Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Bánt az egyik osztálytarsam,...

Bánt az egyik osztálytarsam, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Én lány vagyok és ő pedig fiú. Egyébként cigány, és ok nélkül bánt. Kůrv@zgat, meg kérdezi hogy mennyi vagyok egy órára stb. Vékony vagyok és azzal is bánt, meg az apja maffiozó ami miatt nem mer senki se vele kikezdeni. A fiúk is csak azért vannak vele jóba, mert félnek tőle és már nagyon kezd elegem lenni. Mindig mondom hagyjon békén nem vele beszélek stb nagyon utálom már
márc. 14. 14:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
szólj a szüleidnek. ha nincs változás, iskolapszichológus.
márc. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A szüleimnek biztos nem fogok szólni, mert már volt ilyen hogy szóltam és amikor veszekedtunk visszaeltek vele, főleg anyám. Meg a drága nővérem..
márc. 14. 15:24
 3/13 anonim ***** válasza:
29%
Felnyomod komolyabb vadabb ismerősnél , alvilagi arcoknál, agyonvereted , alárúgsz . Kilépsz azonnal végleg a suliból szülők tudta nélkül , más nincs. Aztán veszel paprikasprayt ... Irtani mindet , patkány az arabbal minden szinessel.
márc. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szólj az osztályfőnöknek, igazgatónak. Ez a hivatalos eljárás. Előre mondom, nem valószínű, hogy történni fog valami.

Másik lehetőség:vedd fel a zaklatásokat, majd szépen jelentsd fel a rendőrségen.

Harmadik lehetőség: próbáld meg valamivel elidegeníteni magadtól. Pl fokhagyma?

márc. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az a legegyszerűbb, hogy felmész személyesen az iskola igazgatóhoz, és elmondasz mindent. Az iskola igazgatónak van a legnagyobb szava mindenbe, és hidd el egy pillanat alatt helyreteszi úgy azt a gyereket, hogy rád se mer nèzni. Az ilyeneket ésszel kell elintézni! Többszöri bejelentés után kirúgják.
márc. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Múltkor volt már egy ügye amit elmondtunk az osztalyfonoknek és behívatták az igazgatóiba, mondjuk tényleg lett változás. De az a baj félek tőle de elfogom mondani az igazgatónak. Ebből baj lehet ha a szüleim nem tudják?
márc. 14. 15:47
 7/13 anonim ***** válasza:
82%
Veszélyhelyzeteti a tanulmányodat, fenyeget, zaklat stb. Ha a szüleid nem fogják fel a jelentősègét épp ésszel, akkor nincs rájuk szükség. A rendőrségre is nyugodtan bemehetsz, ha az igazgató nem lett elég, és neked tényleg eleged van belőle. Ne hagyd hogy egy vadidegen zaklasson és akadályozzon. Félni nincs mitől, mert ha utána meg is támad, sokkal komolyabb következményekkel néz szembe. 27f
márc. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Tudom előre mi lenne ha szólnék anyukámnak: Felhivom az osztályfőnőköt arra be érkezne a nővérem és beleszolna. Múltkor is megertem szépen ne mondja el a tesómnak mégis elmondta és utána azzal csesztetett. De ettől függetlenül féltem a családom tőlük
márc. 14. 16:18
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez a helyzet, akkor egyenesen a rendőrségre menj, de először az igazgató, hogy használ-e. Ha az igazgató sem használ, akkor mar van okod a rendőrségre menni. Ez nem félekem kérdése, hanem a tanulmányaid, az egészséged, és az elméd tisztántartása és megtartása, amit épp mocskol és tönkretenne egy aljadék.
márc. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írták, igazgató, rendőrség. Telefon mindig legyen kéznél, hogy tudj dokumentálni bizonyítékként vagy segítséget hívni. A másik meg, állj a sarkadra, osszd ki a nővéredet, vagy csesztesd vissza valamivel, ami az érzékeny pontja. Én is konfliktuskerülő vagyok, de megtanultam (sajnos nem ennyi idősen, hanem később), hogy mérlegelni kell és adott helyzetben felvállalni a konfliktust. Érdekes, 10-ből 9x még egy agresszív ember is visszavett, ha határozottan léptem fel, pedig egy 50 kilós nő vagyok. Kezdd el, persze mérlegelve a helyzetet, pl fennáll-e a fizikai erőszak esélye, el tudsz-e menekülni, stb. De amikor fontos, állj bele a konfliktusba, a szüleiddel szemben is. Gyűjts érveket. Hívd fel a figyelmüket, hogy kötelességük megvédeni téged.
márc. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!