Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tehetnék kezdő tanárként?

Mit tehetnék kezdő tanárként?

Figyelt kérdés

Most kezdtem a pályafutásomat egy olyan általános iskolában, ahol a gyerek 99%-a roma. A fő problémám a fegyelmezéssel van. Próbáltam határozottan, erélyesen fellépni. Felkészítettek, hogy nagyon problémás iskola lesz, kössem fel a "gatyám". Szerencsére jópár osztállyal nincs gondom, de sajnos akadnak osztályok, ahol a fegyelmezéssel problémám van. A mi iskolánkban a jó és a kevésbé jó tanulók más-más osztályt látogatnak.... Nos, ha bemegyek egy kevésbé jó osztályba tanítani, felborul minden. Meg kell jegyeznem, hogy az ilyen osztályokban a tanulók többsége mélyszegénységben él. Se étel, se víz, se áram nincs otthon. A szülők munkanélküliek, a gyerekekkel nem foglalkoznak, isznak vagy éppen drogoznak. A tanulók nagyrésze már 12 évesen napi szinten dohányozik, valaki füvezik, az ételt a kukákból szedik ki... Őket nem érdekli a rossz jegy, a beírás, a szaktanári, a felfüggesztés, fekete pont, kis ötös és még sorolhatnám. Ha büntetést kapnak (pl. térdepelniük kell, vagy esetleg kiküldöm és hiányzónak írom), az sem hat, egyáltalán nem zavarja őket. Csak azért járnak, hogy befejezzék az általánost, ami kötelező...

Próbáltam szigorúan hozzájuk állni az első naptól kezdve (mikor még nem is tudtam milyenek), nem segített. Módszert váltottam, próbáltam nagyon interaktív megoldásokat bevetni, de nem segített. Próbáltam motiválni őket, de nem segített.


És a gondom, hogy az igazgató is rendszeresen jár ellenőrzésekre. Eléggé kellemetlen tud lenni mikor benyit és káosz van az osztályban.


De akkor mi a teendő ilyen gyerekekkel? Hogyan kellene fegyelmeznem őket?


2023. nov. 21. 21:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
12%

Az oraba tegyel sok humort. A peldak an szex,cigi,fuvezest hozd fel. Nem mindegy,h matekot vsgy torit tanitasz.


Meg kell nyerned oket aszemelyisegeddel humoroddal,ha birnak,akkor figyelni fognak rad. Oltozz hozzajuk hasonloan.


Ide nem buntetes kell,hanem egy olyan szemelyiseg,amit kedvelnek.


Nezd meg a lakatos nevu humorista videoit. O k roma es milyen jol adja elo a szitukat.


Te is kezdhetned vmi vicces sztorival az orat.


A humor nagyon dok embernel bejon. A humor soem bango vagy lenezo.



Mit tanitasz?

2023. nov. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

[link]


Elozo voltam. Sok roma baratom van. Tudom , mirol beszelek.

2023. nov. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Jobb helyeken ilyenkor az igazgató segít abban, hogy hogyan tudnál nagyobb rendet tartani, és nem szapulni fog. Én ugyan nem sokáig voltam tanár, de pályakezdőként voltam másfél évig olyan iskolában, ahol a vezetés részéről nulla segítséget, és rengeteg b***ogatást kaptam, meg utána voltam olyan iskolában is, ahol lépten-nyomon segítettek.

Viszont 3 év után otthagytam az egész tanári pályát. A legnagyobb baj, hogy a tanárnak nincs eszköze, és bizonyos társadalmi rétegekben (ironikus módon nem csak a mélyszegénységben élőknél, hanem a kifejezetten jó módúaknál is megfigyelhető ez) már eleve úgy nevelik a gyereket, hogy a tanárban az ellenséget, és ne a partnert lássa. Ilyen esetekben, és ha az iskolavezetés sem áll mögéd, vagy nem mernek ők sem kiállni az érdekeikért, akkor veszett ügy az egész. 3 évet voltam tanár, de rengeteg groteszk t9rténetet tudnék mesélni. Csak néhány:

- 7.-es kislány órán a körmét festette. Rászóltam, hogy "légyszíves, tedd el a körömlakkot, és csináld a feladatot!" Másnap felkeresett az osztályfőnök, hogy vigyázzak, mert "nagyon öntudatos" a lány apukája, és egyébként jól menő vállalkozása van, szóval szerinte kérjek bocsánatot tőle, mert könnyen lehet, hogy meg fog verni.

