Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mut gondoltok a tanári pályáró...

Mut gondoltok a tanári pályáról? Megéri annak menni ilyen világban?

Figyelt kérdés

Most ez a sztori nem teljesen lesz azonos a kérdésemmel, de:


Az egyik lány osztálytársam szinte mindenből 5-ös, és a töri a kedvenc tantárgya, nagyon sokat is tanul belőle.

Egyébként egy nagyon szorgalmas, jó képességű, tehetséges lány, látszik is rajta, hogy szeret tanulni.


A múltkor viszont megkérdeztem tőle, hogy mi szeretne lenni, és azt mondta, hogy történelem tanár, és ő nagyon szigorú lesz a gyerekekkel, meg ilyenek.

Akkor azt hittem, csak "átmenetileg" szeretne tanár lenni, de ma is mondta az egyik szünetben, hogy majd ő hogyan képzeli el a jövőjét tanárként, majd hogy fogja ellenőrizni a diákokat, hogy puskáznak-e, stb.


Én egyáltalán nem lekicsinyíteni, bántani vagy cikizni szeretném őt ezzel, de most tegyük fel, széttanulja az agyát minden tantárgyból ahhoz, hogy bekerüljön az egyetemre, majd diplomát szerezzen, és idegroncs legyen az oktatási rendszer és a sok hülye gyerek miatt.

Persze szíve joga eldönteni, mit szeretne és hogyan, és az ő élete, de nekem ez egy picit fura, hogy ennyit tanul ahhoz, hogy tanár lehessen, aminek ilyen világban már lassan senki nem mer menni. 🤷


Van egy pár olyan ismerősöm és rokonom is, akiknek épp, hogy megvolt a 3-as a felsőbb iskolában, de mégis vagy IT dolgozók, vagy külföldön szereztek nagyon jó állást.


Szerintem egyáltalán nem a jegyektől függ minden, de én a tanári pályát borzasztóan elavultnak gondolom, főleg ebben az országban.


2023. nov. 13. 18:57
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
78%

"mindig lesz munkahelyed"

Addig, amíg beáll a sorba, befogja a száját, és nem kér pl. normális fizetést. Akkor kirúgják.

2023. nov. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!