Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mut gondoltok a tanári pályáró...

Mut gondoltok a tanári pályáról? Megéri annak menni ilyen világban?

Figyelt kérdés

Most ez a sztori nem teljesen lesz azonos a kérdésemmel, de:


Az egyik lány osztálytársam szinte mindenből 5-ös, és a töri a kedvenc tantárgya, nagyon sokat is tanul belőle.

Egyébként egy nagyon szorgalmas, jó képességű, tehetséges lány, látszik is rajta, hogy szeret tanulni.


A múltkor viszont megkérdeztem tőle, hogy mi szeretne lenni, és azt mondta, hogy történelem tanár, és ő nagyon szigorú lesz a gyerekekkel, meg ilyenek.

Akkor azt hittem, csak "átmenetileg" szeretne tanár lenni, de ma is mondta az egyik szünetben, hogy majd ő hogyan képzeli el a jövőjét tanárként, majd hogy fogja ellenőrizni a diákokat, hogy puskáznak-e, stb.


Én egyáltalán nem lekicsinyíteni, bántani vagy cikizni szeretném őt ezzel, de most tegyük fel, széttanulja az agyát minden tantárgyból ahhoz, hogy bekerüljön az egyetemre, majd diplomát szerezzen, és idegroncs legyen az oktatási rendszer és a sok hülye gyerek miatt.

Persze szíve joga eldönteni, mit szeretne és hogyan, és az ő élete, de nekem ez egy picit fura, hogy ennyit tanul ahhoz, hogy tanár lehessen, aminek ilyen világban már lassan senki nem mer menni. 🤷


Van egy pár olyan ismerősöm és rokonom is, akiknek épp, hogy megvolt a 3-as a felsőbb iskolában, de mégis vagy IT dolgozók, vagy külföldön szereztek nagyon jó állást.


Szerintem egyáltalán nem a jegyektől függ minden, de én a tanári pályát borzasztóan elavultnak gondolom, főleg ebben az országban.


nov. 13. 18:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
Meg igen, mindig lesz biztos munkahelyed, nem olyan bizonytalan mint például az építőipar idehaza. Igaz nem sok a pénz de ha mellette okoskodsz azért még lehet élni és nem fogsz megszakadi fizikailag sem, idősebb korban is tudsz tartani órákat ha akarsz majd.
nov. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván egy tesi-rajz kombó nem a legjobb, de ha olyan szakot választasz, amivel tudsz magánórákat tartani (matek, idegennyelv, stb), akkor a megélhetéssel sincs baj sztem. Legalábbis ha csak arra gondolok, h én mennyi pénzt hordtam oda magántanároknak, kisebb vagyon.

Nem sajnáltam tőlük, mielőtt ezzel jönne valaki, csak mondom.

nov. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
15%
Egyáltalán nem éri meg. Ha napi 10 órát akar dolgozni valaki, hogy még a hétvégéi sem szabadok, mindezt kukás bérért, hát lelke rajta, de én lebeszélném róla.
nov. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
ha tanári pályát választanám, akkor biztos idegen nyelv felé mennék, 2-3 nyelv is akár.
nov. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ha jobb lenne a fizetés, nem lenne olyan rossz pálya. Aki szeret tanítani, gyerekekkel foglalkozni, előadni, magyarázni, annak tök jó lehetne.

A nyár jelentős része szabad, van őszi, téli, tavaszi szünet is, hétvégék szabadok. Nap közben lehet lyukasórád, órák között szünetek, legtöbbször 4-re mindenképp végzel. Persze otthon kell órát tervezned, dolgozatokat összeállítanod, javítanod, de melyik értelmiségi munkánál nincs feladatod munkaidőn kívül? A gyerekek meg lehetnek problémásak, de máshol meg a kollégák meg az ügyfelek azok.

Összességében nem lenne rossz pálya, csak hát abból a fizetésből borzasztó nehéz lehet megélni. Ráadásul a töri nem is olyan, amiből túl sok magánórát lehetne tartani.

Én nem mennék tanárnak, de nem is lennék jó benne, másoknak szíve joga. Az tény, hogy szükség lenne tanárokra, és tanárhiány van (és egyesek csodálkoznak ilyen fizetések mellett…), ettől függetlenül nem gondolnám, hogy megéri, hiába lenne egész jó pálya.

nov. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
Hát a történelem nem a legjobb választás. Ott csak a fizetés van. Még nem hallottam, hogy történelemből korrepetáltak volna valakit. Matek, fizika, idegen nyelv nyerő.
nov. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen, én is azon a véleményen vagyok, hogy inkább olyan tantárgyat kellene választani, amivel lehet magánórákat tartani, (pl én tavaly jártam matek tanárhoz, 3000 Ft volt az órabér, de most a tanév kezdete előtt felemelte 4000-re, szóval már nem járok) mert azok a tanárok azért elég jól keresnek.

Még az idegen nyelvettudom

Szerintem sem korrepetálnak történelemből, hiszen azt csak meg kell tanulni.

Az egyik osztálytársam jár német tanárhoz minden csütörtökön, na ő viszont 6000-ret kér, az sem kevés - viszont a legérdekesebb az egészben, hogy semmit nem javul a csaj, mert ugyanúgy 1eseket ír..

nov. 13. 20:36
 8/11 anonim ***** válasza:
88%

EZ nálunk nem életpálya, ez hobbi.

Hallottam, hogy sok tanárt a férje tart el, azért tudnak maradni.

nov. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Vannak töri magánórák, emelt érettségi felkészítés főleg. Plusz a múzeumok felé is lehet vele kacsintgatni. Egy töri-matek, töri-földrajz elég erős lehet.
nov. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
86%

Ha a biztosra mész, akkor érdemes, jól írta itt valaki, mindig lesz munkahelyed. Ha ez szempont (és kinek nem az), akkor egy bazi nagy stresszfaktorral kevesebb lesz az életedben. És igen, matek, vagy nyelvek, ezekkel adhatsz különórákat jó pénzért. De a tanári állásod mindig ott lesz, ha az a fizu nem is sok, de éhen nem halsz.

(Én pl. cserélnék egy tanárral, igaz, közgazdász vagyok, a pénz is jó, de nagyrészt arra megy el az energiám, hogy kapaszkodok az íróasztalomba, mindig ott van, hogy lecserélhetnek.)

nov. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!