- Szintén 7.-es kislány, mattrészegen ment be az első órára, 30 perc késéssel. A tanárnő beírta igazolatlannak, éa rászólt, hogy legközelebb ne ilyen állapotban jöjjön iskolába. Mi lett a következménye? A lányra nézve semmi, mert az apja mindig elküldi a lányát az iskolai szervezésű sítáborba, a tanárnőt meg jól leteremtette az igazgató, hogy hogy meri azt feltételezni, hogy részeg a tanuló? Csak elesett az utcán, és beverte a fejét...

- 6.-as lány felvagdosta a csuklóját, mert indián vérszerződést játszottak. Megnéztem, szerencsére nem volt veszélyes, csak hajszálereket ért, majd leszidtam, hogy ilyesmit nem szabad csinálni, veszélyes is, könnyen akár kórházba is kerülhetett volna, ha kicsit félremegy a kés, és annyi más, normális játék van, amit játszhatnának... Na, két nap múlva beront hozzám, óra közben a kedves édesanya, hogy mégis én mi a fenét képzelek magamról, hogy kórházzal riogatom a lányát, és egyébként is, milyen jogon szólok rá, amikor csak játszottak?

De nem akarok itt túl sokat írni, sajnos tudnék még rengeteget, olyasmiket is, amik velem történtek meg, és olyasmiket is, amik munkatársakkal. Volt köztük drogozás, halálos fenyegetés, rágalmazás, becsületsértés, stb. És ezek NEM egy kisebbségi környéken történtek. Az a baj, hogy bár közhely, de tényleg nincs a tanár kezében eszköz. Ezek után aki olyan jellem, olyan "neveltetésben" részesült, az miért is viselkedjen értelmesen, ha semmi következményét nem látja az ellenkezőjének?

2023. nov. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

#12 "A peldak an szex,cigi,fuvezest hozd fel."

Ha szeretne minél hamarabb fegyelmit kapni, vagy netán bíróság előtt állni a legkülönbözőbb vádallak, akkor ez egy tök jó ötlet. Egyébként meg baromira nem. Ezek pont olyan témák, amikkel nagyon kényesen kell bánni, mert ha rosszul jön ki a lépés, akkor nagyon megütheti a bokáját.

2023. nov. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
54%
5-ös: elég lett volna azt kiemelni, hogy mélyszegénységben él, ugyanis ez, a generációkon keresztül átadott minta, munkanélküliség, kilátástalanság, mélyszegénység, családi és morális értékek hiánya stb. a probléma.
2023. nov. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Nézd meg a "Veszélyes kölykök" filmet. Az biztos mindenre választ ad. :)
2023. nov. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Biológiát tanítok. Szeretném a maximumot kihozni az óráimból. Motiváltnak érzem magam, annak ellenére, hogy 3 hónap alatt közelebbről is megismertem az iskolát és tudom, hogy nagyon nem rózsás a helyzet. Kell, hogy legyen valami megoldás. A pozitív példakép felemlítése jó ötlet szerintem. Sajnos az a gond, hogy 45 percbe nehéz beleférnem a tananyaggal, emellett ilyen jellegű dolgokkal is külön foglalkozni. Egy szakemberrel való tanácskozás is jó ötlet...

Nehéz velük.

2023. nov. 22. 18:04
 18/21 anonim ***** válasza:
76%

Hagyd ott őket a francba, mielőtt tönkretesznek.

Tanároknak sosem lesz már semmi fegyelmező eszköz a kezükbe.

nov. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Utolsó, sajnos igazad van. A fő probléma, hogy a kiabáláson kívül mást nem tehetünk velük. Tudják nagyon jól, hogy diákok nem szabad megütni és élnek is a helyzettel...
nov. 24. 23:12
 20/21 anonim ***** válasza:
84%

#18 Ezzel a tanáccsal csak az a baj, hogy ha mindenki így gondolná, akkor senki nem maradna az igazán problémás gyerekek tanítására. Sőt, talán egyáltalán nem maradna tanár az országban.


A Kérdező látszólag nagyon lelkiismeretes, de ilyen közegben talán már fontosabb a nevelés, mint az oktatás. Tehát én nem amiatt aggódnék, hogy nem érek az anyag végére, mert annak jó eséllyel soha nem veszik hasznát... de talán néhányuknál elérhető, hogy legyen normális jövőképük és ne mind a börtönben végezze.


Az ilyen problémák megoldására nem is szaktanár, hanem más szakemberek kellenek. Vagy méginkább valami rendszerszintű változás, mert a legnagyobb baj a gyerekeket körülvevő közeggel, a szülői negatív példával, az életkörülményekkel.

nov. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!