Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan költözzek egyedül...

Hogyan költözzek egyedül messze vidékről Budapestre ( +teljes kétségbeeség)?

Figyelt kérdés
Nem tudom, jó kategóriába tettem e, de a magány már vagy két éve a társam, szóval gondolom, igen. 28 éves leszek hamarosan, két éve ért véget egy hat éves kapcsolatom, azóta az életem maga a pokol, bár azelőtt is az volt. Rendkívül bántalmazó, ártó "családban" nőttem fel, ahol a verés, az szóbeli és a testi erőszak mindennapos volt, és sajnos az ma is. Anyám iszik is. Egész életemben csak követelések és elvárások tengere zúdult rám, egy szem lány vagyok " de bár ne születtem volna meg, mert én vagyok minden baj okozója, hogy a világra lettem sz*rva" amióta megszülettem ezt hallgattam. Néha, nagy ritkán viszont annyira szerettek, h majd megfojtottak, aztán egyik pillanatról a másikra megint a verés lett a napirend. Bem akarom hosszúra nyújtani, a bántalmazó szülőket aki olvasta, az tudja miről beszélek. A volt barátomhoz gyakorlatilag menekültem, bár ott sem volt jobb a helyzet. Két éve kirakott, kénytelen voltam visszamenni a másik pokolba. Egy évig küzdöttem, hogy el tudjak innen szakadni ( hajdú bihar megyei kistelepülés), de nem ment, én pedig benne voltam, és vagyok a eljes kétségbeesésbe. nyáron odáig süllyedt a helyzet, h ki se keltem, 40 kilósra fogytam. Anyám meg apám ugyanúgy marja egymást meg engem is mint mindig. Voltm Bp-n tbbször intejún, de soha nem jártam sikerrel. A hányatottásg ellenére van egy diplomám, és beszélek angolul is. Némi pénzem is volt, de az eem lenyúlta az összeset, most kb 100 ezrem van. Anyámék azt mondják, ha innen elmegyek, soha ne jöjjek vissza, vigyem minden cuccomat, mert kiteszik. Napi szinten ki kidobnak valamimet a kertbe. Sajnos sok értékes könyvem van ahhoz,h eldobják, de gondoltam már arra, egy bőrönddel nekiindulok a világnak, de nem tudom, hogyan tegyem. Valaki valami ötlet? Egy lassan 28 éves, teljesen kétségbeesett nő vagyok, barátaim se voltak soha, hiába próbálkoztam anyámék mindig elmarták őket. Nem akarom mindig őket hibáztatni, a lábamra akarok állni, de fogalmam sincs, hgoyan. több éve már aludni se tudok éjszakánként.
2016. okt. 13. 17:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%
Soha nem ütöttem meg apámat, és anyámat és nem is fogom de a leírtak alapján ,ha ilyen "szüleim" lennének valószínű apám már nem élne és a börtönön rohadnék. Egyszerű 100 ezred van fogd , és menj a legelső bármilyen szar munka helyre ott annyi ideig dolgozz amíg gyorsan nem találsz másikat a diplomáddal kapcsolatosan..ha ez megvolt akkor húzzál el innen ebből az országból, mert ugyan ilyen pokol lesz az életed mint amilyen most, vagy még rosszabb. Nekem jó szüleim vannak ,de ha erre az országra alapozok és azt nézem hogy mit jutott nekem ez a putri akkor sírni lenne kedvem,hogy mi a f**ért ide kellett születnem..minnél elöbb hagyd magad után az egész múltad.
2016. okt. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom, ami veled történt/történik. Nagyon rossz ilyeneket olvasni. Nekem az lenne az ötletem, hogy keresnék valakit, egy ismerőst, barátot vagy valakit a neten, akitől ki tudnál bérelni szobát olcsón vagy össze tudnál költözni. Úgy olvastam, most jelenleg nem sok pénzed van, így ez sem lenne olyan könnyű akkor. Nincs senkid, akivel esetleg tudnál beszélgetni erről?
2016. okt. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
sajnos nem. az ég világon nincs senkim, még egy kutya v macska se akire számíthatok. szeretnék de azt hiszem lassan képtelen is leszek rá, nem tudom, hogyan kell normális emberi kapcsoaltokat kialakítani.
2016. okt. 13. 18:19
 4/15 anonim ***** válasza:
Azt írod, sok értékes könyved van. Azokat pénzzé lehet tenni. Meg minden mást is, amit nem tudsz magaddal vinni.
2016. okt. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem, nem olyan értékes könyvek, csak számomra azok...
2016. okt. 13. 18:42
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A leírásból lerí, h magányos vagy és elkeseredett, mivel a kérdéshez egyáltalán nem passzoló dolgokat is leírtál, mondhatni az egész élettörténetedet. De megértem.

Jó lenne először is munkahelyet szerezned, szerintem ha sikertelen interjúk vannak a hátad mögött, akkor kicsit tedd lejjebb a "lécet" és fogadj el egy kicsit alacsonyabb pozíciót (utána válthatsz, de most az a célod, h elköltözz). Keress lakást, kezdetnek jó lehet olyan is, ahová lakótársat keresnek (kevesebb költség, + ha új vagy a városban, jól jön az ismertség és tippek tőlük), aztán csomagolj be otthon és mész.

Ezt nem csak a a levegőbe mondom, hanem ezt én már 19 évesen egyszer végigcsináltam és most fogom másodszor (bár engem a szüleim nem kiraktak, hanem én akartam már saját lábra állni). Még azt megjegyezném kérdező, h HIGGY és BÍZZ MAGADBAN, mert egyedül is képes vagy megállni a saját lábadon, nem kell belemenned egy ramaty kapcsolatba csak mert úgy érzed, h egyedül nem bírnád. "Muszáj" kapcsolatot ne válassz, csak ha úgy érzed, h szerelmes vagy. Sok sikert!

2016. okt. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szerintem menj!!!!! Ne nézz hátra és menj minél messzebb ebből a pokolból. Az eleje nehéz lesz nagyon de meg lehet csinálni. Ne maradj ott ahol ilyen borzalmasan érzed magad..
2016. okt. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Kérdező, írj nekem privát üzenetet - ha tudok segítek. Ne aggódj, minden elmúlik egyszer! Kitartást!
2016. okt. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Vedd fel a kapcsolatot a NANE Egyesülettel!
2016. okt. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Privátba is sokan írtatok, és külön köszönöm, aki azt írta, jó kukázást Bp-n, meg kiállhatok a sarokra bármikor, mert ő segített volna, de nem írtam vissza...nem írtam vissza, mivel a kérdés feltevése óta nem jutottam internetközelbe!!!! De már nem is fogok..köszönöm mindenkinek, de privátba inkább nem írok senkinek, ebből kiindulva.

Akit tényleg érdekel, annak elmondom, hogy felvettem a kapcsolatot egy szervezettel, akik segíteni fognak, ha tudnak, nekem már az is jó, hogy meghallgatnak ott. És van Bp-n is emberük, akihez fordulhatok.

2016. okt. 16. 18:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!