Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi volt a legemlékezetesebb...

Mi volt a legemlékezetesebb vizsgaszituációd?(lehetőleg szóbeli)

Figyelt kérdés
Akár felelés, akár érettségi, akár egyetemi vizsga, bármi
2023. okt. 31. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lefagytam, semmi nem jutott az eszembe. Megkérdezték milyen vizsga ez és milyen szakra járok. Elsírtam magam. Kiküldtek, hogy szedjem össze agyam, egy 3asért vizsgázhatok a végén. Ott mindent tudtam, még az előzőleg húzotthoz is mondtam infót. De csak 3as lett
2023. okt. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%

Előrehozott informatika érettségin olyan meleg volt a teremben hogy miközben mondtam fel a tételt a tanáromnak, a kirendelt vizsgabiztos rosszul lett. Már előtte láttam hogy folyik a víz a szerencsétlen nőről, de felelet közben egyszerűen felállt és kiment a teremből, utána tudtam meg hogy elvileg pár másodpercre el is ájult. Én meg azon paráztam hogy érvénytelenítik a feleletemet amiért nem volt jelen a kijelölt vizsgabiztos végig, de szerencsére nem lett belőle problémám.


Másik meg talán az emelt angol érettségim volt egy évvel később. Anyanyelvi szinten beszéltem az angolt már akkor is amerikai állampolgár lévén (kint születtem és 3 éves koromig kint éltünk, tehát előbb kezdtem angolt tanulni mint magyart). Szóbelin a vizsgáztató tanár látta hogy jól beszélek és úgy döntött hogy nem kérdezi végig a kihúzott tételemet, és minden féléről beszélgettünk kezdve a focitól a horgászaton át a politikáig. Tudom ez nem valami extra sztori, de nekem emlékezetes. Főleg azért mert valamire így is levont egy pontot :D

2023. okt. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Filozófia: körvonalazódott, hogy a válasz a Biblia lesz egy feleletre, nem tudtam kimondani, pedig minden adott volt már hozzá és az utolsó pillanatban kimondtam. A karó és a 3-as közt mozgott a pallos. 3-as lett.
2023. okt. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Biológia érettségi..

Volt egy projektem különböző kémhatású oldatokkal locsolgattam x hétig fűmagokat.

El is mondtam, hogy mivel locsoltam, a tanárom viszont még egyszer rákérdezett, és közöltem, hogy feles pohárral :D Aztán rám förmedt, hogy nem arra gondolt, hanem milyen kémhatású oldatokkal.. :D


Töri érettségin 4-es 5-ös között billegtem. Feltett a tanárnő egy kérdést, hogy ki volt a (fogalmam sincs)?

Én meg visszakérdeztem, hogy milyen betűvel kezdődik? :D Elmondta, két név jutott eszembe, minden mindegy alapon benyőgtem az egyiket, persze a másik volt a megoldás.. :D


Ápoló szakmai vizsgán az ajtó előtt ültem (még kint) és vártam a vesztem.. Majdnem minden tételt tudtam, kivéve egyet.. Ahhoz is voltak infóim, viszont az orvosi kompetencia, és az ápolónő ott “csak” az orvos keze alá dolgozik. / A legnehezebb tétel volt egyébként/ Bementem, persze kihúztam. Nagyon kétségbe esetten nézhettem, mert az egyik tanárnőm rám mosolygott, és oda suttogta, hogy menni fog. Amikor elmentem összeszedni a terem szélénél az asztalra kitett kellékeket gondolkoztam, hogy most sírjak-e, vagy csak fussak el, vagy egyszerűen ájuljak el? Aztán odavonszoltam magam, minden mindegy alapon elkezdtem mondani a dolgokat amik eszembe jutottak, végül egy kérdést feltettek, válaszoltam, megköszönték.. Nem tudtam eldönteni, hogy most ennyire elrontottam, vagy mi van?!.. ötös lett a vizsgám.

