Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Magyarországon,miért ilyen...

Magyarországon,miért ilyen sok a sötét lelkű pedagógus?

Figyelt kérdés

[link]


Például ezt a srácot is meggyötörte egy pedagógus,ami komoly szorongásokat okozott neki.Ilyesmik még felnőttkorban is visszaütnek.

Nem egy egyedi esetről van szó.


Szűkebb családi körömben is voltak konfliktusok pedagógusokkal.

Konkrétan unokaöcsémnél, volt olyan tanára, aki megalázta mások előtt, illetve húzkodta a fülét.Akkor borult minden, amikor fülgyulladása volt és úgy csinálta ezt.

Nagynéném bement, kihívatta óráról és követelte az azonnali hatályú kirúgását.

De, akkor sem rúgták ki, kapott fegyelmit, meg ejnye-bejnye, többet nem fordul elő blablát.


Az meg nem érv,hogy kevés a pedagógus.Az is sokkal jobb, ha egy normális technika tanár tart kémiaórát, mintha egy idegbeteg, sötét lelkű kémia tanár tartaná, aki gyötri a diákokat.Utóbbi nem való pedagógusi pályára, ugyanis inkább legyen emberileg alkalmas egy pedagógus, mint szakmailag.


2023. okt. 12. 20:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%

Nézd, amíg a tanárok kevesebbet keresnek mint egy árufeltöltő a Tescoban, addig annak kell örülni, hogy egyáltalán még van tanár az állami iskolákban.


Ha rendesen meg lennének fizetve, akkor lehetne válogatni a jelentkezők között, pszichológiai szűrésnek alávetni őket és akkor jóval kevesebb olyan ember lenne a pályán aki nem odavaló

2023. okt. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
46%

Elkezdi szidni a pedagógusokat és berak hivatalos forrásnak egy indexes cikket.


Tipikus buta fidernyák birka.

2023. okt. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%

Nekem van egy rokonom akinek konkrétan ott kellett hagynia a tanítást. A covid után közvetlen került kórházba depresszióval, azóta is szedi az antidepresszánsokat, mert mindig amikor abbahagyja, visszaesik. Alapból nem volt vele különösebb mentális baj, kedves, kicsit érzékeny, de amúgy magát ellátni képes ember volt, de úgy fél évtized tanítás betett neki.

Manapság ezek mellett a kuvasz kölykök mellett kizárólag az marad meg akinek kemény a jelleme és acélból vannak az idegei. Ergo azok akik igenis lesz.rják valamilyen szinten a gyerekeket, és képesek kiharcolni a tekintélyt.

Egy évfolyamban általában van legalább 1-2 gyerek, aki szó szerint veszélyes. Ismerősömnek van gyereke, aztán ő meséli hogy vannak akik késsel járnak az iskolába. Az átlag, normális osztály meg úgy néz ki, hogy vannak a nagypofájú kis gcik akiknek az a legnagyobb sikerélmény, hogy hogy tehetik tönkre a tanorat, pofáznak, flegmáskodnak, stb. Amikor egy tanár nem tudja kikovetelni magának a tekintélyt, akkor neki annyi.


És emellé jön, hogy a kormánynak jelenleg a tanárok a boxzsák, a fizetés amit kapnak semmit sem ér, amikor meg tüntettek miatta, megkapták a státusz törvényt. A kis fideszdroidok meg sportot űznek abból, hogy a lehető legnagyobb mértékben szidják és alázzák a tanárokat, semmi empátiájuk nincs feléjük.


100%,hogy vannak olyan gyerekek, akikkel valamilyen szinten igazságtalan volt egy tanár, de ez konkrétan egy ilyen rendszer. Ez van, ezt kell szeretni.

2023. okt. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Ennyi erővel azt is megkérdezhetnéd, hogy Magyarországon miért verik a diákok a tanárokat vagy miért kell iskola rendőrség!
2023. okt. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%

Hadd védjem meg a tanárokat, attól függetlenül, hogy mint minden szakmában, itt is vannak nem odavalóak is. 7 éve dolgozom oktatásban, kis létszámú altalanos iskolai csoportokkal.Egyszerre 9-10 iskolába járok, ezek között vannak patinás intézmények és vannak un gyűjtő iskolák is.


Az az egy biztos: nem szívesen vinnék 23-24 fős osztályokat, vagy pedig ha kellene, akkor minimum nyugtatóznám magam. Én nem tudom, hogy mi zajlott le az elmúlt 20 évben, mióta végeztem a gimivel, de a "gyerekanyag" az valami katasztrófa. Tele vannak problémás, figyelem és viselkedészavaros, agresszív gyerekekkel az osztályok. Szoktam beszélgetni régi motoros pedagógusokkal, akik rendre azt mondják, hogy ahhoz képest amikor kezdtek (30-40 éve) olyan szintű képesség és viselkedés romlás tapasztalható a gyerekek körében, amire nem volt példa. Az utóbbi 10-15 évben különösen. És lehet agyalni, hogy miért, az okoseszközök, a szülői figyelem hiánya, vagy más, franc tudja. De tölts el pár napot egy olyan osztályban, ahol van 6-8 papíros (Adhd pl) gyerek, aztán utána beszélgessünk.

