Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Sopronba vagy Budapestre...

Sopronba vagy Budapestre költözzek?

Figyelt kérdés
Gazdálkodás menedzsment szakkal, német és angol középfokkal van esélyem elhelyezkedni Sopronba? A másik lehetőség még Budapest, melyiknek lenne több értelme? Annyiból jobb lenne Sopron, hogy közel a határ és át tudnék járni dolgozni. Mondjuk valószínűtlennek tartom, hogy eltudjak helyezkedni irodában Ausztriában. Ti mit lépnétek a helyembe ? Jelenleg Szabolcs megye egyik sötét falucskájában élek :D

jan. 13. 12:47
 1/10 anonim ***** válasza:
30%
Budapest ha nem tudsz németul
jan. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sopron. Német középfok jobb kiindulópont, mint a semmi. Úgyse agysebésznek jelentkeznél, a ranglétra alján nem kell még diplomáciai szinten beszélni a németet. Majd ragad rád.
jan. 14. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
18%
Kozepfok egy loszar majd ha beszelnie kell
jan. 14. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Itt születtem Sopronba, egy közeli faluba laktam 15 évig aztán 15 évesen költöztem Sopronba de előtte is ide jártam suliba és 18 éves vagyok már és már unom mert túl sok az ismerős arc és szinte már mindent felfedeztem a városban kevés a jól fizető és normális körülmények közötti munka lehetőség alkalmi/részmunkaidős állások meg mondom azt 10ból van 1. Ha jól szeretnél keresni de kicsit unalmasabban élni (BP-hez képest) gyere Sopronba és Ausztriában fix találsz munkát ilyen végzettségekkel, de sajna inkább messzebb (50-60km)arra vannak a nagyobb városok így több munka lehetőség, a határ közelében (10-20 km) kisebb városok falvak vannak
jan. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
És a közelbe mind el van lepve a legtöbb munka hely ingázó magyarokkal
jan. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
De ha pörgősebb izgalmas életre vágysz akkor mindenképp Budapest. Ha a szakmádban helyezkednél el szerintem ott előbb találsz munkát a nyelv miatt is és szerintem azzal annyit is megkeresel itthon mint Österreichban egy irodában.
jan. 15. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Meg az a bajom Sopronnal (úgy mint aki itt nőtt fel) hogy már nagyon zsúfolt és túl sok a dugó mert sokan költöztek ide keletről és persze Budapest is zsúfolt egy kicsit de ott legalább sok a lehetőség munkában is szórakozásban egyaránt, Sopron ilyen téren nagyon kihalt
jan. 15. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Debrecen és környékén is olyan dugók vannak, hogy azt az ország nyugati felén el se hinné nekem senki. Pedig ugye kelet.
jan. 15. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, érdekes amiket írtatok!

#7 te mit dolgozol Sopronba ha szabad megkérdeznem?

jan. 15. 07:53
 10/10 anonim ***** válasza:
Diplomas melóval tobb a lehetőség Budapesten. Habar aztán már egyre több mérnököt ismerek akik a határ túloldalán levo tervező irodában vannak, vagy gazdasági emberek bankban. De ilyen pozícióban jó német kell , a makogas nem elég. Elso sorban sopron azoknak lejet jó akik betanitott melóval mondjuk keleten kerestek 250 ezret, de igy mondjuk ingazva kapnak 1500-1700 eurot évi 14 x ugyanúgy gyárban pakolva mondjuk.
jan. 31. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!