Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Jogosan fejeztem be a köszönge...

Jogosan fejeztem be a köszöngetést?

Figyelt kérdés

A szomszédunkhoz ideköltözött a párja. Mint kiderült, a párja egy tanárnő, ott tanított, ahová én jártam suliba általánosba. (Ő 37, én 20) Kb akkor kezdett ott tanítani, amikor felsős lettem. Nem tanított engem, de az volt a szabály, hogy bármi van, a tanárnak köszönünk előre. Már az iskolában is egy nagyképű kis liba volt, alig akart visszaköszönni a gyereknek, de illemből muszáj volt neki.

Gondoltam, mivel egykor tanár-diák viszonyban voltunk (még ha nem is voltam direktesen a diákja), köszönök neki előre. Ez már 2x megesett, rám sem nézett. Sokszor direkt hátat fordít. Ma is összefutottunk, ma már levegőnek néztem.


dec. 12. 14:44
 1/10 anonim válasza:
100%
Szerintem igen.
dec. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez jó. :) Aranyos.

Felnőttként nem kell se másoknak, se magadnak megmagyarázd, hogy miért nem köszönsz, mert ez rajtad múlik innentől, a te egyéni döntésed.

Egyébként, hogy válaszoljak a konkrét kérdésre: én se köszönnék innentől. Hiszen minek? Ha őt ez láthatóan ennyire hidegen hagyja, akkor kár belé.

dec. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy kell köszönni! Én is csak mostanában álltam le vele, hiába na, a jólneveltség.


Én mindenkinek köszöntem, aki a házban lakik. Van egy 30-40 közötti pár, akik nem olyan rég költöztek ide, de azért már nyilvánvaló, hogy egy házban lakunk. Mindig köszöntem nekik, ha találkoztunk, a férfi általában visszaköszönt, de a nő sosem. Egyszer mentem ki, mikor jöttek be, köszöntem, erre utánamszólt a nő, hogy ki ez az idegen kis pics@ aki állandóan köszönget?! 😂 Úgyhogy itt én befejeztem.

dec. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Kollégám ilyen. 3x nem köszönt vissza úgy, hogy közben meg bámul, én onnantól végeztem vele. Hiába köszönt most már előre, nem köszönök vissza. Ha valaki mellette van éppen, akkor név szerint köszönök a másiknak, és őt ignorálom, mert legyek már piti.
dec. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez a név szerint köszönés is egy jó dolog. A szomszédok közül, még gyerekkoromban, volt egy vénember, aki sose fogadta gyerekek köszönését, miközben a felesége nagyon aranyos néni volt. Úgyhogy ha találkoztunk, egy idő után csak annyit köszöntünk, hogy Csókolom, Jutka néni! Ő visszaköszönt, az ember meg csak nézett.
dec. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen.


Nálunk családi ismerős volt ilyen, bár még tini voltam, sosem köszönt vissza, egy idő után meguntam és én is levegőnek néztem, még akkor is amikor nálunk volt

dec. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
igen,de ha a csávó még külön van,még köszönhetsz neki.meg is súghatod neki 4szemközt,hogy, amúgy mindenkinek szoktál köszönji,akivel egy házban lax, amikor 2en vannak asszonyával,azért nem köszönsz,mert nem mersz. és meg is kérdezheted tőle (csávótól) neki még azért így k9szönjél-e.
dec. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én ha találkozom a szomszédommal, akkor szoktam köszönni neki (meg ő is nekem), függetlenül attól, hogy mi a foglalkozása...
dec. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Teljesen jól cselekedtél.


Te többször is próbálkoztál, ő semmibe nézett. Az ilyennek nem kell köszönni.

Szomszédaimnak mindig szívesen köszönök de aki harmadszor sem köszönt vissza annak én sem köszöntem többet.

dec. 14. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kertvárosi utcában lakunk, pár házzal arrébb van egy férfi. Neki hiába köszöntem mindig, csak rám nézett és nem szólt semmit. Pedig évek alatt csak észrevette, hogy itt lakom. Egyszer csak abbahagytam. Az a poén, hogy a felnőtt gyereke velük lakik, vele teljesen természetes, hogy köszönünk egymásnak.
dec. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!