Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan kellene egyetemen...

Hogyan kellene egyetemen barátkozni?

Figyelt kérdés

Levelezőn tanulok, havi 1 hetet vagyok itt. A csoporttársak 30-50 év közöttiek.

Nem ismerek senkit, mindenki haver mindenkivel, akármerre nézek, látom a kész klikkeket.

Én egyedül vagyok. Van egy szállás, ahol két csoporttársammal együtt lakok, de ők ketten nagyon jóban vannak, engem sosem hívnak sehova, nem szólnak hozzám, egymással vannak elfoglalva. Próbáltam beszélgetést kezdeményezni, az egyikükkel lehet, de a másik bunkózik velem, ez pedig visszahúzza a normális szobatársat is (kb ez a minek szólsz hozzá nézést adja felé).

Előadásokon megpróbáltam a "szabad ez a hely?" - módszert, próbáltam beszélgetni a mellettem ulokkel, ki honnan jött, de nem figyelnek rám, kérdés után hátat fordítanak nekem és a klikkbe befordulnak. Ülnek mellettem, mögöttem, előttem, de egyedül vagyok.


Igazából jó így nekem, végülis csak tanulni járok, nem haverkodni, de azt tanácsolták szerezzek barátokat, mert nehéz a suli és egyedül nem fog sikerülni. Szóval hogyan tovább?


2023. okt. 9. 11:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire kerülnek -mint ahogy'- leirtad akkor annak valami oka van amit benned kell keresni. Probáld meg felderiteni. Mi, akik eddig még azt sem tudtuk, hogy a világon vagy nem tudunk érdemben segiteni. Max. össze-vissza irkálunk dolgokat.
2023. okt. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szobatársnak segítettem BKK jegyet venni az automatából, másik csoporttársnak jegyzeteket is küldtem, mégis kerülnek. Kedves vagyok alapból, akinek tudok, segítek, mégis egyedül vagyok. Sőt, aki most bunkózik velem, annak a számítógépét is beállítottam, hogy működjön rajta egy dolog, de egyszerűen már fogalmam sincs mit rontok el. Büdös sem vagyok, nem tudom miért vagyok számkivetett. Munkahelyen nincs ilyen problémám, csak itt.


Ismerősöm azt mondja, aki egyedül ül, arról automatikusan generálnak a többiek egy előítéletet, hogy valami defekt lehet vele, inkább kerülni kéne.


Nem tudom, őszintén fogalmam sincs mit csinálok rosszul.

2023. okt. 9. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!