Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit kezdjek magammal?

Mit kezdjek magammal?

Figyelt kérdés

Kilencedikes vagyok, és némileg tanácstalan :,)

Művészeti suliba iratkoztam, gondolván, hogy ott sok hasonló ember lesz majd, mint én, és nagyobb megértésre találok a dolgaimmal - gondolok itt könyvekre, filmekre; semmi extra.

Ehhez nem is állhatna messzebb a jelenlegi osztály; a fele nagypofájú, balhés csaj, a másik fele pedig nem annyira kultivál engem, én pedig halálra unom magam velük.

Szinte csak a délutánjaim maradtak, hogy olyanokkal szocializálódjak, akikkel megtudom magam érteni, pedig nagyon igyekeztem nyitott lenni az első napon is; mindenkivel leálltam pár szóra - akivel volt lehetőség, mosolyogtam, stb.

A másik osztály még gázosabb ilyen szempontból, és nincsen semmi olyan klub, vagy lehetőség, ahol a többi diákkal lehetne ismerkedni.

Egyetlen reményem, hogy valaki átiratkozik év közben, és valamilyen csoda folytán pont az én társaságomra vágyik majd.

Van esetleg valami motiváló - akár - személyes tapasztalat, ami kicsit is hasonló ehhez? Mit kezdjek magammal?



2023. szept. 7. 15:03
 1/1 anonim válasza:
100%
Szerintem jó helyzetben vagy, mert van időd. Az osztálytársakkal korodbeli évfolyamtársakkal majd kialakul kapcsolat, azt nem kell erőltetni meg keresni sem, az lesz. De így hogy felismered hogy van időd, tudsz pl olyannal foglalkozni ami majd a jövődet segítheti, pl olvasni könyveket, olyan könyveket amik pl motiváló vagy a művészethez kapcsolódik, vallás, filozófia de akár történelmi vagy művészettörténelmi témákat érint. Meg kell találnod ami jó de az csak úgy megy ha elkezded. Ezekből meríthetsz inspirációt, olyan információkat ismerhetsz meg amiket lehet hogy a korosztályod nem ismer, ezzel előnyt nyerhetsz a jövődre vonatkozóan. A korosztályod szétaprózza az idejét trash dolgokkal mulasztja a neten tictoc ozik meg youtubereket néz. Ha úgy érzed nem tudsz magaddal mit kezdeni kezdj el koncentrálni a jövődre, a tanulásra. Klisésen hangzik de most tudsz időt fektetni abba hogy fejlődj több legyél, megtaláld mi érdekel s mi akarsz lenni s megtedd azokat a lépéseket amit mások majd később vagy soha nem fognak s az iskola végeztével nem tudják mik akarnak lenni, de te majd tudod s menni fog!
2023. szept. 11. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!