Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért akarja ránk erőszakolni...

Miért akarja ránk erőszakolni a közösség építést az osztályfőnök?

Figyelt kérdés
Már mindenki 18-19 éves az osztályban, 5 éve vagyunk együtt. Szerintem ennyi idő alatt mindenkinek kialakult a baráti köre. Továbbá felnőtt emberek valószínűleg el tudják dönteni, hogy kivel akarnak jóban lenni, és ha késztetést érzünk magunkban, nemes egyszerűséggel odamegyünk a másikhoz, és elkezdünk beszélgetni, elhívjuk valahova, stb. Most van királyválasztás, és megint félig kiabálva előadta nekünk az ofő, hogy ez milyen jó közösség építő program, mi meg nem akarjuk aktivizálni magunkat,és ez milyen szörnyű! Tudom,hogy munkahelyeken is van csapatépítő, de azt valamennyire megértem,mert oda állandóan jönnek új emberek és mennek el a régiek, sokat változik a csapat, és nem árt,ha mindenki legalább egy arcot tud kapcsolni azokhoz, akikkel esetenként együtt kell dolgoznia. De most egy osztályban, ahol 5 éve a napunk nagy részét együtt töltjük, és 45 percenként van időnk beszélgetni meg "közösséget építeni"...? Minek? Miért?

nov. 22. 08:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én se tudtam megfejteni, a mi osztályfőnökünk hasonló volt, az ő osztályközössége lesz a legjobb, stb (mintha valami hülye verseny lenne). Csak ő időnként kitalált olyanokat, hogy mindenki nevezze meg azt az osztálytársát, akit a legkevésbé ismer, és írja le, mit tud róla. Azután azt találta ki, hogy válasszunk egy osztálytársat, és írjuk le a rossz tulajdonságait - névvel, aztán hangosan olvassuk fel... évekkel később, pszichológiaórán jöttem rá, hogy ilyeneket nyilvánosan nem lett volna szabad, mert csak arra jó, hogy összeugrassza az embereket, nem "közösségépítő".

Gondolom, az osztályfőnökötöknek most jutottak eszébe a tanárképzőn erről tanultak, és hirtelen át is akarja ültetni a gyakorlatba.

nov. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%
Legalább csináltok valamit az osztályfőnöki órán. Fogd fel az egészet mint ha játék lenne. Nekem nincs ofőórám mert az ofőm inkább matekot tart. Bevallom őszintén a matek nem az erősségem, de jó lenne ha mi is néha játszanánk az órán.
nov. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tanulóként, sem később tanárként nem tudtam megérteni, hogy ezt miért kell ennyire erőltetni? Persze, odáig rendben van, hogy előnyösebb, ha egy közösségben kevesebb az ellenségeskedés, és jobb az együttműködés, de én úgy gondolom, van egy egészséges határ, amin túl nem illene abba beavatkozni. Eleve az osztályközösség egy mesterségesen összetákolt "közösség", aminek tagjaiban mindössze annyi a közös, hogy ugyanabba az iskolába jelentkeztek, és ugyanabba az osztályba kerültek. Meg annyi, hogy hasonló az életkoruk, és valószínűleg az anyanyelvük is. De a személyiségük, érdeklődési körük, de sokszor még a céljaik tekintetében is nagyon eltérőek tudnak lenni. Egy ilyen embercsoport nem alkot valódi közösséget. Lesznek, akik jó barátok lesznek, de teljesen felesleges, és sokszor egyenesen káros olyan embereket erővel összeboronálni, akik csak hátráltatnák egymást. (Vagy minimum az egyik a másikat.) Arra kell vigyázni, hogy lehetőleg sehol ne mérgesedjen el a viszony, meg az is tény, hogy oda kell figyelni, hogy ne legyenek kirekesztett, kiközösített tanulók, de ennek problémáját sokan nagyon rosszul próbálják kezelni.
nov. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
4%
🤷.
nov. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

Szánalmas próbálkozás a magyar emberek legtöbbjénél ez a külföldről behurcolt baromság!

Munkaközösséget a feladatok megszervezése és az együtt, munkahelyen elvégzett munka kovácsol közösségé - és nem fognak hipp-hopp eltűnni tartósabb ideje fennálló (vélt vagy valós) sérelmek csak azért, mert T időközönként leisszuk, halálra zabáljuk magunkat együtt és körbe dugja mindenki azokat, akik hagyják vagy felkínálják magukat.

Ez "esemény" egy usában, ahol annyira ingerszegény minden, hogy mesterségesen kell fenntartani, erőltetni kapcsolatokat, - különben már rég kinyírták volna egymást már csak azért is, mert ott a sarki újságos is egy 38-assal a hóna alatt árulja az újságot. Ott az a szint, hogy tudnak látványos értelmetlenségeknek tapsikolni. De ez Magyarország!

Itt minden más, - de ezt egy eléggé széles réteg nem képes értelmezni, feldolgozni agyilag és elfogadni mindezt.

Amit elérhet ezzel az agyonképzett osztályfőnököd, hogy közösséggé fogtok kovácsolódni, de egy olyanná, amely ellene fog összefogni - és azt fogja céljául kitűzni, hogy ahol csak lehet, keresztbe tegyen a céljainak elérését meghiúsító szándékkal.

nov. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

Az pedig egy külön történet, amikor kategorikusan nem hajlandóak elfogadni egy emberrel összefüggésben olyan "apróságokat", hogy nem bírja a tömeget, nem társasági ember vagy csak egyszerűen jobban szeretné más ember(ek) (például és konkrétan a családja, szeretője, felesége, férje, kórházban haldokló és általa tisztelt felmenője) körében eltölteni a szabadidejét, mint akikkel el szokott tölteni hetente t órát.

Felejtős, mert a kib@sott profit mindent felülír!

nov. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Nagyobb probléma lenne, ha nem így tenne.
nov. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
31%
Tanár vagyok: van, ahol "kötelező", a főnökség számon is kéri, nem mellesleg gyakran a szülők is. Ha meg jön valami kiközösítős, bántalmazó történet, az Osztályfőnököt is előveszik, elővehetik, számon kérik, hogy foglalkozott-e közösségépítéssel. Olyankor nem árt, ha fel tud mutatni pár közösségépítő programot, szociometriát.
nov. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#8 Ezt megértem és jogos is, amit mondasz, mármint hogy ez rátok van erőltetve. De a mi osztálfőnökünk mintha szívügyének tekintené, és személyes sértésnek venné, ha mi ebben nem akarunk partnerek lenni. Egyébként soha semmilyen ilyen extra csapatépítő programot nem csináltunk, amit az ofő szervezett volna, szóval kicsit visszásnak érzem a helyzetet.
nov. 22. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!