Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha valaki tisztában van...

Ha valaki tisztában van jegyzet nélkül az emeltes anyaggal, annak presztízst kellene kiváltania, nem pedig lefitymálást, nem?

Figyelt kérdés

Emelt matekon általában nem jegyzetelek, nem tanulok, ennek ellenére 80-90%-osra tudom az anyagot, ennek ellenére a tanáromtól folyamatos lekicsinylést, megvetést és passzív-agresszív megszólalásokat kapok. Elképzelhető, hogy a jellememet nem kedveli, de nem érzem úgy, hogy okot adtam volna erre, amikor barátaimat kérdeztem, ők a már fent említett mentalitásomat látták a probléma gyökerének.


Ti mit gondoltok erről?


nov. 17. 14:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem nem a te, hanem a tanae szemelyisegevel van problema... en is eltanulo voltam, de szerencsere 10bol 9 tanar normalisan bant velem. Valoszinuleg valamilyen komplexusa van, irigy rad, a tehetsegedre. Nem mindenki alkalmas pedagogusnak. Van, aki azert megy ilyen-olyan tanarnak, mert az adott targybol jo lett az erettsegije, de nem vettek fel semmilyen normalis egyetemi szakra sem...
nov. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

Egy dolog tudni, megérteni valamit, más dolog megtanulni tanulni: ha eljutsz egyetemre, baromi kevés lesz az, hogy nézel ki a fejedből, és rád ragad a nagy része.

Én a saját bőrömön, nagy nehézségek árán tanultam ezt meg, és kellet felnőttként elsajátítanom szokásokat, amik másoknak akkor már rég természetes. Te most helyzeti előnyben vagy, kezdj el kicsit tudatosabban hozzááláni a tanuláshoz, ne szúrj ki magaddal büszkeségből.

nov. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy rajtad akarja leverni az értelmetlen életét vagy ilyen furcsa humora van vagy a kettő keveréke.


Nekem matek fakton kellett elkezdenem matekot tanulni, odáig kb magamtól ment minden, bármiféle plusz erőbefektetés nélkül. Én mondjuk tanultam is, de nekünk is olyan szadista tanárunk volt, hogy azt kereste, hogy mit nem tudunk, sokszor meg meg is találta és látni lehetett rajta, h kielégült... Ő amúgy kicsit vicces is volt.

nov. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
35%
Igen, ő tudja, hogy lehet másnap még tudod az előző anyagot, de amikor majd oda kerül a sor, akkor lesz a pofáraesés. Nyilván túl nagy a mellény, normálisan nem tudott rád hatni, így feladta
nov. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
44%
#2 Szerintem felreertetted a szituaciot... itt egy irigy, frusztralt tanarrol van szo, nem az egyetemi tanulmanyolhoz sikeres skillek elsajatitasanak szuksegessegerol.
nov. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

#5: szerintem meg ez egy hótt zavaros történet jó adag pszichológiai projekcióval.

Hogy a tanár fejében mi van, azt csak ő tudja. Én arra reagáltam, hogy a Kérdező szerint neki előre kellene köszönni amiért megérti a matek faktos anyagot. Mivel én is volt végzős diák, tanítottam is, tudom, hogy el tud szállni magától az ember, és ebből milyen gondok lehetnek.

nov. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az őszinte válaszokat!

Szerintem van egy nagyon komoly félreértés; nem azt vontam kérdőre elsősorban(legalábbis nem ez állt szándékomban), hogy miért nem köszön előre, miért nem istenít, hanem azt, hogy miért degradalás és passzív-agresszív(ezáltal nyilvánvalóan rosszul eső és sértő) megjegyzések a jutalmaim.

Tisztában vagyok azzal, hogy erre egyedül ő tudhatja a konkrét választ, nyílt konfrontációt kezdeményezni pedig szerintem érthető okok miatt nem akarok, szóval érdekelt, hogy mit gondolhattok az esetről.


Az egyetemmel kapcsolatos tanácsokhoz, minden gőg nélkül, annyit szeretnék reagálni, hogy jogra megyek, tisztában vagyok azzal, hogy mennyi erőfeszítést igényelne részemről és semmilyen aggályaim nincsenek felőle.


Remélem sikerült tisztáznom mindent!

Nagyon kérem, hogy a beszélgetés hátralévő részében, ha valami nem teljesen világos (ami vitathatatlanul az én hibám) ne rosszindulatú tippelgetésekkel, hanem kérdésekkel reagáljon mindenki.


Köszi!

nov. 17. 20:17
 8/15 anonim ***** válasza:
41%

Pszichológiából gyúrd ki magad. Kamaszként volt egy fizika "tanárom", aki egyszer lefeleltetett. 14 kérdéséből egyet nem tudtam, és kettest adott. Ha akkriban nem szarok bele mindenbe, mentem volna az igazgatóhoz.


Biztos csak begyepesedett. Nem ilyen, amikor valaki rühell minket. Az olyan, amit írtam. Inkább csak egy kretén, aki azt hiszi, a matekot tanulni kell. Nekem egy nagyon együgyű tanárom lett volna emelt matekon, emiatt egy alkalom után azt mondtam, hogy akkor mégse.


Ez is olyan. Van egy hite, hogy az írás számít a vágynak, és lehetőségnek, hogy tanulj. Még reál tantárgyak képviselői is lehetnek, sőt nagyon sokszor nagyon buta, együgyű, nem gondolkodó emberek. Ne vedd fel. Ha beszól, kérdezd meg mi baja, miért csinálja ezt.

nov. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A "Hol?" kérdésre érvényes válasz a nem mindegy!

Ahol nem tartozik az adott hely érdekeltségébe az ismeretanyag, ott senkit nem érdekel - pl., - hogy 30 Michlen-csillagos hentes valaki.

A tisztelet és a megbecsülés kiérdemelt kategória, - és nem járandóság!

Ezzel a most hatalmon lévőknek sem ártana tisztában lenniük! -Megparancsolhatják, kikényszeríthetik a "tiszteletet", de az addig soha nem lesz őszinte, amíg nem viszonyulnak az emberekhez úgy, hogy azt az emberek megérdemeltnek véljék. Például a közintézmények bejáratánál kötelezően kiplakátoltatott "parancsolat" is csak egy plusz szigetelő réteg, mert sok ember tekint arra úgy, hogy csak egy erőszakosan kikövetelt "tisztelet", amelynek semmilyen - megszolgált - alapja nincs.

A portaszolgálatok, őrszolgálatok örülnek a "hirdetménynek", mert kevésbé fáznak, verejtékeznek - évszaktól függően, - de ezen kívül a lőtéri kutyát nem érdekli ez az erőszakos gesztus!

nov. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Akkor minek jársz emelt matekra, ha jogra mész? Humán tárgyakból is emeltre jársz?
nov. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!