Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tehetnék kezdő tanárként?

Mit tehetnék kezdő tanárként?

Figyelt kérdés

Most kezdtem a pályafutásomat egy olyan általános iskolában, ahol a gyerek 99%-a roma. A fő problémám a fegyelmezéssel van. Próbáltam határozottan, erélyesen fellépni. Felkészítettek, hogy nagyon problémás iskola lesz, kössem fel a "gatyám". Szerencsére jópár osztállyal nincs gondom, de sajnos akadnak osztályok, ahol a fegyelmezéssel problémám van. A mi iskolánkban a jó és a kevésbé jó tanulók más-más osztályt látogatnak.... Nos, ha bemegyek egy kevésbé jó osztályba tanítani, felborul minden. Meg kell jegyeznem, hogy az ilyen osztályokban a tanulók többsége mélyszegénységben él. Se étel, se víz, se áram nincs otthon. A szülők munkanélküliek, a gyerekekkel nem foglalkoznak, isznak vagy éppen drogoznak. A tanulók nagyrésze már 12 évesen napi szinten dohányozik, valaki füvezik, az ételt a kukákból szedik ki... Őket nem érdekli a rossz jegy, a beírás, a szaktanári, a felfüggesztés, fekete pont, kis ötös és még sorolhatnám. Ha büntetést kapnak (pl. térdepelniük kell, vagy esetleg kiküldöm és hiányzónak írom), az sem hat, egyáltalán nem zavarja őket. Csak azért járnak, hogy befejezzék az általánost, ami kötelező...

Próbáltam szigorúan hozzájuk állni az első naptól kezdve (mikor még nem is tudtam milyenek), nem segített. Módszert váltottam, próbáltam nagyon interaktív megoldásokat bevetni, de nem segített. Próbáltam motiválni őket, de nem segített.


És a gondom, hogy az igazgató is rendszeresen jár ellenőrzésekre. Eléggé kellemetlen tud lenni mikor benyit és káosz van az osztályban.


De akkor mi a teendő ilyen gyerekekkel? Hogyan kellene fegyelmeznem őket?


2023. nov. 21. 21:26
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Teljesen jól írják, kevés pénzt kapsz, tönkretesznek és még a vezetőség szerint te vagy a hunyó, nem tudom, neked mennyi jel kell még, h ennek itt a vége.

Tanár egyszerűen azért nincs, mert semmiféle joga nincs a tanárnak.

Csak elég látni a diákokat a tömegközlekedési eszközökön, vagy az utcán, h viselkednek...1milkóért se foglalkoznék velük. Bár mindenki arra pazarolja az idejét amire akarja...

nov. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!