Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Segítsek a többieknek az...

Segítsek a többieknek az iskolai feladatban, ha kihagytak belőle?

Figyelt kérdés

Szeptemberben iskolát váltottam és nem sikerült teljesen beilleszkednem, a többiek eléggé összezárnak.

Az egyik órán kaptunk egy projekt feladatot és a többiek megbeszélték, hogy együtt készítik el, engem viszont kihagytak belőle. Viszont egy felsőbb évestől megkaptam az értékelési szempontokat, ami náluk volt korábban és valószínűleg idén is ezt használja majd a tanár.

Szerintetek adjam oda a többieknek is, vagy ne segítsek nekik ha már engem kihagytak a feladatból?



dec. 3. 09:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%
Nyilván nem akarsz egyest kapni a feladatra így az infóért cserébe vegyenek be
dec. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor segíts, ha kérik.
dec. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A projekt feladatban mindenkinek részt kell venni? Közösen kapjátok rá a jegyet?


Mert nálunk például van olyan projektfeladat, amit együtt kell elkészíteni, de mindenkinek külön külön be kell küldeni, különben egyes jár érte, ha nem küldöd be.

dec. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
13%
Mi miatt nem sikerült jól a beilleszkedes? Egyetlen egy ember sincs, akivel jóba lettél azóta?
dec. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Az osztályfőnökhöz (ha normális) és az iskolapszichológushoz kéne fordulnod a bullying miatt. Ez konkrétan bántalmazás, amit neked nem kell elfogadnod (kivéve, ha ne adj isten, te tettél valami közösségelleneset év elején). Egy osztály nem teheti meg, hogy kivet magából egy gyereket csak azért, mert az később jött. Illetve ha már ilyen silányak, és az ilyen gonosz közösségbe nem is érdemes beerőltetni magadat, egy újabb iskolaváltás vagy osztályváltás kéne egy normálisabb, egészséges közösségbe.
dec. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
12%
#5: Azért ne essünk már át a ló túloldalára. Hol itt a bullying?
dec. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%
A kirekesztés bullying. Nem tudtad? Nemcsak az a bántalmazás, ha elveszik az uzsonnáját, hanem ha levegőnek nézik.
dec. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
6-os, látszik, hogy neked meg nem volt ilyenben részed ne is legyen azt kívánom.
dec. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%

Én azért jeleznék a tanárnak, hogy téged kihagynak ebből, ezért te külön feladatot szeretnél, vagy, hogy más szempontok alapján értékeljenek. Egyrészt.

Másrészt én nem adnék nekik segítséget. Ha "nem kellesz", a jó megoldás se kelljen. Egyébként nem tudom milyen nagy a feladat, de lebet én önállóan oldanám meg.

dec. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
21%

Én a helyedben kutatnék a témában, az eredményt beküldeném nekik vagy odaadnám. Hátha akkor bevesznek.


Ha nem, akkor meg attól függ.


Ha olyan a feladat, hogy kiálltok az osztály elé és mindenki beszél, úgy értékelhetetlen a munkád ha ratad kívül mindenki beszél. Akkor érdemes lenne beszélned a tanárral, hogy sajnos nem tudsz együtt dolgozni a csapattal és te szerepelhetnél-e külön.


Ha az egész projektnek egy szóvivője van, akkor meg mindegy.

dec. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!