Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Úristen kérem valaki segítsen?

Benjiro Hungaria kérdése:

Úristen kérem valaki segítsen?

Figyelt kérdés
Szeptember 1.-től megyek gimnáziumba, a Móricz Zsigmond-ba, ahol mindenki először lát mindenkit. De pont ezért az ofő csinált egy Facebook csoportot, hogy kezdjünk egymással ismerkedni. De. A kérdés az lenne, hogy mennyi esélyem van arra, hogy normálisan be tudjak illeszkedni az osztzályba. Nos, tudni kell rólam: imádom a klasszikus zenét , utálom a focit, "keményen" biciklizek, és kicsit visszahúzódó vagyok. Tudna nekem valami módszert ajánlani, amitől ha bemegyek az osztályterembe a többiekkel együtt, ne essek szét mert annyira zavarab jöttem? :( Előre is köszi, szívesen válaszolok bármelyik kommentelőnek.

2016. aug. 26. 08:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Majd rájösz hogy a gimnázium addig jó, amíg magasról leszarod. Tanulj annyira, amennyire szükséges számodra (továbbtanulás miatt), a többivel fölösleges foglalkozni.
2016. aug. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

az segítő, hogy egy kicsit mindenki így van, izgul, hogy milyen lesz - nemcsak a diákok, még a tanarak is...

Van valami nagyszerű a kezdetben! tele van energiával, lendülettel, keletkezéssel! Érdemes nyugodtan, csendesen figyelni ezt. Nem "kell" semmire rávágni semmit, a kulcsszó a "figyelem". Figyelj. Nagyon segítő, ha este egy pér szóval a téged ért élményeket leírod - napló. Ez nem valami romantikus leánykaműfaj, minden nagy író írt naplót. Rendezi a téged ért hatásokat, letisztulnak általa. Az is jó lenne, ha ma elkezdenéd- a várakozás izgalmáról írhatsz. Majd jövő héten is- és látod majd, előtte jobban félünk a dologtól a képzelgésünk miatt, ami nem reális, amikor benne vagyunk a figyelemben lévő erő miatt egész más lesz. Kezdő szellem küzdő szellem mondják a zen-buddhisták. Mindig "kezdeni" kellene- a megszokás a dolgok halála, enerválttá tesz. És valóban: minden pillanat kezdet. Hallgass szép zenét, gyakorolj hangszeren addig is. https://www.youtube.com/watch?v=dtLHiou7anE

2016. aug. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Válaszd le az egyéneket a csoportról, és egyenként privátban ismerkedj velük, hogy mire mész, addigra már egy-két embert ismerj.
2016. aug. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha másokkal nem tudsz, barátkozz lányokkal.
2016. aug. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Ja még egy tipp: a gólyatáborok, az osztályképek, a szalagavatók, a ballagások, minden ilyen lófasz fergetegesen nagy lehúzások. Annyira jók, hogy kicsalják belőled a pénzed, úgyhogy ezeket kerüld amennyire tudod. Hiába mondja a tanár, hogy kötelező részt venni, az ég egy adta világon semmit nem tud veled csinálni hogyha fogod magad és nem mész el.
2016. aug. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Halli . Melyik Móriczba mész? Én Szentendrére. A tanácsom meg annyi hogy kialakul ez at egész. Ne add ki magad elsőre .
2016. aug. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
62%

Nem, a gimnazium nem addig jo, ameddig leszarod, és a golyatabor meg a többi program sem csak lehúzás.


kedves kérdező, nekem a gimnáziumi éveim voltak a legszebbek, en azt tanácsolom, hogy ha vannak lehetőségek, eszedbe ne jusson CSAK tanulni. Annyi minden mást adhat egy középiskola. Nem fogsz szétesni ha bemész, de ha megis, gondolj arra, hogy ez mindenkivel igy van. Egy het múlva pedig mar nyoma sem lesz ennek a zavarnak. Tudom, ezek a legnehezebb napok emiatt, de csak egyszer kell rajtuk túlesni. Es amiket írtál, azokról nyugodtan lehet beszélgetni. Biztos akad olyan osztálytárs, akivel el tudsz csevegni. Utana pedig minden kialakul magátol. Csak legyél nyitott, ne zárkózz el szándékosan! En szurkolok neked, nagyon szep gimnáziumi éveket kívánok :)

2016. aug. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Nem fogsz szétesni ha bemész, de ha megis, gondolj arra, hogy ez mindenkivel igy van."


Nem. Nincs mindenkivel így. Nem mindenki esik szét. Nekem sem az volt a bajom, hogy emberek között voltam. Hanem az ottani embereknek a viselkedésével volt a gond. És azzal, hogy a tanulást egy kicsit sem preferálták. Sokan még füzetet meg tollat sem hoztak be órákra! Csupán dumáltak, meg cseszegették az előttük ülőket. Természetesen nem buktak meg, pedig a szorgalmuk nulla volt. Az első évben 16-an buktak nálunk, ez több mint az osztályunk fele. Ennyire szart mindenki bele a tanulásba. Persze, buliztak is, de az engem nem érintett. A probléma a kegyetlen gonosz viselkedésük volt.


"Egy het múlva pedig mar nyoma sem lesz ennek a zavarnak."


Ez csak is kizárólag az osztálytársaktól függ. Ha hülyék, akkor lesz nyoma.

2016. aug. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Naiv voltam, és gondoltam, hogy a Móriczba azert nem ilyen emberek járnak. En nem oda jártam, de szerintem nem a 16-an buknak egy osztályból kaliberű iskola.


Abban igazad van, hogy létezhet olyan osztály, ahol ez megszokott. Sajnos. Sajnalom, hogy te ilyen helyre jártál. Mindazonáltal ne vegyük el a kérdező kedvet az egésztől, o meg csak most kezdi, es reméljük, ugy jar, mint én, akinek ezek tenyleg fantasztikus évei voltak :)

2016. aug. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én fel nem fogom, hogy lehet a középiskola valakinek a legszebb 4 éve. Irtózatos kiadások, folyamatos stressz, hülyék vesznek körül évekig...
2016. aug. 31. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!