Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Iskolai zaklatás esetében...

Iskolai zaklatás esetében kötelessége lenne a zaklatást elszenvedő mellé állni a tanárnak, vagy maradhat semleges?

Figyelt kérdés
Az osztályban egy fiút kihasználnak az osztálytársai. Lelesik a dolgozatát, lemásolják a házi feladatát, közben csúfolják. Fizikailag bántani azért nem merik. A múltkor egy tanár hallotta a csúfolódást, de semleges maradt, sőt iskolában és iskolán kívül a csúfolódó gyerekeket jó fejnek tartja, ezt a fiút ugyan elfogadja, de látszik, hogy nem kedveli, pedig szorgalmas, jó tanuló. Az ok most párunk számára kiderült. Februárban osztálybuli volt, ahova ezt a kirekesztett srácot is meghívták, lehet, hogy meg akarták alázni leitatással, vagy akár droggal. A fiú nem ment el, mert kirándulni ment inkább. Nos ez a kirándulás nem volt más, mint egy kitörés napi emlék túra. A fiút meglátta a fent említett tanár, - amikor gyülekeztek- a tanárnak ráadásul "szivárvány színű" a fia. Innentől a tanár még kevésbé kedveli. Ezt most egy lány évfolyamtárs mesélte el. A lány és a fiú között közös, hogy a felmenők között Héjjas különítményesek voltak, illetve a fiú dédszülői között Imrédy Béla jegybanki munkatársait találhatjuk. A fiú rajongásig azonosul az ősökkel, fegyelmezetten tűri a zaklatást, komoly egyetemi tervei vannak, így visszavágással sem akarja tönkretenni az életét. Az évfolyamon ráadásul ezzel az eszme rendszerrel egyedül van.

dec. 9. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak a kerdesre valaszolok. En mint pedagogus mindig odaallok a bantalmazott oldalara, de nem partfoglalas cellal,hanem neveloi szandekkal. Leulunk, es megbeszeljuk,kibeszeljuk a tortenteket. Nem hagyok egyik felben sem megoldatlan helyzetet.

Engem rengeteget bantottak, terrorizaltak kozepiskolaban, a tanaraim magasrol tettek az egeszre. Ongyilkos akartam lenni miatta, kishiján meg is haltam. Talan emiatt is vagyok ilyen most tanárként, tudom,milyen ha te vagy az egyetlen,akit mindenki utál.

Senki nincs egyedül.

Az empátiamentes tanárokat meg oszinten nem értem...De nagyon nem.

dec. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%
A tanárnak kötelessége. De itt olyan családi defektus van, amihez egyrészt kevés a tanár, elég baj egy neonáci gyerek (mellesleg honnan tudod a családi információit ilyen részletesen?), másrészt nem csodálom, ha egy szociopata gyereket a tanár nem akar a védőszárnyai alá venni.
dec. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A tanár is gyülekezett, amikor meglátta, vagy csak kiment ellentüntetni? Vagy hogyan látta meg hogy ott van?


Véleményem szerint a nyílt politikai állásfoglalást ki kellene zárni a tanórákról.


Egyébként meg alap, hogy a bántalmazott mellé áll az ember.

dec. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es válaszoló. Mivel az iskolában tisztelettudó csendes gyerek, ezért mi lányok beszéltük, hogy amennyit csúfolják, nehogy öngyilkos legyen. Erre szólt az az évfolyamtárs lány, hogy ez egy rendkívül szívós céltudatos gyerek. Amikor a buliba nem jött, akkor is cikizték, amikor elmentek mellette, énekelték neki "hóvirágom hóvirágom hófehérke" dalt, hogy a kiránduláson mennyi hóvirágot talált. Erre is teljesen rezzenéstelen arcot vágott.

3-as válaszoló, a tanár csak arra járt, a gyülekező városi részen volt.

dec. 9. 11:48
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
Nem kell félteni a srácot. Abból amit leírtál egy nagyon fegyelmezett, céltudatos embernek tűnik. Csak erőt ad neki a zaklatás, mert méginkább meg akarja mutatni hogy mire is képes. Majd pár év múlva az osztálytalálkozón visszavág a többieknek, mert ő vinni is fogja valamire. Hasonló cipőben jártam én is (azzal a különbséggel hogy nekem voltak barátaim). Aztán osztálytalálkozón amikor találkoztam azokkal a srácokkal akikkel csesztettük egymást, végre le tudtam magamban zárni a dolgot. Mindegyikből kis nyüzüge vagy dagadt férfi lett, és valami haszontalan diplomával tengetik a napjaikat egyedül minimálbéren. A tanárnak csak arra kell figyelnie hogy ne csapjon át veszélyesbe a zaklatás. Amíg csak minimális a fizikai kontaktus, addig szerintem még hasznos is egyes embereknek. Én is erőt tudtam belőle meríteni, és szerintem az általad leírt srácnak is jót fog tenni hosszútávon
dec. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
35%
#5 vagyok. azt hozzátenném hogy általános iskoláról van szó, gimnáziumi tapasztalatom nincsen. Viszont nagyon sokat tett hozzá a jellemfejlődésemhez hogy általános iskolában olyan pozícióban voltam, amilyenben. Gimnáziumban már nem érintett a dolog. Ott sport miatt már "népszerű" voltam, de ott már nem is nagyon jellemző az ilyen viselkedés szerintem
dec. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos vannak tanárok, akik inkább meg akarnak felelni a ,,népszerű'' gyerekeknek, és nem törődnek a verbális bántalmazással, gyávának tartom őket. Sosem felejtem el, hogy egy órán engem is megaláztak teszt írás közben, szidtak és a tanár csendben maradt. Nagy sebek ezek egy gyerek számára, nagyon szívesen elbeszélgetnék a sráccal. Sajnos én is tudom, hogy milyen az,amikor belépsz a terembe és már vágják a fejeket, kicserélik a széked hogy borulj fel stb. Szerencsére egyetemen már nem tapasztalok ilyesmit.

20L

dec. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 HunLo ***** válasza:

,,iskolai zaklatás esetében kötelessége lenne a zaklatást elszenvedő mellé állni a tanárnak, vagy maradhat semleges?"


Ha igénybe veszel egy szolgáltatást ,ami az iskola esetében kötelező egy bizonyos korig ,akkor én szerintem az a minimum ,hogy a tanárok nem hagyják ,hogy a másikat zaklassák,bántsák.


Nekem ,erről ez a véleményem.

De egyébként velem is volt olyan ,hogy a tanár,oktató volt a zaklatónk ,(mert ugye nem csak engem érintett a dolog!).

Na mindegy én szerintem a tanároknak nem ,csak a diákok esetében kellene kiálniuk értük ,hanem akkor is ,ha a tanár a zaklató!Főleg akkor!

jan. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!