Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Kérem valaki segítsen?!

Kérem valaki segítsen?!

Figyelt kérdés

11.es leszek, okos gyerek vagyok és összességében jó tanuló is, de az idei évem nagyon nehéz volt több tényező miatt is, amit itt nem részleteznék. A lényeg, hogy nagyon rossz az iskolám, bántanak az osztálytársaim, a tanárok is mind utálnak. 3,5-ös az átlagom, van 2-esem is, de ez annak is köszönhető, hogy a tanárok engem kb mindenben kiközösítenek. Szeretnék elmenni másik iskolába? Van vmi lehetőség, ahova átvesznek 3,5-ös átlaggal, és nem gyűjtő? Elsősorban Budapest és környéke, de akár vidék is szóba jöhet, ott is leginkább Pécs és környéke. Kérem aki tud, segítsen.

18F



2023. aug. 29. 22:34
 1/9 anonim válasza:
100%
Persze.
2023. aug. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Át fognak venni 3,5-ös átlaggal, beszélgess a szüleiddel, hogy szerintük melyik lehet a legjobb választás sajnos nem tudok Budapest, sem Pécs környékén iskolákat, de fix, hogy át fognak venni.
2023. aug. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És ha igen, akkor hova vesznek fel? Gimibe járok, tehát a szakközépek azok már mind nagyon elszakosodtak. A gimik honlapján meg mindenhol minimum a 4,2-es átlag. Hova tudnék menni?
2023. aug. 29. 22:50
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A honlap nem számít. Egyenként irkalj levelet a környékbeli gimnáziumoknak. Mivel 18 éves vagy, nem kell a szüleidet bevonni.
2023. aug. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

A jobb iskoláknak nem kell 3,5-ös átlagú diák. Javaslom javíts az átlagodon.


Elárulnád légy szíves hogy miként közösítenek ki téged a tanárok?

2023. aug. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

#5:

Szerintem azért, mert roma...

2023. aug. 30. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hàt ezt bizony az előző tanév végén kellett volna intézni. Nem lehetetlen most se, de ha volt évvégén valahol hely, azt már akár el is foglalhatták előtted.
2023. aug. 30. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Jól érzed, gimiből nem fogsz tudni technikumba átmenni, mert ott teljesen más tantárgyakat tanulnak. Csak egy másik gimiben tudsz gondolkodni.

Iskolát váltani nagyon nehéz, mert ahhoz az kell, hogy az épp felhívott iskolában legyen üres hely.

A helyzeten sajnos nem javít a 3,5-es átlag sem. A lányom 1 éve váltott sulit 9-edik után, kitűnő bizonyítvánnyal. Kb. 15 iskolából 2 volt, amelyik egyáltalán szóba állt velünk, a többi kérdezés nélkül mondta, hogy tele vannak.

Javaslom, hogy a kevésbé erős sulik között próbáljatok meg keresgélni.

Néhány ötlet:

III. ker. Kerék

IV. ker. Bródy, Kanizsay (ez egészségügyi technikum, de van gimis osztálya is)

V. ker. Budapesti Innovatív Gimi

VII. ker. Alsóeedösori Bárdos, Facultas, VIK (ez technikum, de van gimis osztálya)

VIII. ker. Szent Anna, Szent Benedek

IX. ker. Lónyay, Szent-Györgyi, Weöres

XII. ker. Budai Gimnázium

XIV. ker. Álmos, Kövessi, Sylvester

XV. ker. Dózsa, Kontyfa

XVI. ker. Gourmand Gimi, Táncsics

XVII. ker. Kőrösi

XXI. ker. Apaczai (ez technikum, de van gimis osztálya)

XXII. ker. Budai Nagy Antal, Rózsakerti

2023. aug. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
3,5-ös voltam én is anno. Elkezdtem keményen tanulni. 4,8-4,9-es lettem. Az osztálytársak elkezdtek segítséget kérni tőlem. Attól kezdve a tanárok mellettem álltak. Javaslom a kemény munkát.
2023. aug. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!