Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szóval idősebb vagyok mindig...

Szóval idősebb vagyok mindig az osztálytársaimnál. Így is el fognak fogadni? Ez így nagyon ciki, hogy lány létemre én vagyok a legidősebb?

Figyelt kérdés
Nem buktam meg, hanem 8 évesen kezdtem az iskolát. Voltak problémáim, de ezt most hagyjuk, a lényeg, hogy egy csomó fejlesztésen vagyok túl, így sajna csak 8 éves koromban engedtek iskolába. 5.-ig ezzel senki sem törődött, mivel nem látszik rajtam annyira, hogy idősebb lennék a többieknél. Annyi, hogy mikor megmondtam a koromat, mindenki hüledezett és csodálkozott és az okot kérdezték, hogy miért vesztettem 2 évet, ami úgy kicsit zavart, mert nekem ez gyenge pont, nem tudok annyira erről beszélni. Viszont úgy 6. körül megkomolyodtam, már nem akartam velük úgy hülyéskedni, mivel én 2 évvel idősebb vagyok, nyilván hamarabb értem agyilag, mint ők ezért kirekesztettek. Aztán 7.-8. körül elkezdtek viccelődni a korommal. De egyébként tényleg nem látszik, hogy idősebb lennék, de attól még mindenki tudja. Most megyek 9.-be és most vagyok 16 éves, de mindenki 14-nek hisz. Viszont attól tartok, hogy itt is ki fognak rekeszteni emiatt. Persze próbálom titkolni a koromat, amíg tudom, de hát egyszer úgyis ki fog derülni. Ez így nagyon kínos, hogy ennyi idős vagyok? Lesznek így barátaim, el fognak fogadni?

2023. aug. 15. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kínos. Lesznek majd barátaid is. Aki cikiz emiatt, az még éretlen, próbálj ne foglalkozni vele.
2023. aug. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%

Ha értelmes közösségbe kerülsz, akkor nem.


Értelmes fiatalnak el mondod az okát, akkor nem fog rajta problémázni. Mert megérti.


Viszont azt is látom, hogy nagyon sok a buta szülő, aki nem ért a gyerekneveléshez (illemtan stb.), így a gyereke is hülyegyerek lesz...

Na ott valóban lehet kirekesztés.

Akkor viszont iskolaváltás.


Elit gimiben (top50) kevésbé van probléma.


A többiben meg egyre több a tanári- és gyerekanyag miatt.

2023. aug. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
90%

A középsuliban (gimiben mindenkeppen) teljesen más, érettebb közösség van. Én 17 éves fiú vagyok és teljesen máshogy (jobban) éreztem magam. Te is teljesen máshogy fogod érezni magad.

Az hogy 2 évvel idősebb vagy egyáltalán nem gáz, aki ezen viccelődik simán kretén. Biztosan meg fogják kérdezni mi az oka de valószínűleg csak kíváncsiak lesznek mi ennek az oka, nem nevetnek ki. Kizártnak tartom, hogy emiatt ne legyenek barátaid.

2023. aug. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%

Először is egy 16 éves nam nagyon tűnik ki a 14-15 évesek közül. 1-2 év különbségről van szó, az azért nem olyan szembetűnő, mintha pl az ötödiket kezdenéd meg 16 évesen. Aki a Hetedik mennyországban Lucyt játszotta, a szerepe szerint 2 évvel fiatalabb a nővérénél, Marynél, a való életben idősebb nála, pedig a Lucyt játszó színész tényleg fiatalabbnak néz ki.


A másik meg, hogy nem ciki. Szerintem rtka az, hogy mindenki mindenkinek tudja a korát.


Amúgy sokkal cikibb esetek is vannak. Van pl egy csoporttársam az egyetemen. Óra végefelé mindig azt látjuk, hogy mocorog a székén és ahogy vége az órának rohan ki a teremből, mert már majdnem bepisil.


Ez azért ciki, mert ez már az egyetem, kimehetne óra alatt, de ő inkább szenved óra végéig. Na és ő egy egyetemista nő akinek ilyen alacsony az intelligencia szintje.


Szóval ez a ciki és nem az, hogy te 16 évesen leszek 9-es.

2023. aug. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4. válaszoló vagyok, nem értem, miért lettem lepontozva. :O
2023. aug. 19. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!