2023. okt. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
MA államvizsga, tanárképzőn ezer éve. Azt kell tudni, hogy felvidéken kicsit máshogy néz ki az iskolarendszer. A tankeretről és a tantervekről kellett beszélnem és a magyarországi vizsgabiztos, aki amúgy egy vérbeli pıcsa volt, olyan 3 perc után leállított, azzal, hogy én most szórakozok vele, mert amióta ő a felsőoktatásban dolgozik, sose hallott ekkora baromságokat, amiket én itt összehordtam neki. Végighallgattam, majd közöltem vele, hogy Szlovákiában ez évtől változtak a tankeretre és tantervekre vonatkozó szabályok, ezért ő ezt nem jól tudja. Én ezt tök kedvesen mondtam neki, nem sértegetős stílusban. Erre elkezdett visítozni velem, hogy hogyan engedem meg magamnak ezt a stílust egy szaktekintéllyel szemben, azonnal távozzak és elintézi azt, hogy sose vizsgázzak le. Ekkor történt az, hogy a vizsgabiztos mellett ülő professzorasszony közölte a doktor, habil, prof, phd szaktekintéllyel, hogy nekem van igazam, mert valóban változtak az iskolarendszerünk idevonatkozó szabályai, és nem professzionális fenyegetni a hallgatókat. Az életben el nem felejtem azt az arckifejezését a nőnek, a jó nagy szégyen kiült az arcára. A másik 3 vizsgáztató feje vörös volt az elfojtott röhögéstől, a professzor aki megvédett meg mélyen fel volt háborodva, hogy miért vizsgáztat olyan, aki nincs képben. Meglett egyébként, kitűnőre vizsgáztam. Csak nagyon sajnálom, aki utánam ment, mert őt nagyon megszopatta a nő, bosszúból gondolom, de neki is meglett E-re.
2023. nov. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

levelezős képzés. megjelenünk a szóbeli viszgán. a tanár sehol. várunk már fél órája menne a vizsga, tanár sehol.

majd lóhalálábna beesik és közli, nem tud vizsgáztatni mikor tudunk visszajönni?


Mondjuk neki, dolgozunk, így nem tudunk csak úgy bármikor jönni.

erre ő, oké akkor mindenkinek egy ötös, be is írta a neptunba ott helyben és elhúzott.

Potya ötös 5 perc alatt mindenkinek.

2023. nov. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Elmentem nyelvtanból ès irodalomból úgy szóbelizni, higy 1-1 tètelt tudtam. Erre kihúztam őket. Hozzáteszem 2 es voltam èv vègèn....
2023. nov. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Magyar érettségin azt a tételt húztam ki, amit aznap reggel, indulás előtt még gyorsan átolvastam. Töri érettségin a töritanárom sorra fogadta el a feleletemben a rossz évszámokat (sose tudtam évszámokat megtanulni), mert az érettségi elnök matek-fizika szakos volt, és nem vette észre, hogy nem jók a válaszaim.

Magyar nyelv érettségin diáknyelven kellett szöveget írnom, rohadt nehéz volt diákként. :)

Egyetemi szigorlaton tételhúzásnál a tanár véletlenül lapjával felfelé hagyta az egyik tételt, amit ráadásul jól tudtam is, persze gyorsan lecsaptam rá, mielőtt észrevette volna, hogy előre láttam, mit húzok.

Igazából baromi szerencsés vizsgázó voltam mindig. :)

nov. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Töri érettségi, a 20 tételnek a felét néztem át, a maradékot, amit nem tudtam, sorba húzták ki előlem, szóval nem izgultam


Kihúzom, hogy Kádár rendszer, na mondom ez k.rvajó mert azt hittem Rákosi van helyette a tételek között. Abszolút nem tudtam semmit, az évszámokat is, hogy meddig tartott, a teremben lévő címerek alapján "kukáztam" össze. A forrás meg mamáék mesélései alapján mondtam valamit, de valójában csak tippelgettem - persze ez nem látszott rajtam, próbáltam magabiztosnak tűnni. Ahogy végeztem kijött utánam az elnök (aki töri szakos is volt), hogy arról áradozzon, hogy ő még életében ilyen jó feleletet nem hallott. Ezek alapján kíváncsi vagyok mit mondott volna egy olyan tételre amire készültem is :D


Ezen kívül még valamennyire emlékezetes a német osztályozóvizsgám is (sulit váltottam, előtte nem tanultam németet, 2 hónap alatt volt időm megtanulni annyira németül mint a többieknek 1 év alatt. És ők sem tudtak elmondani 2 összefüggő mondatot önállóan). 3 nagy témakör volt: család, iskolai szabadidő, szóval fix volt, hogy ezekből húzok. Összeírtam magamnak valami olyasmi szöveget, hogy milyen családtagjaimmal élek, és hogy van egy kutyám, akivel keveset tudok játszani mert sokat kell tanulnom.

Kihúztam a tételt, elmondtam amit bemagoltam, majd megkaptam rá az ötöst.


Ezeken kívül nem voltam annyira szerencsés vizsgázó de ezek nagyon emlékezetesek maradtak

nov. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!