "rámegy a tanulmányai" alatt. Nem lesz színötös, vagy kibukik? Vagy valami ezek között? Egyáltalán lát-e reális esélyt arra, hogy "rámegy a tanulmányaira" a mentorálás?
2023. aug. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!