Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért ellenzi mindenki, hogy...

Miért ellenzi mindenki, hogy Budapestre költözzek?

Figyelt kérdés

A fateromnak nem tetszik (én vagyok a legkisebb gyereke) a legidősebb 13 éve költözött el.


Akkoriban még rosszabb volt a helyzet mint most.



Én azért akarok elköltözni egy részről a pénz miatt, más részről külön életett akarok.


4 év munka alatt itthon azt értem el, hogy lett autóm, jogosítványom és saját garázsom, és el sajátítottam két szakmát amit egyedül nem tudok vállalkozásba csinálni.


Utóbbi két évem azzal telet, hogy reggeltől estig dolgoztam. Besokaltam mert balesetek sokasága ért és felmondtam.



Barátnőm sincs 3 éve próbálkozok de valahogy nem jön össze.


Persze haza járnék és az se biztos, hogy BP-n maradnák.

Csak azért BP. Mert nem beszélek egyetlen idegen nyelvet se.



Kevés a pénz és rendbe szeretnék tenni két házat.


Hitelt semmi esetre se.



2020. okt. 4. 13:38
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
24%
Mert Budapest egy sz@r hely.
2020. okt. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Vidék szerinted jobb? Tele C. Réteggel és szinte semmi értelmes munkalehetőséggel.
2020. okt. 4. 13:45
 3/26 anonim ***** válasza:
72%
És miből fogsz megélni Budapesten? Van állásod, szállások, első pár hónapra pénzed?
2020. okt. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
24%
Budapest nagyon drága hely és sok ott a czigány.
2020. okt. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretem Budapestet, bármennyire is divat mostanság szidni a fővárost. Van több vidéki kollégám, valaki szereti, valaki nem.

Szerintem a tiltakozás oka az az, hogy úgy érzik, ezzel elveszítenek. Eddig ott voltál nekik, most hirtelen eltűnsz és max hétvégente mész haza.

Arra azért számíts, hogy Budapest drága. Az albérletárak most stagnálnak, de így is nagyon magas. Talán most nem is a legideálisabb a felköltözés a COVID miatt (álláskeresési céllal). Kérdés mennyire piacképesek a szakmáid. Mindenképpen számolj kapásból az albérleti kaucióval + bérleti díjjal (+ rezsi + közös költség + kaja + BKK bérlet stb).

Lakást/szobát csak személyes megtekintés után vegyél ki, szerződés legyen.

2020. okt. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
14%
Budapest egyre drágább és zsúfoltabb. Majdhogynem élhetetlen hely, az ingatlanpiac pedig ugrásszerűen emelkedik, mert sokan akarnak ott lakást venni. Nem tudom, a családodnak pontosan mi a gondja, de szerintem Budapest nem a legélhetőbb hely.
2020. okt. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
16%

Pesten is sok cigány van, 10% minimum, drága, ha nem elnne saját lakásunk én már elhúztam volna innen.


13 éve más volt azért a helyzet, bérelhettél teljes lakást 60ezrekért, szobát 15 pénzért. Ma egy szoba 60k :)

2020. okt. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
0%
Sok az elmebeteg, és te nem tudod megvédeni magad.
2020. okt. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
8%
Én a helyedben külföldre mennék.
2020. okt. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ezen nem érdemes veszekedni, mert egyszerűen mások az igényeitek, más a szemléletmódotok stb. Az a lényeg, hogy te mit szeretnél és neked mi a jó. Ha ez megvan, akkor azt kell csinálni.

Nálunk ugyanez megy. Egy vidéki kisvárosban élünk, ami a családom szerint maga a paradicsom, olcsóbb a lakhatás, csendes, nyugis, szép, kicsi stb. és minek mennél a csúnya, nagy, gonosz, büdös, drága Budapestre. Én meg csak azt látom, hogy itt nincsen normális munkalehetőség (~fizetés, fejlődés, tanulás, közeg, nyelv, munka szempontjából, mert nekem fiatalon még ez is fontos és nem elégszem meg azzal, hogy csinálok valamit, azért kapok pénzt és kész), nincsen tanulási lehetőség (~ nyelv, tanfolyam, szakma, hobbi), nincsen szórakozási lehetőség (~ van egy-két kocsma és ki is fújt a dolog, nem tudsz elmenni moziba, koncertre, színházba,sportolni, fiatal társaságba stb.), mindenhol csak idősebbek vannak, nincsen normális vásárlási lehetőség, rossz a tömegközlekedés, soha nem történik semmi..... ez 50+ évesen lehet szimpi valakinek, de huszonévesen nem erre vágyik a legtöbb ember és én sem.

2020. okt. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!