Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemen a szóbeli vizsgák...

Egyetemen a szóbeli vizsgák hogy zajlanak?

Figyelt kérdés

1 Mennyi tanár van bent?

2 Miután kidolgoztam a tételt, felolvasni lehet, amit írtam? (Nyilván nem úgy értem, hogy fel sem nézek a papíromról, de idegességemben hajlamos vagyok hirtelen elfelejteni amit leírtam előtte)


2023. okt. 7. 15:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

1) 1-től - határ a csillagos ég

2) Amit magadnak jegyzeteltél arról olvashatsz, nyilván nem szóról szóra, de bele-bele nézhetsz.

2023. okt. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Lehet hülye kérdés, de úgy mint érettségin? Hogy pl egy hosszú asztalnál ülnek a tanárok, és akinél vizsgázol az elé leülsz, és felmondod a tételt?
2023. okt. 7. 16:03
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, azért általában nem. Sokszor jellemzően csak aki a tárgyat tartotta, az van bent. Államvizsgán szokott az egész intézet ottlenni. Leülsz, és elkezdesz róla beszélni. Előfordulhat, hogy belekérdeznek, van aki segít is, stb. Tanárfüggő is. Meg mondjuk jó lenne tudni milyen kar, milyen szak, stb.
2023. okt. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Iskola/tanár/szak függő.

Általában melléd ül egy tanár vagy neked kell odamenned egyhez. Amúgy felolvashatod, de nálunk mindig belekérdeztek, pl. "ez micsoda? ez hogy van? ez miért van úgy? miért annyi a mennyi?"

Eléggé iskola/tanár/szak függő.

De volt olyan hogy a folyosón szóbeliztem egy tanárral miközben ment egy kávéért, mert sietett ledarálni a szóbeliseket és kávét akart inni már.

Olyan tanárom is volt aki elolvasta amit leírtál szóbeli előtt, majd adott ár egy jegyet, max. kérdezett egyet.

2023. okt. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
16%

Altalaban csak az van ott aki vizsgaztat.


Altalaban ranez a lapodra es belekerdez, vagy megkeri hogy beszelj rola.


Aztan masrol is kerdez, hogy kiszurje a puskazast.


Udv: volt egyetemi diak, jelenlegi egyetemi tanár

2023. okt. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Alapszakon nálunk a tanár irodájában volt. Volt 10-15 perc kidolgozni, utána elmondtam, amit tudtam, majd még kérdezett a tanár. Csak az adott tanár volt bent. (Mindegyik tanárnál ez volt.)
2023. okt. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahány vizsga, annyi módszer...
2023. okt. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekunk altalaban ugy volt, hogy az aktualis oktato, meg 1-2 csoporttarsunk volt benn. Amig egy felelt, a masik/masikak dolgoztak a tetelt ki. Kidolgozasra altalaban 15-20 perc volt, attol fuggoen hogy felelt/feleltek elottunk. Szigorlat es allamvizsga volt az, ahol tobben voltak, azok az oktatok akik pl a szigorlathoz tartozo orakat tartottak, allamvizsgan meg nem tudom mar mi alapjan voltak beosztva, de pl nekunk a gyakorlatvezetoink is ott voltak.


Papirra en gondolatokat jegyzeteltem, de volt aki mondatokba foglalva leirta amit megtanult es felolvasta. Arra keszulj hogy bele fognak kerdezni valoszinuleg.

2023. okt. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A sima szóbeli vizsgákon csak a saját tanárod van bent, meg 1-2 vizsgázó csoporttársad rajtad kívül. Csak a záróvizsgán van több tanár. Kihúzol egy számot, leülsz egy darab papírral, jegyzetelsz, aztán felelsz. Nyilván az lenne a lényeg, hogy ne felolvasd az egészet, de én mindig felolvastam, mert zavarban voltam és így is 4-est, 5-öst kaptam minden vizsgámra. A tanárok tisztában vannak vele, hogy vannak izgulós diákok, nem mindenki tud fejből beszélni, szóval sose szóltak rá senkire, hogy ne a papírjából olvassa. Nyilván ha elakadsz, vagy ha a végére értél, akkor még feltesznek pár kérdést, aztán megmondják a jegyet és mehetsz haza.
2023. okt. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!