Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Amikor iskolában két jegy...

Amikor iskolában két jegy között áll valaki bármely tantárgyból, a gyengébb, vagy a jobb osztályzatot szokás ilyenkor adni?

Figyelt kérdés

Esetleg félévkor általában a gyengébbet adják, kivéve esetleg ha valaki 1-es és 2-es között van, akkor sokszor megkegyelmeznek neki félévkor is?

Tapasztalatok is érdekelnek, akár tanárok véleménye is.



febr. 6. 11:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogyan a tanár dönt.
febr. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Fiam sulijában a házirendben le van ez írva.

Félévkor, év végén 1,71-től lehet átengedni. Alatta bukás.

febr. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol más a szokás. Van, ahol a matematikai kerekítés szabályait alkalmazzák, máshol csak 7 tizedtől adják meg a jobb jegyet. Számíthat a tendencia is, szóval nincs szigorú szabály, a tanárnak van némi szabadsága ebben.
febr. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
A tanár döntése. Én angolból letargikusan rossz voltam, többször pótvizsgáztam általánosban. Az angoltanárom nagy mosollyal az arcán mondta, hogy megbuktat engem, miközben a tudtommal hivatalos iskolai rendszerünk szerint épphogy, de megvolt az az átlag, amire már fellélegeztem, amikor kedvesen mondja nekem, hogy megbuktat év végén. Meg is tette. Máskor pedig, szintén egyesre álltam, egy felelettől függött amit szóról szóra elvárt, azt a három oldal nyelvtani szabályt, aki háromszor ment megnézni felelet közben a tankönyvet és így sem lett sokkal jobb az enyémnél, megadta neki a kettest, nekem meg, aki fejből kissé sután, de magamtól beszéltem és szóról szóra, buktatott. Osztályfőnököm soha nem csinált semmit az ügyben, így jártam.
febr. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ilyenkor mindig volt felelés vagy röpdolgozat, annak a jegye döntötte el.
febr. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Én 1,8-től adom meg matekból a kettest amit szeptemberben közöltem a diákokkal. Most félévkor 1,6-re buktattam. A tanév végén is 1,8-tól adom meg a kettest.
febr. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Változó, tanár jóindulatától, és a diák hozzáállásától is függ, de általában feleltetnek, vagy íratnak vele extra dolgozatot a jobb jegyért. Ez nemcsak 1-2, hanem a többi jegy között is gyakran alkalmazandó módszer.
febr. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk szerepelt a házirendben, hogy 1,8 alatt buktatás történik, a többi esetben a tanárra bízzák az osztályozást. Általában 5tizednél megadják a lehetőséget a diákoknak, hogy feleljenek, dolgozatot írjanak, esetleg egy nagyobb beadandót készítsenek el, ami után eldől, hogy melyik jegyet kapják.

De olyan is van, aki a tanulók órai aktivitása alapján dönti el, vagy épp, fixen a rosszabbat adja.


Nálunk, gimi alatt, a dolgozatírós dolog volt a leggyakoribb, azzal van is egy negatív tapasztalatom; angolból 4,5-re álltam félévkor, és a tanár nem engedett javítani. Erre jött egy srác, ugyanennyire állt, aztán a haverjai meggyőzték, hogy hadd írjon már egy javítót. Belement, én is megkérdeztem, hogy rám is vonatkozik-e, mire igent mondott. Látszott rajta pedig, hogy nincs az ínyére a dolog. Kaptunk egy OKTV-t, azt kellett kitöltenünk, minimum 70%-ra, hogy meglegyen az 5. Meg is lett, de a srác 85%-ot ért el, én meg 75%-ot. Tanár következő nap visszaadja, majd mondja, hogy túl könnyű feladatot adott ki, és meggondolta magát, így 80% lett a minimum, és csak a srác kapott végül ötöst...

febr. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tanártól függ.

- Magyarból (azt hiszem irodalom) egyszer 4,2-re kaptam ötöst.

- Biológiából kb 4,6-ra kaptam egyszer négyest.

febr. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!