Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tanárok bemennek várandósan...

A tanárok bemennek várandósan tanítani, vagy már a terhesség elején elmennek tp-re?

Figyelt kérdés
jan. 15. 15:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Van, aki végig tanít meg van, aki hamar áppénzre megy, ahogy minden más foglakozási körben is.
jan. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
*táppénzre
jan. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Miért ne menne be? Én óvodában dolgoztam a 33.hétig dolgoztam 🤷‍♀️
jan. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ki így- ki úgy.
jan. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%

Indok nélkül nem megy táppénzre senki, csak ha veszélyeztetett terhes, vagy olyan a munkaköre, ami veszélyeztetheti a magzatot.

Tanári munkakörben veszélyes lehet pl a gyerekek fellökhetnek véletlenül szünetben, közösségben könnyebb betegségekkel fertőzödni. Ezt mindenki maga mérlegeli meddig szeretne dolgozni, egyéni (és orvosi) döntés alapján.

Tanárként egyik terhességemmel sem mentem el rögtön táppénzre. A fiam májusi, ott tervezetten félévig tanítottam, a lányom novemberi vele szerencsém volt, hiszen az előző tanévet végig tudtam vinni és még beleesett a nyári szünet, így csak szeptembertől mentem táppénzre.

jan. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

1-es, hát én több olyan tanárt is ismerek aki már a terhessége elején elment táppénzre, de nem volt veszélyeztetett meg semmi.


Csak azon gondolkodtam, hogy nem zavaró, ha mondjuk az óra közepén elkezd rugdosni a baba? 😅

jan. 15. 16:54
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

AZT honnan tudod, hogy NEM VOLT veszélyezetett???

A legtöbb terhes nn nem látszik, ha valami probléma van a terhességgel, attól, hogy TE NEM TUDSZ RÓLA, valószínü, hogy veszélyztetett volt.


Az meg nem igazán számít, ha a baba elkezd rugdosnoi, senkit nem zavar

jan. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Van aki sokat szokott hányni a terhesség alatt vagy egyéb olyan panaszai vannak, amik megnehezítenék a munkát.
jan. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk milyen szép is volt, mikor az egyik srác rávágta az öltözőajtót a terhes tesitanárnő hasára. 😊 Elkélzelhetitek, többet nem tette be a lábát az iskolába. 🤷🏼‍♀️
jan. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
71%

"Miért ne menne be? Én óvodában dolgoztam a 33.hétig dolgoztam 🤷‍♀️"


Szerinted egy iskola olyan, mint egy óvoda?


Az iskolában fizikailag is veszélyeztethetik a magzatot, ahogy a 9-es is írja, de ami életszerűbb, sok helyen mindennapos a komoly stressz.

Pompás érzés lehet, mikor a diákok egymást ölik, vagy a tanárnak hazudnak, visszapofáznak...

Szerinted a magzatnak jó, ha stresszel az anya?


Én azonnal otthagynám az iskolát, ahogy lehet.

jan. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!