2023. okt. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%

Ezer éve lejárt, poroszos pedagógiai rendszer...

Én pl nem voltam sem magatartászavaros, sem az a neveletlen, rossz kölyök. Valamiért mégis volt egy két féreg pedagógus, aki pikkelt rám, pedig elvileg anyámmal is jóban voltak, mert ő volt az iskola védőnője is. Gondolom, nem tartottak tőle, ezért meetek szemétkedni velem. Nem kell ám a pedagokat sem sajnálni, megérik a pénzüket azok is.

2023. okt. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A diákok sem anygalok. Gondolok itt arra a hülyegyerekre aki megkéselte a fizikatanárát egy hármasért. Volt egy másik IQbajnok aki meg felvette telefonnal, hogy fenéken billenti a tanárát. Én is tudnék sok ilyen esetet felsorolni.


Maradjunk annyiban, hogy rengeteg tanár van aki nem való iskolába és rengeteg diák van aki szintén nem való iskolába.

2023. okt. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%
Ja, csak a "kedves" tanárnéniknek nem az egyébként jó magatartású kislányokkal kellene emberkedni, hanem azzal, aki pitsán rúgja őket. De attól bezzeg fosnak, valakivel szemben meg játszani kell a nagyfőnököt. Az ilyen tanárok meg is érdemlik a seggberugást.
2023. okt. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Bocs, de mivel összetett a kérdés, nem tudok röviden válaszolni.


Először is egy kicsit egy kognitív torzítás. Mi, magyarok mindig a rémtörténeteket, a felháborító sztorikat szeretjük egymásnak mesélni, ezzel pedig faszán elhitetjük egymással, hogy milyen rettenetes a világ. Igen: vannak f.szkalap pedagógusok, de könnyű elhinni, hogy a többsége ilyen, pedig valójában a többsége nem ilyen.


És akkor térjünk rá az ilyen "hibás" pedagógusokra. Miért cibálhatja egy tanár a diákjai fülét, vagy alázza meg a diákokat? Sokfelől meg lehet közelíteni, mondok pár példát.


Régen ezek abszolút bevett pedagógiai módszerek voltak. Én 85-ben születtem, és óvodában, alsóba rendszeresen kaptam fülhúzást, nyaklevest, kokszit a fejemre, körmöst vonalzóval. Egyszer még kaptam pofont vizes táblatörlő ronggyal is, lila csík lett a pofámon végig. A rossz tanuló osztálytársaimat nem egyszer alázták az egész osztály előtt. Ezek nem mind voltak sötét lelkűek, hanem akkor az oké volt.


A diákok kemények, a pedagógus gyakran eszköztelen. Ha mondjuk van egy-egy rohadt nehéz diákod, és minden áldott nap higgadtan el kell viselned, ahogy szándékosan megnehezíti a dolgokat, az próbára teszi az embert. És bizony, van aki nem állja ki a próbát.


Tetszőleges személy, aki hatalmi pozíciót tölt be, legyen az politikus, rendőr, vezető, vagy tanár, ki van téve a beosztottak rosszindulatának, vicceinek, hogy akadályozni, kijátszani próbálják, cserébe a felelősség terén viszont szemrebbenés nélkül elszámoltatják. Mindezért a tanár még alul is van fizetve, eszközökben is rettentően korlátozott, túl is van terhelve és a megbecsültsége is nulla. Mindez nem mentség semmire, viszont belátható, hogy ez a leosztás eléggé kedvez a kirobbanó frusztrációnak.

2023. okt. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hm..mert az ország is tele van sötét lelkű emberekkel.

Mert az egyik iskola, amit otthagytam tartalmazott pl.180cm magas kancgnykat, akik miatt napi szinten rendőrt kellett hívni, míg végül alkalmaztak egyet állandó ottlétre.

Sötét az egész ország. Van pár hülye tanár akinek keserű az élete és a gyerekeken tölti ki. De hülye szülőből sokkal több van.

A tanárnak semmilyen joga nincs, kizárólag kötelessége. A fizetése alacsonyabb, mint a takarítónőké.

Szerinted? Hogy éreznéd magad havi 259000 forinttal 2 egyetemi diplomával teljes állásban?

Az állam hozzáállásáról ne is beszéljünk.

Az egyetlen dolog amiért visszamentem azok a vakációk. De szerintem hamarosan megint ott fogom hagyni majd. Nem lesznek tanárok.

dec. 2. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!